• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Shades of the Mushroom Trees

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
A cím csak poén, nem vagyok jó hangzatos címek kitalálásában :D

forumkisakvnagy.jpg


Ez az második növényes akváriumom. Mivel sarokban van így csak két oldala látható. A első kép szemből készült, a második pedig az aki jobb oldalát mutatja. Igyekeztem jó képeket csinálni, talán nem is lettek olyan rosszak, de sajnos nem volt megfelelő objektívem, hogy a mélységélesség hatásosan meglegyen... Október végén, Terrapláza után indítottam, most 4 és fél hónapos. Azért nem nyitottam neki naplót már akkor mert nem éreztem még magamat elég ügyesnek ahhoz, hogy prezentálhatót alkossak a sok profi között itt a fórumon. Most visszagondolva nem kellett volna szégyenlősnek lennem, biztosan sok bíztató szót kaptam volna. Úgy érzem mára egész pofásra nőtte ki magát az aki és egyre jobban kezd a szívemhez nőni. Bár nem is számítottam rá, úgy érzem sikerült ehhez a scape-hez vizuálisan nagyon harmónizáló halfajtát választanom az Amanda lazacok személyében (ha más a véleményetek természetesen mondjátok nyugodtan). Az elején, úgy másfél hónapig ideiglenesen 2x24W T5-el világítottam napi 5 órát. Az armatúra és a csövek lelógtak vagy 15-15 centit két oldalt, elég hülyén nézett ki :) Később megjött a rendes világítás. Az akvárium sikeresen túlélt egy 8-10 órás áramszünetet... Majd megőrültem annyira féltem az alga támadástól, de egy kevéske haj alga szerűségen kívűl nem jött semmi. Mondjuk duplán adagoltam utána a GreenBactert ;) Sajnos a második képen látszik hogy a jobb alsó sarokba alig jut el fény így a parvula nem nő. Fotózás után oda tettem egy anubiast egy kőre kötözve, meglátjuk hogy szuperál. A csupasz red moor ágra kötözek mohát szerintetek?

Adatok:

Akvárium: 35x35x40cm (hossz, mélység, magasság) 49 l, géppel csiszolt élek, átlátszó ragasztás

Világítás: 2x18W Blau Mini PL, 2x13W Blau Mini PL, öszzesen 62W, tehát az aki megvilágítása 1,27W/l (6500K power compact csövek) napi 8 órában 14h-22h-ig.

Szűrés: Eheim Professionel II 2026, 950 l/h, 9 l vödör, SubstratPro és egy másik porózus anyag keveréke, kerámia gyűrű, perlonvatta, előszűrő szivacs. A szűrőt havonta tisztítom. A szűrő volt már esőztetőre kötve de nagyon ottrombán nézett ki, aztán egy ideig ment egy no-name Lilliy Pipe másolattal, de csak a befolyó ága használható, a kifolyó nem csinál jó flowt, legalábbis ebben az akiban nem. Most a LP befolyó ága szív és a gyári Eheim kifolyó ág fúj. Azt hiszem ez most működik minden szempontból.

CO2: 5kg nagynyomású palack, 3-4 bubi/mp, DAZS diffúzor. A rendszer meg van osztva a 100 l-es növényessel. Délelőtt 10h-kor kapcsol be a beszűrődő fény miatt és 21h-kor kapcsol ki.

Tápozás, adalékok: Napi 3 ml Green Aqua Micro+Macro, 3 ml EasyCarbo és vícseréknél heti egyszer 10 csepp ADA Phyton Git, 10-15 csepp Green Bacter
illetve egy kupak EasyLife ffm vízkezelő. Vízcserénél másfélszeres Micro+Macro.

Vízcsere: pár hete, heti kétszer 25%, de most visszaállok heti egyszer 50%-ra. Sajnos egyelőre csapvizes az aki, de egy hónapon belül lesz RO.

Aljzat: JBL Aquabasis Plus táptalaj, JBL Manado növénytalaj. az aljzat legalacsonyabb része 5, legmagasabb része 8 cm magas

Dekor: 2 db Red Moor fa, 2 db kicsi Seiyru kő amit már benőttek a növények

Élőlények

Flora:
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne wendtii
Echinodorus tenellus (nyomokban)
Eleoharis parvula
Hemianthus micranthemoides
Heteranthera zosterifolia
Hydrocotyle vulgaris
Microsorum pteropus és pteropus narrow közötti változat
Pogostemon helferi
Riccia fluitans (nyomokban)
Vesicularia montagnei "Christmas Moss" (nem száz, hogy az)

A Christmas-al jött sajnos a Riccia... Kezdetektől fogva küzdök a Christmassal és Ricciával mivel a parvula közé nőnek és ez zavar kicsit

Fauna:
Hyphessobrycon amandae
Caridina japonica
Melanoides tuberculata
Neritina sp.

