• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

viktorlantos said:
LGA said:
Csak egy gyors megjegyzés, mert láttam, hogy felmerült kérdésként - de konkrét válasz nem hangzott el rá:

Regenerálás után, a kiáztatásnál a vízelőkészítőből lényegesen nagyobb töménységet lenne célszerű adagolni. A vízelőkészítők egy teoretikus átlagos csapvízre vannak, némelyik maradékértékre. Viszonyítási alapként a Seachem Prime-ból 1ml semlegesít (ha jól értem a gyári adatlapot) 160 mg kloramint és 200 mg klórt. Ami viszont rajta és benne marad mondjuk egy Chloroxos áztatás után, az egy teljesen más világ.

Ezért mondja azt a Seachem, hogy az áztatás után meg kell szagolni a Purigent. Nem lehet klór szaga. Igazából ennyi az ellenőrzés része.

Nálam 2 ml Prime/4 deci víznél (ami 80 liter csapvíz klórtalanításához elegendő) már nem volt klór szaga. Persze előtte alaposan kicsapattam vízzel.
Tehát kérdésedre a válasz: 2 ml Seachem Prime/4 deci víz. :)

(megj.: utána büdös marad, de nem klórszagú)
 
Közben velem egy nagyon örömteljes dolog történt,mint már kb.1657-szer leírtam,víz problémáim voltak,mégpedig rozsdasárga a csapvízem a sok vas-oxidtól így kevernem kellett patikában vásárolt ro vízzel,de egy ideje csak a síma csapvízet használom így az akim kb. mint a kolontári tározó,a lényeg a lényeg,hogy betettem egy gyári eheim aktív szenes párnát a szűrőbe,3napig semmi sem történt,ma gondoltam egyet és ott állt a regenerált purigenem a polcon vízben,hát szétszedtem a szűrőt és beletettem,kb 1 óra alatt 3hónap problémáját oldotta meg,a vízem színtelen,eddig csak kevert vízzel használtam ezért nem tudtam,hogy képes ilyesmire! :) :clap: :thumbup:
 
Na nekem is sikerült regenerálni a cuccot! Gondoltam leírom a tapasztalataimat!

Nálam két darab 100-as dolgozott az aki alatt. Több mint egy éve tettem be őket :!: :!: :!:
Nem éppen annyit volt bent mint amit a gyártó javasol, de bármenyire is hihettetlen működött :!: :!: :!:

Pár hete vettem észre hogy már nem nagyon hatásos, hát nekiláttam!
Nem sötétbarnák hanem korom feketék voltak amikor kivettem őket!

Megcsináltam az előírt 1.1-es áztatót és bedobtam a cumót. Hát három napig semmi sem történt, vagyis egy pár bogyó kifehéredett!
Ekkor bekeményitettem és kicsit töményebb oldatba került amit pár óránként cseréltem! ( a cloroxot is lecseréltem jófajta nóname fehérítőre ami mindent visz)
Így telt el még három nap és tádáá, olyan mint újkorában.
Csobbant az előkészítős cuccba ahol az eredeti színe teljesen helyre állt, pár óra mulva már szaga sem volt.
Vissza az akiba és meglepődés mintha most vettem volna őket :!: :clap:

Nagyon tuti cucc, csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a láthatatlan vizet!!!
 
Egy éve használom a Purigen Wave zsákkal ahogy láthatjátok ebben a topikban.

Jelentem a Wave zsákot nyugodtan lehet használni, mert lassan egy év és a második regenerálás után is tökéletes, egy darab szemcse nem jött ki belőle (anyaga megmaradt ugyanolyan sűrűnek, mint újkorában!)
 
Üdv!
Én tegnap cseréltem ki az aktívszenes batyut egy 100as purigenre és ma mikor hazaértem azt hittem valami van gond a világítással.De semmi,csak ragyogó tiszta lett a víz.Pöpec kis párnácska. :thumbup:
 
Sziasztok!

