• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes SLAP-DASH

Tegnap vízcsere (~15%), és átrendezős kertészkedés, így került be pár új növényfaj, megnézem mit produkálnak. Szeretem ezt az első kicsit gyengére sikerült próbálkozásomat, mert mindig lehet valami újat kipróbálni, és még mindig van benne lehetőség, és ez a verzió is tetszik, de most már leállok, mert több időt vesz el, mint amennyi van. Marad így a végéig.
Szerintem késő ősszel bontom, és megpróbálkozok valamit alkotni, mert duma az van, de így VIP kategóriában már kell valamit mutatni is...
 
Hogy lássuk a változást... tegnap a napi 0,4-0,5 ml Seachem Flourish mellé kapott az akvárium 0,8 ml Easy Life Fosfo-t pontalga ellen irányozva.
Káliumot is be kell szereznem, mert a kényesebb növényeknek lyukad a levele. Tuti nem fényhiány.
 
Utoljára módosított:
Mindig húzom, halasztom, már lassan 3 hetente van vízcsere, de tegnap végre sikerült kitakarítanom az akvát. A jobb szélen megcsapkodtam a polispermát és a rotalát, és tettem be két szál myrio-t, kicsit a monosoleniumot is megtéptem, és pár gyökértápot is dugtam le. Üvegkaparászás közben felfedeztem egy Hydra-t az üvegen. Ejjj, mondom neked semmi keresnivalód itt, de nem sokszorosítottam a kaparóval, inkább megkínáltam egy kis carboval. Láthatóan nem tetszett neki, erre egy neon hirtelen bekapta:hungry:... egészségére.:D
Már 100x megígértem, hogy nem variálok, nem piszkálom és kihúzza így a végéig, de megint kattog az agyam... most éppen a valisneria lecserélésén... montevidensis a kiszemelt.:rolleyes:
Nagy csoda nincs, de majd csinálok egy képet.
 
A napló kedvéért: variáltam a tápozás, 2017.05.20. óta 0,8-0,8ml Seachem Flourish általános és Green Aqua Macro tápot kap az akva (vízcsere továbbra is kétheti rendszerességgel 15%), figyelem a változásokat.
 
Kedden kiszedtem a Vallisneriat, másnapra megszűnt a hártyásodásom! A hártya oka feltehetően az volt, hogy a Vallisneria-t folyamatosan nyírtam, és ez nem tetszett neki. Hátha valaki még hasznát veszi ennek az infónak...;)

A Vallisneria helyére ültettem Vallisneriat(y) Na nem azért, hogy kiszúrjak magammal, de tényleg ez történ, csak a korábbi spiralis helyett americana var. asiatica került bele, remélem ez nem nő 40 cm-nél nagyobbra... továbbá átraktam a sessiliflorat és került bele egy nagy bokor Lindernia is. Egy-két táptabit sikerült felkevernem, de legalább be van tápozva a víz:p

Most már tényleg nem bolygatom többet, ígérem...:angelic::rolleyes::sneaky::whistle:
 
Hétvégén a vízcsere itt sem maradt el, sőt a szűrőt is kitakarítottam. Mióta nincs benne a nagy mohamassza, a szűrő sokkal gyorsabban koszolódik el, talán egy hónapja takarítottam utoljára?
Leszedtem 2 vödörnyi Limnobium-ot, megy a tóba... itt csak pár kisebb példányt hagytam. A Linderniát is rendesen beültettem (amikor kaptam, csak hanyagul, csokorba kötve benyomtam a talajba :oops:). @Luigi13 lehetett a Linderniában elvétve Bacopa? Mert találtam nem csíkos levelű növényeket a csokorban. Ha igen, milyen fajta? A két új jövevény a Buce' Bob Marley és Royal blue is "rákapaszkodott" a red moor-ra.
Az AmegA féle Helanthium tenellum szépen beindult, de a Marsilea hirsuta szinte meg sem mozdult, ahogy a Ranunculus inundatus is vegetál - valószínűleg a kvarchomok nem tetszik nekik!? Az Echino régi levelei továbbra is lyukadnak, csak az erezet marad... az újak szépek, egészségesek, és lassan már nem fér el... ennek 200+ literes akvárium kell!
Továbbra is kapják a Green Aqua Macro + Seachem Flourish kombót kétnaponta 0,8-0,8 ml-rel, és a héten nyomok bele egy zacsi gyökértápot is...
A múltkoriban láttam apró halivadékot (csak a kalászhalakra tudok gondolni), de valószínűleg nem maradt meg :hungry:...
 