Fotók:
technika.jpg


Az aki pár hetesen:
regi1.jpg
regi2.jpg


Pár hangulatkép:
ketakv.jpg

hangulat.jpg

Másik akimról itt olvashattok.

Ha lesz időm a napokban tervezem, hogy csinálok egy videót a kis akiról.
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Nagyon profi, gratula!! :eek: :wave: :thumbup:
Az első képed annyira jól sikerült hogy mehetne már is versenyre!! :thumbup:
Szerintem a kinyúló faágra ne kötözz mohát,így jó ahogy van! ;)
Nagyon szép akváriumok!! :thumbup: :shock:
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Szia!
Azért naplózhattad volna nekünk :oops: , nagyon jól néz ki mind a két akváriumod :clap:
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Ezt rejtegetted előlünk? Szégyelld magad! :D Az a kép, a "bámulós", nagyon hangulatos, szerintem sokunkból ezt a reakciót váltotta ki.. :) Gratu.
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Nagyon jó kis akváriumok, tényleg kár volt titokban tartani.
Szuper a hangulatfotó is amikor mindkét akvárium látszik. Nagyon szépek gratu. :clap: :thumbup:

Persze egy tűéles fotó sokat dobna az egészen. ;)
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Hm.. tényleg jol néznek ki az akik :p Kemény a címe is :D még egy the kellett volna a parvula elé is :D
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

:thumbup: :clap: Gratula!
Az ágra szerintem ne kötözz semmit.
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Sok víz lefolyik még a Dunán mire én ilyen szépen megkomponált, fajgazdag akit tudok csinálni, így nem sokat dob a latba a véleményem de azt mondom, hogy ne kötözz semmit arra a fára! Nagyon szép így megbarnulva.
Nagyon szépek!
És a halak is tetszenek :cool: !
 
Re: The Forest on the Coast of Parvula :D

Ezt miért dugdostad? Nem kellett volna, nagyon jó aki, és pluszban még gratula hogy mindkét oldalól mutat :thumbup:
 
Hát, mindenkinek nagyon köszönöm! :) Nem is gondolnátok mennyit jelent nekem, hogy ilyen sokatoknak tetszik.
kisszsu said:
Szia!
Azért naplózhattad volna nekünk :oops: , nagyon jól néz ki mind a két akváriumod :clap:
Igen, tény, gondolom, hogy érdekelt volna titeket, ne haragudjatok, de nem lustaságból nem naplóztam. Olyan ember vagyok aki fél ha elsőre félkész munkát kell mutogatnia. Szerettem volna először én megelégedni azzal amit csinálok, mivel még nem csináltam számomra igazán tetsző akit ezen kívül. A 100 literes csak tanuló volt igazából, nem hoztam ki belőle szerintem amit lehetett volna.

Viszont a 100-ast egy hónapon belül nullából újraindítom és igyekszem hasonló karakterű tankká varázsolni majd. Azt kezdetektől fogva naplózni fogom nektek :)
viktorlantos said:
Nagyon jó kis akváriumok, tényleg kár volt titokban tartani.
Szuper a hangulatfotó is amikor mindkét akvárium látszik. Nagyon szépek gratu. :clap: :thumbup:

Persze egy tűéles fotó sokat dobna az egészen. ;)
Köszi Viktor! ;) Igen, ahogy nézegettem a fórumon viszonylag kevés az ezekhez hasonló hangulatfotó pedig szerintem, mint ahogy azt hiszem valahol te is mondtad ezek teszik a hobbit igazán emberivé.
Én is szeretném ha tűélesek lennének a képek... A gond a következő. Van egy Canon 400D tükörreflexesem de objektívként csak egy mindenes 18-125-ös Sigmám van hozzá. Sajnos amúgy sem arról híres az odi, hogy elég fényt enged be, de ráadásul ugye a mélységélességhez magas blende kell tehát a kép még sötétebb lesz. Ha a záridőt leviszem vagy a halak mozdulnak be, vagy beégnek a felső levelek. Eddig mindig digitális fény rásegítésre volt szükség. És most jön az igazi probléma. Mivel a 400D belépő kategóriás gép már 400-800 ISO-nál olyan zajos képeket csinál, hogy akkor már inkább ne legyen olyan éles a kép... Igyekszem a problémát plusz lámpákkal megoldani de nem igazán vannak itthon reflektoraim :) Korábban fotóztam, grafikáztam és már csak ebből is kifolyólag a célom, hozzád hasonlóan, a tökéletes akvárium képek készítése de egyelőre inkább magára az akira költök mint egy jobb gépre :lol:
recon said:
Hm.. tényleg jol néznek ki az akik :p Kemény a címe is :D még egy the kellett volna a parvula elé is :D
:D Javítva! Igen mert így most olyan mintha egy bizonyos Parvula tengerről vagy folyóról vagy mittomén beszélnék.
katonajanos said:
Sok víz lefolyik még a Dunán mire én ilyen szépen megkomponált, fajgazdag akit tudok csinálni, így nem sokat dob a latba a véleményem de azt mondom, hogy ne kötözz semmit arra a fára! Nagyon szép így megbarnulva.
Nagyon szépek!
És a halak is tetszenek :cool: !
Jaj ugyan már. Már az önmagában, hogy érdekelnek a növényes akváriumok sokat elárul a szépérzékedről és a lelkivilágodról ;)

