• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Sokan leírták, de gondoltam eljövök ide és itt is leborulok a Purigen előtt - ismét! :)
Megcsináltam az aktuális regenerálást, visszaraktam a szűrőbe. És három hete olyan a víz mintha nem lenne! 120cm hosszában, olyan átnézve, mint felette a levegő! Mindig ezt csinálja, de mindig katarzis! :D(y)
 
Zseniális anyag, én mindkét akváriumban ezt használom.
Mondjuk a nano-ba egy teásfilter (nem a papír, hanem a műanyagalapú) tasakjában kellett betennem, mert máshogy nem fért el a szűrőben.
 
Vasárnap próbának beraktam az akvárium oldalához a tasakot.
Elméletileg ott fordul meg az áramlat, látszik is a zacsin az elszíneződés ;) biztos jó anyag ;)
2012-11-13%252018%252023%252012.jpg
 
Igen az a baj, hogy így mechanikai szűrőként használod, inkább a szűrőbe tedd a perlon után!
 
csak azért került be mert nem volt kedve szétkapni a szűrőt hétköznap :)
A perlon után legyen berakva?
 
Üdv Matyi.
Én tegnap raktam bele a szűrőbe,a perlon fölé.
Majd megírom a fejleményeket.

Ma én is beraktam. Volt egy rekeszem amibe valami gyári lávakő dolog volt azt is lecseréltem substrat pro-ra, igaz még egy zacsival el tudnék pakolni és akkor két rekesz csurig is lenne vele.
 
Sziasztok!

Vettem egy 100 ml-s purigent és az lenne a kérdésem, hogy jó-e úgy, ha a külső szűrőm legfelső kosarába tettem, úgy, hogy felette van az utolsó szivacs és a perlonvatta? Így jobban eltudtam helyezni, mintha legfelülre a perlon tetejére tenném. az alatta levő két kosárban kerámia gyűrű, azon szivacs, majd siporax és lávakő van egyébként. A szűrő egy Tetratec ex 600.
 
  • Like
Reactions: LGA
Sziasztok!

Vettem egy 100 ml-s purigent és az lenne a kérdésem, hogy jó-e úgy, ha a külső szűrőm legfelső kosarába tettem, úgy, hogy felette van az utolsó szivacs és a perlonvatta? Így jobban eltudtam helyezni, mintha legfelülre a perlon tetejére tenném. az alatta levő két kosárban kerámia gyűrű, azon szivacs, majd siporax és lávakő van egyébként. A szűrő egy Tetratec ex 600.
Minél lejjebb van annál több szmötyit kap teljesen feleslegesen
 
Hányszor lehet regenerálni a Purigent?Hány év használatot bír ki?

sokszor. :) sajnos tényleg nincs rá szám. egyszer olvastam a seachem oldalán hogy talán 8-10 alkalmat. de ezen már itt az országban is túlvan néhány ember. és gond nélkül működik az anyag. ha elkezdenek szétesni (szétporlad) a szűrőanyag, vagy már nem tudod rendesen kifehéríteni és nem tisztítja annyira a vizet, gondolom ilyenkor kell cserélni.
 
Nekem közvetlenül a perlon alatt van!!!!

Ezekszerint ez gond. Jó hogy most tudom ezt meg :)

Mindegy a napokban akarom kivenni regenerálni. Akkor ezután a perlon fölé teszem.

Most már csak azt nem tudom, hogy a rekesz melyik részébe, gondolom a perlon és a legfelső műanyag tálcafedő közé kell. És gondolom középre, mert a 100ml-es úgy kb elvész az EX1200 tálcájában.

Ki mit javasol?
 
Nekem is a perlon alatt volt/van. Majd egy év alatt koszolódott el. Annyira nem nagy gond szerintem, bár a legideálisabb valóban a perlon felett. Viszont mivel a perlont gyakrabban cserélem , de így gyorsabb művelet (ha nem is sokkal ), hogy csak le kell kapni, megy rá az új és kész. Nem kell igazgatni semmit pluszba.
A lényeg, hogy ne a legalsó rekeszbe rakd és ne lógasd be az akváriumba közvetlenül ;)
Csak ezért ne bontsd meg hamarabb a tervezetnél a szűrőt.
 
Ha jól méretezve használod a szűrőanyagot, akkor kevésbé koszolódik. Ezért sem támogatjuk a gyári ajánlást ami 400 literenként ír elő 100ml Purigent. Olyan terhelésnél havonta kéthavonta kellene regenerálni. GA ajánlása 100 liter / 100 ml Purigen és még azorrodat is tisztíccsa :)
 
Igen, pont ezért vettem én is 100ml-est, a 91 literhez :)
Nem tudom milyen időközönként kell regenerálni, de nekem most 3 hónapos. Azt hiszem csinálok egy regenerálást. Főleg, hogy a perlon alatt volt, tuti nagyon koszos. Ráadásul volt 2-3 brutális aljzatfelkavarás.
most már csak utána kellene olvasnom, hogy mi a regenerálás menete ;)
 
Back
Oldal tetejére