• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes SLAP-DASH

Majd egy hónapja jelentkeztem utoljára. Mondjuk sok változás nem történt.
Egy héttel ezelőtt 1 éves volt az akvárium. Minden szépen növöget, a Vallisneria és az Echinodorus most adja magát, gondolom a teljes aljzatot behálózták a gyökereik... A Ludwigia brevipes kezd kisebb, csököttebb leveleket hozni, elfogyott volna a Tropica tápkapszula? Reineckii-t likvidáltam innen is...
Átállok a kétheti vízcserére, visszafogott tápozásra. Nem lesz sok időm mostanában, immáron kétgyermekes apa szerepben.:happy: Nekem most tetszik az akva.:) Képeket csináltam, majd válogatok és hozok annak, aki kíváncsi rá.;) Szép napot nektek!:)
Sok boldogságot az legifjabb csöppséghez!
 
Gondolkodok... a bal oldali moha "bokrot" teljesen széttúrják a sziámi ormányosmárnák, és ráadásul elég vastag és sűrű ahhoz, hogy algabázis legyen. Tehát gondolkodok ennek, az amúgy red moor ágon lévő mohaegyvelegnek az újrakomponálásán. Csakhogy! Ez a bokor tele van garnélával, ez az újszülött osztály, a bázis. Attól tartok, ha ezt a rejtekhelyet kiveszem, akkor ezek a garnélák sok kíváncsi:woot::hungry::vamp: neon és kalászhalat fognak látni, talán belülről is...
Van más megoldás a garnélák védelmére, mint hogy kihalászom a halakat, és utána rendezgetek? Nagyon nem hiányzik... de valamit kell csinálnom a széteső bokorral, illetve akkor már talán a bal oldallal is (vallisneria). Csak "hangosan" gondolkodok, de ötleteket szívesen fogadok! :)
 
Gondolkodok... a bal oldali moha "bokrot" teljesen széttúrják a sziámi ormányosmárnák, és ráadásul elég vastag és sűrű ahhoz, hogy algabázis legyen. Tehát gondolkodok ennek, az amúgy red moor ágon lévő mohaegyvelegnek az újrakomponálásán. Csakhogy! Ez a bokor tele van garnélával, ez az újszülött osztály, a bázis. Attól tartok, ha ezt a rejtekhelyet kiveszem, akkor ezek a garnélák sok kíváncsi:woot::hungry::vamp: neon és kalászhalat fognak látni, talán belülről is...
Van más megoldás a garnélák védelmére, mint hogy kihalászom a halakat, és utána rendezgetek? Nagyon nem hiányzik... de valamit kell csinálnom a széteső bokorral, illetve akkor már talán a bal oldallal is (vallisneria). Csak "hangosan" gondolkodok, de ötleteket szívesen fogadok! :)
Már nem gondolkozok a fentieken... volt egy március 15... durva beavatkozást végeztem a bal oldalon... a halak maradtak, a mohatanya elbontva, a kalászok és neonok lehet, hogy nasiztak egy kicsit:hungry:...hát egészségükre.:) De most átlátni és a fát is látni, csak annyi moha maradt rajta, ami rátapadt már pár helyen. Viszont került rá egy rakás anubias nana gold és pár tő pinnatifida, valamint átcsoportosítottam a palustrist, és eltávolítottam a najast. Tetszik az új látvány, de még nézegetem...:rolleyes::whistle::lurking::D Persze képet is csinálok majd;)
 
1 évesen...bocsi a minőségért:unsure:
View attachment 27512
És átalakítás után:
DSC_1900_1.JPG

További részletek az átalakított részről:
DSC_1903.JPG DSC_1908.JPG
Kicsit még igazodnak, beindulnak a növények, aztán meglátjuk a folytatást... :)

Egyik kedvenc részletem az akváriumból:
DSC_1907.JPG DSC_1905.JPG
A Microsorumok most kezdenek éledezni. Az indítás óta bent vannak, kőre kötözve, de csak elhaltak. Most, hogy a fára lettek rögzítve, úgy látom, hogy jobban szeretik a helyüket. (Vagy mostanra alakult ki a megfelelő környezet számukra?o_O)
 
Tegnap növeltem a világítás időtartamát 7 és fél órára. A H. polysperma alsó levelei nagyon lyukadnak.
A hétvégén megint játék lesz: szűrőtakarítás a nem kielégítő mechanikai szűrés miatt, illetve 3 új buce kerül(t) az akvába (red under leaf, velvet leaf 4, brownie phantom), ezeket kell rögzítenem, azt hiszem egyenlőre mindegyik itt kap helyet, aztán a későbbiekben majd meglátjuk...
 
