• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes SLAP-DASH

Ilyen sűrűn még nem fényképeztem az akváriumot. Most azt szeretném Nektek megmutatni, hogy reggelente miben gyönyörködöm. Az akváriumban. Mármint az akvárium látványában, ahogy a reggeli nap sugarai átjárják a víz alatti világot. Nem lettek a legjobb képek, de talán valamit visszaadnak belőle:
Az egyik kedven részletem, ahogy a H. tripartita bújócskázik a mohában:
DSC_0196.JPG
A brevipes - igaz, hogy nem narancssárga leveleket, de - szépen hajt, és egy-egy microsorum is megtelepedett a szőlőtőkén (ne az öreg micro levelet nézzétek a monosolenium mögött, az folyamatosan ezt csinálja...(n)):DSC_0197.JPG
A "főkő" ragyog, pedig sosem látott fogkefét:
DSC_0200.JPG

Ennyit mertem felvállalni, mindenkinek békés, akvakertészeti sikerekben is gazdag, boldog új évet kívánok!
 
Igen, férges. Ha már nagyon elszaporodnak a páncél alatt, akkor kibújnak, általában a fej részen, ilyenkor a garnélának a szeme között fehér "haja" lesz.
Hát képet... mondom hogy belevágtam egy marék mohát tároló jelleggel, úgyhogy nem látszik sok belőle...

Nem tervezed kigyógyítani őket?

"Dunsztosba" szerintem tehetsz pár érzékenyebb garnélát is. Én vízcserekor keveset cserélnék csak (<15%), ha a csapvízben van valami, akkor felhiguljon és a növényeknek/talajnak legyen esélye kiszedni a vízből.

Viszont már írtam, napfény nagyon gyorsan fel tudja melegíteni...
 
Tervezem kigyógyítani őket, csak halogatom. :unsure: Már a tremazol megvan, bár csak egy kezelésre elég, de majd veszek még az ismétléshez.
A dunsztosban még nem cseréltem vizet, egyszer sem.:oops:
Ilyenkor télen kevés hozzá a nap, hogy felmelegítse, majd tavasszal kiveszem az ablakból (ha meg lesz még).
 
Egyébként pont mostanában nézegettem az érzékenyebb garnélákat. A dunsztosba nem tennék, inkább egy másik kis kockába, vagy a meglévőbe egy újraindítást követően.
Az a baj, hogy egyszerre túl sok az igény: legyen egy szép sziklás scape-es kocka, egy ágas scape, legyen egy garnélás mondjuk kerti földdel...:facepalm:
 
Tegnap megvolt a szokásos vízcsere, gazolás.
Vízparamétereket már régóta nem mértem.
A rotala rotundifolia fél éves vegetálás után beindult, pedig már meg mertem volna esküdni, hogy a sessiliflorával mutat low tech féle összeférhetetlenséget.
A Luigi13-éktól kapott Ludwigia palustris és brevipes szépen hajt, a Rotala butterfly még gondolkodik (érdekes, mert ez utóbbi a kockában szépen beindult, itt lehet, hogy sok neki a stemszomszéd).
A Lilaeopsis-t sűrítettem, kezd hajtani, alakul.
A halak egészségesek, a garnélák... mint a nyulak:
DSC_0802.JPG
DSC_0810.JPG

DSC_0813.JPG

A Oto-k bújócskáztak:
DSC_0818.JPG
DSC_0835.JPG
 
Én örültem volna ha 3 évvel ezelőtt össze jön egy ilyen akva, akkor ez volt a célom, úgy indult mint a tiéd. Az más kérdés hogy a felelőtlenség és a 38+ fok nyáron tönkre vágta..:/

Viszont nekem bejön amit össze raktál, indulónak tökéletes, majd egy jó kis scape-el az újra indításná, meg egy két technikai kiegészítővel szerintem te is nagyot fogsz alkotni :)

sok sikert a továbbiakban is! :D
 
Köszönöm az elismerő szavakat és a biztatást!:)
Én is úgy érzem, hogy ennél többet nem lehet kihozni belőle.
Az egy két technikai kiegészítőn mit értesz? CO2 és high tech társai? Valószínűleg az az irány nem mostanában lesz, ha egyáltalán lesz.:rolleyes:
Neked is sok sikert!;)
 
