• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Shallow Creek (Mizube 220l)

"A brémai növényes"

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, méghozzá az, hogy jól teszem-e ha a vízcsere után pótolom a "rendszerböl kivett" CO2-t. Így az elsö héten mennek a napi vízcserék, de inkább úgy 17:00-18:00 körül. Ekkorra DC szép világosszöld már (hiszen reggel óta megy a gáz), de az 50% vízcsere után igencsak besötétedik. Ezért gondoltam, hogy a csere után néhány óráig nyomom a CO2-t, hogy a növények (algák) ne érzékeljenek túl drasztikus CO2 koncentráció esést.

Üdv: Robi
 
"A brémai növényes"

Sziasztok!

Egy kis update a mai helyzetröl. Ma 8 napos az aki. Elkezdtem a tápozást (EasyCarbo, ProFito, Kalium, Ferro) egyelöre gyári elöírás szerint adagolva és átállok mostantól a minden másnapi, 50% vízcserékre a következö héten. Az vízértékek egyelöre szépen alakulnak, és a KH-t is sikerült stabilizálni, így talán végre stabilizálódik a CO2-KH-pH "triumvirátus". :)

Egy kép a mai délutánról:

6993266591_4c277e84bb_z.jpg


Mindenkinek kellemes vasárnap délutánt!

Üdv: Robi
 
"A brémai növényes"

Nigro said:
Szép lesz :thumbup: Vized nem zöldül? Csak a képen tűnik úgy?

Szia Nigro!

Köszönöm! Nem a víz egyelöre nem zöld, de nem is kristálytiszta! Sajnos. Nem is tudom, hogy mi lehet a gond! Pedig megvolt a napi vízcsre eddig minden nap. Enyhe opálosság látszik benne, ha a hosszában nézek keresztül az akváriumon. Szemböl, azaz a kb. 40 cm vízrétegen keresztülnézve nem tünik fel.

Ezt az opálosságot csak erösebb szüréssel lehet eltüntetni, vagy még nem állt be a biológiai egyensúly egyelöre?

Üdv: Robi

Ui: Kompakt géppel fényképezek változatlanul és így a képek minösége sem 100%-os.
 
Nagyon hasonló volt a helyzet nálam is, bár az még a régi Amazonia2-vel volt. Idővel határozottan zöldesnek éreztem. Majd figyelgesd, ha nem javul 1-2 hónap után sem, akkor egy UV-t rá kéne dobni. Most még korai bármit is mondani.
 
"A brémai növényes"

Nigro said:
Nagyon hasonló volt a helyzet nálam is, bár az még a régi Amazonia2-vel volt. Idővel határozottan zöldesnek éreztem. Majd figyelgesd, ha nem javul 1-2 hónap után sem, akkor egy UV-t rá kéne dobni. Most még korai bármit is mondani.

Szia Nigro!

Köszönöm a tanácsot! Figyelem persze, hogy mi hogyan változik, aztán ha marad ez az opálosság, akkor beszerzek egy UV-C készüléket.

Üdv: Robi
 
Üdv!

Összeállítottam egy ábrát, hogy mikor, mi történik az akváriumban a 24 óra leforgása alatt. Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek jól van-e ez így?

6848033474_e7662a8354_z.jpg


Köszönettel:
Robi
 
"A brémai növényes"

Sziasztok!

Nem találtam topicot külön a levegöztetésnek, így kénytelen vagyok a naplómat "teleszemetelni"! :oops:

Tehát az indító szakaszban az éjjeli levegöztetéssel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a "levegöztetö föggönyröl"?

Erre gondoltam:

6856658462_59793a1075_z.jpg


A mostani Eheim levegöztetö porlasztó gömbjei (szerintem) túl durva bubikat engednek a vízbe, ráadásul még legkisebbre véve a levegö áramlást is úgy pezseg a felszínre érve mint egy jacuzzi... Nem beszélve arról, hogy jelentös zajt is kelt! Szóval ezért agyalok egy kellemesebb megoldáson, mint a porlasztókö vagy ez a függöny.

Van bármilyen tapasztalatotok hasonló légfüggönnyel?

Üdv: Robi
 
Szia!
Bár nekem low-tech aksim van, de egy ugyanilyen porlasztóm van, amivel meg vagyok elégedve. Be van rakva a talajba, így nem is látszik és szépen bubizik. Egy szeleppel tudom állítani, hogy milyen intenzitással levegőztessen.
 