Szűrőtakarítás, kiszedtem a gyári kerámia gyűrűket és egy réteg siporaxot, mert nagyon meg volt tömve két tálca... Most a tálcák kicsit szellősebben vannak, egymásra ülnek, nem tartja el őket a szűrőanyag.
A szűrőanyagok sorrendben:
1. Két réteg gyári szivacs
2. Siporax, szivacs
3. Matrix
4. Matrix, perlon
Viszont a víz még nem tisztult, de meglátom ma estére mi lesz. Van sejtésem: egyrészt valószínűleg a kiszedett mohabokor fogta vissza az áramlást, másrészt a múlt heti szűrőpucera után valószínűleg kevésbé fojtottam a szűrőt, ezért valószínűleg felkeverednek a korábban talajszinten leülepedett finom részek.
Ha estére sem lesz jobb a helyzet, akkor visszaveszek az áramláson, és csinálok egy kis vízcserét, aljzatporszívózással.
Kicsit kertészkedtem, igazgattam, bekerült két tő Bucephalandra velvet leaf 4, és egy tő Bucaphalandra red under leaf, valamint egy kis Stau nyesedék, illetve Cameroon moha.
 
Jelentem, a víz gyönyörűen letisztult, szebb mint újkorában!:) A kevesebb (szűrőanyag) néha több...
Viszont a szűrő befolyócsövén lévő szivacs kevés ahhoz, hogy az apró garnélák ne a szűrőben nőjenek fel... Kiszedtem több, mint 80 db-ot, ha kell valakinek, 4000-ért viheti (vegyes méret és szín, de sakura rc párosítás, nem lesznek átlátszó vadas színűek)
 
Mostanában nem sok időm marad az akvákkal pepecselni, de a kéthetente vízcsere megy. Úgy néz ki, az nem gondja senkinek sem, hogy nem heti rendszerességű.
Algák: most kicsit a zöld pont mintha több lenne... ezen kívül nincs más alga.
Kiszedtem az egeriát, mindet, aztán megjelent a vízfelszíni hártya... hogy van-e hozzá köze az hínárnak, azt nem tudom...:rolleyes:
Tegnap este volt egy kis időm, elloptam az asszony telóját, és lőttem pár fotót. A minőség nem javult, de talán élvezhető.
DSC_2038.JPG
 
És hogy valami napló szaga is legyen a dolognak:
A pontalga intenzív megjelenése miatt a korábban (1-2 hete) fél órával megtoldott világítási időtartamot visszavettem. Esetleg a 2 heti vízcserére történt átállás is beleszólhat ... a vízcsere kb. 15%, ezt is jól leredukáltam. Meglátjuk. Szerintem késő ősszel bontom az akit, addig meg kihúzzuk valahogy.
Visszanézve a képeket, az Echinodorus elég durva, majd egy hónap alatt is sokat nőtt, meg a valisnériát is úgy nyírtam, hogy "coffba" fogtam... Lesz még gondom velük, úgy érzem.
 
[QUOTE="törpesügér, post: 363445, member: 4402".] Mi a neve annak a narancsos növénynek?
Szép formája van, kell nekem is ilyen :)[/QUOTE]
Ludwigia brevipes. Ennél szebb is tud lenni, de nálam ez is eredmény.:)
 
[QUOTE="törpesügér, post: 363445, member: 4402".] Mi a neve annak a narancsos növénynek?
Szép formája van, kell nekem is ilyen :)
Ludwigia brevipes. Ennél szebb is tud lenni, de nálam ez is eredmény.:)[/QUOTE]

Egyébként "Luigi13 minőség" (volt), csak ajánlani tudom!
 
Back
Oldal tetejére