Vasárnap belenyúltam, elég rendesen. Nem terveztem, csak elkapott a hév... Fel is kavartam kicsit a rendszert, tápgolyó szépen oldódik a talaj felett...ezzel a tápozás a hétre letudva(y) persze 20% vízcsere ment.
Kikaptam az egyik bokor crypto-t, jött vele egy kis sessiliflora, ment a helyére az egyik brevipes, átkerült a tőke, megnyírtam a vallisneriat, mert némelyik a túloldali üveget verte már, fissit ragasztottam a kő tetejére, kikaptam a monosoleniumot (2 tenyérnyi bokor volt már), kicsit pogo-ztam, kicsit füveztem... nagy buli volt:ROFLMAO: A garnélák is őrültek! Nem, nem véletlenül van hosszú ő-vel írva... amikor benyomkodtam a pillanatragasztós mohát a kőre, ők bizony egyből odagyűltek, és csámcsogtak a ragasztón...:hungover: de élnek, virulnak:D
Sok minden nem látszik:
DSC_0957.JPG
 
Tegnap ide is került egy jókora adag Montecarlo, részben a Lilaeopsis közé. @AmegA jóvoltából 1,5 órán keresztül ültettem...:lurking:köszi:D meglátjuk hogy érzi magát kvarchomokban:) Persze a kockában is sűrítettem, sőt, még egy kis követ is kivettem, hogy legyen hova ültetni.(y) Egy hét múlva hozok képet, addigra rendeződnek soraik.
 
Egész jól elketyeg a dolog....
Igen, most rá is lesz kényszerülve... Február végén jön a második gyermek, túl sok időm nem lesz pátyolgatni... a két akvárium mellett még őt is:whistle::D
Most már a mulm is szépen beszivárog a homokszemcsék közé, így gyökértáp utánpótlás már talán van, ha a golyók kimerülnek/kimerültek.
Bár épp a napokban a reineckii (ami amúgy még ide is nagyon nagy levelű növény) új hajtásain látok hiánytünetet: torz leveleket hajt - kálcium hiányt mutat... pedig a cserevízben biztosan mindig van kálcium, kevés lenne? De más növényen nem látok ilyen tünetet.
 
Tervezem kigyógyítani őket, csak halogatom. :unsure: Már a tremazol megvan, bár csak egy kezelésre elég, de majd veszek még az ismétléshez.
A dunsztosban még nem cseréltem vizet, egyszer sem.:oops:
Ilyenkor télen kevés hozzá a nap, hogy felmelegítse, majd tavasszal kiveszem az ablakból (ha meg lesz még).
Egy napsütéses napon betettem egy hőmérőt a dunsztosba. Reggel 17 fok, délután 4 kor 26 fok, két garnéla még lakja, egyet kivettem, mert csak kezelésre tettem be. Jah, jut eszembe, a dunsztosban kezeltem tremazollal és nem cseréltem vizet benne... nem történt semmi:rolleyes:
 
Jelentés - Különkiadás: Dunsztosok (5 l és 5 dl)
2017.01.28.JPG
Az előbbi 5 literes immár letisztulva, mohától megszabadítva. Nem siet...:)
Az utóbbi 5 dl-esben egy riccia van kőre kötözve, kavicságyon, tökéletesen silány körülmények között nevelkedik, most 1-1,5 hónapos. Volt egy kis hártya rajta a víz tetején, de megszűnt, "beállt az egyensúly":ROFLMAO:.
 
Tegnap 2 óra szarakodás. Lutea hobbit elültetve, Lilaeopsis és Montecarlo egy részen kiszedve, Parvula mini a helyére beültetve, a gyepben lévő Fissi kiszedve és a fára ragasztva (Lesz mit legelni sziámik!:bored:), Ceratopteris kiszedve, Palustris a helyére ültetve. Vízcsere. Az alkotó megpihen. Azt hiszem többet nem bolygatom, minden így marad fél évig biztosan. Innentől kezdve mostohagazda leszek, csak a legszükségesebbeket kapja az akvárium. Nyírbálás, vízcsere, táp, carbo elfogyott.
Ma mértem pH-t: 7,75, a csere- és az akváriumvíz egyaránt.
 
Majd egy hónapja jelentkeztem utoljára. Mondjuk sok változás nem történt.
Egy héttel ezelőtt 1 éves volt az akvárium. Minden szépen növöget, a Vallisneria és az Echinodorus most adja magát, gondolom a teljes aljzatot behálózták a gyökereik... A Ludwigia brevipes kezd kisebb, csököttebb leveleket hozni, elfogyott volna a Tropica tápkapszula? Reineckii-t likvidáltam innen is...
Átállok a kétheti vízcserére, visszafogott tápozásra. Nem lesz sok időm mostanában, immáron kétgyermekes apa szerepben.:happy: Nekem most tetszik az akva.:) Képeket csináltam, majd válogatok és hozok annak, aki kíváncsi rá.;) Szép napot nektek!:)
 
Back
Oldal tetejére