DarlaX said:
Szia!
Bár nekem low-tech aksim van, de egy ugyanilyen porlasztóm van, amivel meg vagyok elégedve. Be van rakva a talajba, így nem is látszik és szépen bubizik. Egy szeleppel tudom állítani, hogy milyen intenzitással levegőztessen.


Szia!

Köszönöm a gyors választ! Lehet, hogy akkor bepróbálkozom eggyel, mert a mostani "porlasztás" egyéltalán nem jön be! Föleg a nagyon intenzív pezsgés zavar benne, mind hangra, mind fröcskölésre.

Ez a lyuggatott "slag" egyébként valami szivacsszerüség (PP vagy PU), mint a polifoam (PP) lemez? Szeret-e algásodni?

Robi
 
robert said:
Ez a lyuggatott "slag" egyébként valami szivacsszerüség (PP vagy PU), mint a polifoam (PP) lemez? Szeret-e algásodni?

Robi
Igazából nehéz meghatározni, hogy miből van, de valahol a polifoam és a szivacs között lehet az anyaga. Érdekesen puha és hajlékony. Szerintem a szivacsszerűségen belül van egy lyukas cső, vagy valami, mert nem az egész felületén jön a levegő, hanem egy vonalban. A szivacs anyag csak eloszlatja finomabb buborékokra.
Azt nem tudom, hogy algásodik-e, mert nekem a talajba van belerakva és a talajon keresztül jön fel a levegő.
 
"A brémai növényes"

Sziasztok!

Egy kis update a mai helyzetröl. 15 napja üzemel az akvárium, a kezdeti opálosság eltünni látszik. Néhány napja meglepöen tisztának látom a vizet, még hosszában, a 120 cm vízrétegen keresztül is. :thumbup:

Az ammónium eltünt, illetve biztonságos koncentrációban van jelen, a nitrit 2 napja maximumot mutatott, de mára 1/4-ére csökkent vissza, a nitrát egyelöre stagnál, alacsony a szintje.

Hamarosan gondolkodhatok, hogy kik legyenek a lakók. :)

A 15 nap fejlödése két képben:

Az indítás után 1 naposan:

7015007215_88da94c2ea_z.jpg


és ma, 15 naposan:

7015007225_32165de338_z.jpg


Fazonigazítás még sehol nem történt, mindenki nöhet egyelöre ahogy szeretne. :)
Ennek ellenére a Sagittariákat nem így képzeltem el, öket majd nagyon erösen meg kell reguláznom, a Quadricostatushoz hasonlóan, mindketten nönek, mint akiket húznak. Egyelöre még nem bántom öket, gondolom segítenek az algani elleni küzdelemben a gyors növekedésükkel.

A jövö héten lehet, hogy hadrendbe állítom a második EX1200-ast 4 liter SubstratPro-val, egyelöre még csak 1 szürövel és a Koráliával üzemel az aki.

Üdv: Robi

Ui: a mai képen a háttér egy réteg (gyürött) PE fólia. A statikus áttetszö fóliát próbáltam modellezni. :roll: A normális statikus fólia holnap érkezik.
 
Szépen fejlődik :thumbup:
A kezdeti sárgás zöldes víz is elmúlt már. Sagitaria tényleg durván bedurrant, de nekem bejön. :thumbup:
 
"A brémai növényes"

viktorlantos said:
Szépen fejlődik :thumbup:
A kezdeti sárgás zöldes víz is elmúlt már. Sagitaria tényleg durván bedurrant, de nekem bejön. :thumbup:

Köszönöm Viktor! Technikailag a képek valóban rosszak, összevetve az általatok publikált képekkel, ráadásul az elsö képek egy bizonyos "warm" tónusban kerültek fotózásra, normál módban, de ez az utóbbi "natural" tónus és makró mód. Ez is okzhatja az abnormális színeket. Ennyit tud a kompakt fényképezö sajna. Vagy én... :oops: Hamarosan érkezik egy Nikon DSLR, meglátjuk azzal mire jutok! Már nagyon várom. :thumbup:

Üdv: Robi
 
"A brémai növényes"

Jani 614 said:
Hú ez jó! :thumbup:
Látható szépen a fejlődés! :thumbup: :clap:
Gratulálok!

Szia Jani!