Rendben akkor közkívánatra egyelőre nem kerül moha az ágra. Ha teszek is majd valamikor később akkor is csak az ág tövébe az Anubiasok közé.

Mégegyszer köszi eddig mindenkinek! Mostantól rendszeresen fogok felrakni infót/képeket az akváról.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Gyönyörűek az akváriumok, gratula! Megértem az obival kapcsolatos problémád, nekem is ugyanilyen van csak 18-50-es de fényerőben ugyanilyen gondolom. Bizony feladja a leckét nekem is akváriumfotózásnál, nekem még nem is sikerült tisztességes képet készítenem vele a növényesről.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Alig használtan jó áron be lehet szerezni Canon 50mm/1,8-at, újban sem drága ahhoz képest hogy milyen obi, szinte minden fozós táskájában ott lapul egy ;) De ez már fotózás topic ;)
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

inadsz said:
Alig használtan jó áron be lehet szerezni Canon 50mm/1,8-at, újban sem drága ahhoz képest hogy milyen obi, szinte minden fozós táskájában ott lapul egy ;) De ez már fotózás topic ;)
Persze, tudom én, de az is kiadás akár olcsó akár nem ;) Majd szépen lassan ez is fejlesztve lesz. Most minden pénzem arra megy majd el, hogy újrainduljon a másik aki.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Hát..inkább nem mondok semmit a dugdosásról,majd személyesen kapod meg a letollást! :lol: :thumbup:
Gratulálok szintúgy!Szép 'zsungel kerekedett belőle,a hangulata nagyon adja!
Csatlakozom Tomihoz,ne kötözz a Redre semmit,ez a momentum különösen tetszik benne,hogy csupaszon lett hagyva!
Remélem,még sok ilyen tankot láthatunk majd Tőled a későbbiekben!Grat!
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Köszi ZaCK! Bocsi ZaCK... :D
Egyébként azért kezdtem el heti kétszer kevesebb vízcserét csinálni inkább mert egy hét alatt a víz nagyon elszíneződik és szerintem fele annyi fény jut az aljára mint vízcsere után. Szerintetek érdemes maradnom a heti 2x25 vagy mondjuk 1x30-35, 1x15-20%-nál? A víz így nem lesz olyan sötét úgy látom. Vagy a szíineződés nem jelent gondot? A boltban láttam az egyik nano-t csere előtt és után közvetlenül és a különbség ég és föld volt sötétség terén... Tehát Balázs ott, hagyta sötétedni.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Jó akkor mást kérdezek mert látom erre nem szeretne senki sem válaszolni :lol: Nemsokára tervezek egy agresszív nyírást minden növényen, talán az anubiasokat kivéve. A kérdésem az, hogy pogostemon helferit hogyan, mennyire szabad nyírni, mik a tapasztalatok?

Viktor: Kicseréltem a főképet egy sokkal jobb, élesebb, nagyobb fájlra, de úgy látom ezt még bőven birja a Net. Nagyon nagy a különdség, érdemes megnézned.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

A világításodról mi a véleményed/tapasztalatod? Én is szemezek ezzel a lámpával Blau Mini Pl, az ára is elég korrektnek tűnik ~7k. Csak még picit bizonytalan vagyok, hogy érdemes-e beruházni. Vagy inkább más felé kacsintgassak? :)
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

stevo said:
A világításodról mi a véleményed/tapasztalatod? Én is szemezek ezzel a lámpával Blau Mini Pl, az ára is elég korrektnek tűnik ~7k. Csak még picit bizonytalan vagyok, hogy érdemes-e beruházni. Vagy inkább más felé kacsintgassak? :)
Szia! Green Aqua webáruházban egyetlen vélemény van a lámpára, az én voltam :) Ha azt elolvasod megtudod mi a véleményem, had ne írjam le mégegyszer. De dióhéjjban szerintem alacsonyabb akikhoz jó igazán. 35-40 centi magas akik már a határon vannak. Az enyém annyi és ugyan szép a parvula de azért elég lassan nőtte be az aljzatot. Remélem segítettem. ;)
 
Back
Oldal tetejére