Hétvégén a vízcsere itt sem maradt el, sőt a szűrőt is kitakarítottam. Mióta nincs benne a nagy mohamassza, a szűrő sokkal gyorsabban koszolódik el, talán egy hónapja takarítottam utoljára?
Leszedtem 2 vödörnyi Limnobium-ot, megy a tóba... itt csak pár kisebb példányt hagytam. A Linderniát is rendesen beültettem (amikor kaptam, csak hanyagul, csokorba kötve benyomtam a talajba :oops:). @Luigi13 lehetett a Linderniában elvétve Bacopa? Mert találtam nem csíkos levelű növényeket a csokorban. Ha igen, milyen fajta? A két új jövevény a Buce' Bob Marley és Royal blue is "rákapaszkodott" a red moor-ra.
Az AmegA féle Helanthium tenellum szépen beindult, de a Marsilea hirsuta szinte meg sem mozdult, ahogy a Ranunculus inundatus is vegetál - valószínűleg a kvarchomok nem tetszik nekik!? Az Echino régi levelei továbbra is lyukadnak, csak az erezet marad... az újak szépek, egészségesek, és lassan már nem fér el... ennek 200+ literes akvárium kell!
Továbbra is kapják a Green Aqua Macro + Seachem Flourish kombót kétnaponta 0,8-0,8 ml-rel, és a héten nyomok bele egy zacsi gyökértápot is...
A múltkoriban láttam apró halivadékot (csak a kalászhalakra tudok gondolni), de valószínűleg nem maradt meg :hungry:...
 
Na egy sokatmondó kép:
DSC_3369.JPG
A brevipes szépen jön fel hátul. Az Echinodorus levelit láthatjátok mennyire "kopik". A szőlőág végén egy potyautas, ő ha minden igaz windelov lesz.
 
Érdekes dolog történt tegnap. A már legalább 3 hete (ha nem 5) lecserélt akvárium vízből tegnap locsolni akartam. Erre szembenéz velem 3 szempár, ebből 2 garnéla volt, 1 pedig halivadék :eek: Hogy milyen lehet, nem tudom, feltehetően kalászhal, visszatettem az akvába. A vödör kint volt a teraszon, fedéllel le volt zárva... víz vagy 30 fokos, oxigén ~0, kaja 0!? A fene sem érti..
 
Érdekes dolog történt tegnap. A már legalább 3 hete (ha nem 5) lecserélt akvárium vízből tegnap locsolni akartam. Erre szembenéz velem 3 szempár, ebből 2 garnéla volt, 1 pedig halivadék :eek: Hogy milyen lehet, nem tudom, feltehetően kalászhal, visszatettem az akvába. A vödör kint volt a teraszon, fedéllel le volt zárva... víz vagy 30 fokos, oxigén ~0, kaja 0!? A fene sem érti..

Mindig is sejtettem, hogy a sűrű vízcsere kockázatos :).
 
Az utolsó bejegyzés majdnem két hónapja volt. Volt történés.
A tankot utolérte a Crypto-olvadás jelensége. Félig örülök neki, mert a nagy wendtii bokrot jól megritkította, amit nekem korábban nem sikerült. A petchii pink és a lutea hobbyt is kapott belőle, a flamingo-t éppen csak érintette.
Az Echinodorus nagyon érzékelteti a tápanyaghiányt, ugyan hozza az új leveleket szépen, a régiek hálósodnak...
A pogostemon helferi-k szépen lassan elfogytak, helyébe került Littorella uniflora (szép zöld szőrmebundába burkolva, de ezt 3 nap alatt levetette).:)
Úgy érzem egyre több időm van...:rolleyes: és úgy érzem, kezd nem tetszeni már az akvárium...:rolleyes: és úgy érzem, hogy nincs kedvem több táprudat nyomni a talajba...:rolleyes: és úgy érzem, hogy valami újra vágyok...:rolleyes:
De mielőtt lehúznánk a rolót, itt is van pozitívum: velvet leaf 4 (lehetetlen úgy fényképezni, hogy a neonok nem pofátlankodnának bele a képbe...:D):
DSC_2104.JPG
 
Az akváriumot vasárnap szétbontottam, a naplózást befejeztem. Jó kis gyakorló berendezés volt, sokat tanultam belőle, remélem a következőnél ez látszik majd.
Köszönöm az érdeklődést, a segítséget szintúgy!
Kérnék valakit, tegye a naplót a befejezettek közé! Köszönöm
 
Back
Oldal tetejére