Köszönöm gratut és a :thumbup: -ot! ;)

Ma elérkezettnek láttam az idöt - remélem még nem késtem el vele - hogy elkezdjem belöni a foszfát és a nitrát szintet az ajánlott 16 ppm NO3(-) és 1 ppm PO4(3-) értékekre. A foszfát sajna szerintem "leürült" a rendszerböl, a csepegtetös tessztel kimutathatatlan volt, ezért toltam 16 ml Fosfot, ezzel elméletileg 0,4 ppm kellene legyen a szint (holnap csekkolom, és tovább emelem, de nem akarom ugrásszerüen teletolni 1ppm-ig foszfáttal, inkább szép lassan, egy hét alatt húzom fel). A nitrát hasonlóan alacsony, 5 ppm volt, ezt most 10 ml Nitro-val 10 ppm-re próbálom emelni (a dozírozás alapja 200l víz). Ha ezeket az értékeket (0,4 ppm PO4 és 10 ppm NO3) elértem, akkor mehet tovább a javasolt értékekig.

Azt esetleg szívesen megkérdezném, hogy a profik rögtön egy lövésben állítják a szinteket, vagy inkább óvatosabban, mint ahogy én eltervezem?

Üdv és köszi: Robi
 
"A brémai növényes"

Sziasztok!

Csak egy rövid update a mai napról, csak hogy progressz dokumentálva legyen. ;)

Szóval beüzemeltem a 2. EX1200-ast 4 liter Substrat Pro-val. Durvának tünik a flow az elözöhöz képest, de az esöztetö hosszabbításával (most 3-3 elem van toldva) tudnék még kicsit visszafogni az áramláson. Hát nem tudom... :?:

A DIY tápozó automatám (4 csatornás) nagyon frankón bevált :thumbup: , indítás óta teszi a dolgát, majd dobok képet, hogy fest. Frankón 0.30 ml pontossággal lehet adagolni az oldatokat.

Egyelöre ezek a legújabbak, holnap ültetek még egy két tö növényt, aztán jövö héten lehet, hogy beköltöznek az elsö Amanok! Szerencsére tegnap elöttre a nitrit is elfogyott a rendszerböl. Nagyjából 17 napig tartott, de úgy, hogy az elsö 7 napban korrekt éjszakai levegöztetés nem történt, sajnos!

Üdv: Robi
 
"A brémai növényes"

Sziasztok!

Tegnaphoz 3 hete indítottam az akváriumot. Eddig nagyon tetszik ez a müfaj! Nagyon tetszik az egészséges, szép zöld növények és a tiszta víz látványa! Reméljük így is marad minden még sokáig! ;)

Jövö hét csütörtökre, még a hosszú hétvége elött tervezem a garnélák beköltöztetését. Elsö körben 15 Amano és 5 Shakura költözik be.

A vízparaméterek változatlanul rendben vannak, KH=3, GH=7, pH= 6.5-6.7, NH4+, NO2-: a tesztekkel kimutatható határ alatt, NO3-: 15-20 ppm. A foszfáton dolgozom, hogy a kívánt szinten legyen, most olyan 0.2 ppm, a cél 0.7-0.9 ppm.

Egy kép a mai, aktuális helyzetröl:

7034981515_6849eeec4b_z.jpg

Ahogy írtam, szeretném bemutatni a DIY tápadagolómat, ami eddig nagyon szépen dolgozik (3 hete van bevetésben).

A föbb komponensei:
4 db perisztaltikus pumpafej
4 db idökapcsoló (1 sec pontossággal, TerraHobby)
4 db 220V/12V adapter
4 db 220V földelt konnektor
fenyö deszka, rétegelt lemez, Gardena MicroDrip csö és könyökelemek, 4 db visszacsapó szelep

A pumpák 1 sec bekapcsolása alatt 0.35 ml táp kerül adagolásra, így a táptól függöen 10-12 sec-re kepcsolnak a pumpák (kb. 4 ml táp) a lámpák felkapcsolása elött kb. 2 órával, és egy kicsi, 5 perc különbséggel egymáshoz képest, hogy az adott szer jól el tudjon keveredni. A 200 liter vízre megy 2 adagban Carbo (2x4 ml), 1 adag Profito (4.5 ml), 1 adag Kalium (4 ml), 1 adag Ferro (ez utóbbi kicsit kevesebb, kb. 3 ml). A tápok gyors eloszlatását a közelben lévö Koralia garantálja.

Végül egy-két kép, hogy hogyan néz ki a gépezet:

7034981525_a75427247e_z.jpg

7034981527_ddd6415638_z.jpg

itt kerülnek az oldatok az akáriumba:

7034981529_dba90cd927_z.jpg

Üdvözlettel: Robi
 
:?: :!: :eek: :shock: :thumbup: :clap:
Kb. ezek az arckifejezések jöttek, mikor megláttam az utsó képeket.
Nagyon profi, grat!!! Még soha nem láttam ilyet.
 
Back
Oldal tetejére