• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocks and trees in the grass

Itt az új év :) Boldog újévet kívánok minden ide látogatónak :)

Ha már új év akkor egy kép,csak úgy a gép mellől lőve :snaphappy:

DSCN0244_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Illetve egy kis videó,mivel épp etetés volt,és a szűrőt lefojtottam,így észrevettem,hogy a parvula már elkezdett szépen bubizni :) bocsi az üveg kicsit maszatos,szombaton lesz takaríts,vízcsere :X3: még csak 1-2 órája megy a világítás,tehát ne várjunk bubiparádét :D:D:D

 
14. nap

Ma ismét volt 1 vízcserém :)
Eddig minden rendben,az üvegen átmentem az algakaparóval megszokásból,bár nem láttam hogy kellene,de ezen nem múlt semmi :p
Köveken még nem nagyon látok elszíneződést,se zöld,se barna irányban :)
Alga eddig elkerült szerencsére,a visszaültetett Alternanthera reineckii nagyobb levelein láttam némi zöld pont algát ! egy kis plusz foszfát segíthet ezen ? vagy más okból alakult ki ?

Képeket most még nem hoztam,mert a lámpa még nem kapcsolt fel :)
Este majd dobok pár képet,ha még nem unalmas :rolleyes:

köszi,hogy benéz
 
Szép az akvárium és a sakura hadsereg sem piskóta!:)(y)
Az endlerekből csak fiukat tettél bele? A tigris endlereidre nagyon irigy vagyok ám!;)

Hello
Köszi a dicséretet :)
Igen csak fiúk vannak a guppikból,a lányok túl nagyok ide,félő hogy levadásszák a garnikat :)

@Pecás megpróbáltam lekapni a két " tigrist " :snaphappy: nem nagy sikerrel :cry:

DSCN0384_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0397_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0398_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


a fissidens már szépen megindult mindenhol :)

DSCN0391_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ha már pont idejött pózolni :)

DSCN0402_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Végül egy videó a sakura seregről :) Ha valakinek fájna a foga rájuk,csak szóljon,adok szívesen belőle :)


Mára ennyi :D:D:D
 
Nem titok :) A GA-ban is fogtam ki egyszer pár darabot vagy a KÖKI-ben ! de azt hogy melyik honnan van azt már nem tudom :whistle:
Remélem van most is nekik,mert mennék a jövőhéten :) Mármint a GA-ba :ninja:
 
Köszönöm :) még az endler és neon csapatot szeretném 4-6 fővel növeli,ill,más típusú garnélák telepítése is tervben van :)
 
Kicsit feljebb emeltem a lámpát,mert a fa felső részén ill. a köveken megjelent a zöld veszedelem :)
Remélem ezzel ez meg is oldódik :)
 
22. Nap

Megvolt ma is a szokásos vízcsere,a szokásosnál kevesebb mert a héten már volt 1x,mivel elkezdtem lágyítani a vizet ( műgyantával ).
növények szépen fejlődnek,egy kicsit megcsapkodtam ollóval a parvulát,ill hátul a myriot,alul hozta a szép élénk hajtásokat,a régieket lecsaptam :sneaky:

Pár kép azért most is készült :)
Remélhetőleg jövőhéten lesz időm meglátogatni @inadsz kollégát egy kis riccardiáért a fa vágott végeire Illetve az új lakókért @Luigi13 -t
A sakura csapat létszáma drasztikusan megcsappant :p Aminek pár kolléga örülhet most :)
Úgy tűnik a tesztcsík alapján,hogy a vizem már megfelelő lesz a CRS csapat fogadására is (y)
Igaz egy csepp teszt lenne az igazi,de azt még meg is kellene venni :LOL::ROFLMAO:
Ezek lettek az eredmények most :

Nitrit : 0-20 ( 0 után a 20 a következő a csíktesztnél )
Nitrát : 0
GH : 5
KH : 7
PH : 6,5

Akkor pár kép :happy:

DSCN0534_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0541_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A stau levelein néhol van egy kis zöld pont alga :( nem tudom mi segítene vagy hogy mitől van !
DSCN0542_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0563_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCN0567_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0577_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mára ennyi
Köszi,hogy benéztél (y)
 
A linkelt képméret ne legyen nagyobb mint 2 mega pls. Nem a mega a lényeg, hanem az élesség :)
Egy jó kép 1200 pixelben is jó. Egy rossz 4000-ben is rossz.

2 megánál nagyobb képet ne linkeljetek mert nem fog megjelenni
 
Hello

Holnap nagytakarítás,vízcsere :happy:
Megérkeztek az új lakók,csütörtök este óta laknak nálunk ;) Eddig semmi probléma nem történt,remélem nem is fog :nailbiting:
18-an költöztek be hozzánk,köszönet érte @Luigi13 -éknak :happy: (y)(y)(y)
Íme pár kép :snaphappy:

DSCN0630_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0622_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0642_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0644_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0646_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0647_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0652_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0654_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0656_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0657_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0661_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0653_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Megpróbáltam a legtöbb gyerkőcről képet készíteni,de nagyon fürge kis örökmozgók :)

Amint látszik a kövek ill a fa szépen bezöldült,gyorsan vissza is vettem 1 órát a világításból,úgy tűnik sok volt a 8 óra 96W-al 64 literre :):facepalm:

Ha lesz energiám fotózni takarítás után,akkor holnap is jövök,minimum egy teli képpel :rolleyes:
 
Amint ígértem ma megvolt a takarítás,és a heti vízcsere (y)

Köveket kicsit meg fogkeféztem,de azért nem vittem túlzásba :whistle:
némi növény vágás,a parvulát most nem bántottam :happy:

Vízcsere után mért teszteredmények :
Nitrit: 0
Nitrát : 0
Gh : 2-5
Kh : 5-7
Ph : 6-6,5

Végül 1-2 kép :snaphappy:

DSCN0723.2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0726_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCN0724_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mára ennyi :)
Köszi,hogy benéztél (y)
 
Back
Oldal tetejére