Nálam fél évig volt a szűrőben, perlon után a purigen (160liter az aki). 24 óra alatt hófehér lett 1:1 cloroxos kezelés hatására. 24órát pedig klórtalanítóban ázott, teljesen szagtalan lett. Gondoltam leírom a tapasztalatot.
Üdv,
András
 
sziasztok!

érdeklődnék, hogy jól tudom-e, hogy regenerált purigent, ha nem kerül rögtön a regenerálás után felhasználásra, akkor vízben kell tárolni? akváriumi vízben vagy sima csapvíz is jó? mennyire kell hogy ellepje illetve cserélgetni kell-e rajt a vizet, ha csak a regenerálást követő 2-3 hónapban kerül újra be a szűrőbe majd?
 
viktorlantos said:
Seachem állásfoglalása a feltöltött anyaggal kapcsolatosan:

Yes; you can store excess Purigen in a Ziplock bag with some water in it to keep it moist (thanks for answering, Aquaticom . It is best to use RO or DI water to store it (to prevent mold from growing); however, you can use tap water, but you may want to change out the water every once in a while. Storing Purigen in this manner will prevent it from drying out; you should be able to store it this way for several months.

Szóval a Purigen-t tarthatod a szűrőzacsiban, de valamennyi víz legyen, hogy nedvesen maradjon. A legjobb ha RO vagy desztillált vízben tárolod, de tarthatod csapvízben is csak akkor időnként cserélni kell a vizet. Így megelőzhető a szűrőközeg kiszáradása. Több hónapig tárolható így.

A gyári még nem használt zacsi elvan víz nélkül a nedvesség akkor fontos, ha már használva lett a Purigen.

Az APC fórumon egyébként van egy Seachem szponzor rész ahol elég sok kérdésre válaszolnak a Seachem emberei: http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/seachem/
 
Holnap akkor regenerálom (nincsen itthon clorox), utána seachem prime-os vízben kiáztatom még egy napig és végül RO vízben fogom tartani.

Nagyon köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

2010 márciusában töltöttem be a Purigent a Wave szűrőzsákba. Minden kb fél évben regeneráltam és most lett vége a szűrőzsáknak:

Végig nem engedett, de a mostani kivétel során látszott, hogy gyengült az anyaga! Meghúztam erősebben és könnyen szétszakad! Rögtön összehasonlítottam egy új szűrőzsákkal és tényleg elgyengült az anyaga!

A szűrőzsák teszt befejeződött! Két évig teljesen biztonsággal működött, most inkább cserélem egy másik Wave szűrőzsákra!
 
Sziasztok!

2010 márciusában töltöttem be a Purigent a Wave szűrőzsákba. Minden kb fél évben regeneráltam és most lett vége a szűrőzsáknak:

Végig nem engedett, de a mostani kivétel során látszott, hogy gyengült az anyaga! Meghúztam erősebben és könnyen szétszakad! Rögtön összehasonlítottam egy új szűrőzsákkal és tényleg elgyengült az anyaga!

A szűrőzsák teszt befejeződött! Két évig teljesen biztonsággal működött, most inkább cserélem egy másik Wave szűrőzsákra!

Köszi a visszajelzést. Valószínűleg ezért vannak akkor műanyagból a Purigen eredeti zsákjai. Azért idővel csak tönkremegy a hagyományos zacsi.
 
igen. igaz csak nagyon kis mennyiséget, mert egy nanohoz kellett, de olyan 4-5 rétegnyi harisnya kellett hozzá, hogy ne szóródjon ki.
Egyszerűbb ha veszel zsákot hozzá, mert ennyi réteg harisnya elég sok helyet elvesz ám és tutira nem lesz olyan tartós se, mint egy erre gyártott zsák.
 
Szétvágtam a gyári zsákot és betettem a bio szűrőanyag helyére egy kisebb mennyiséget,de attól félek nagyon visszafogja majd az áramlást.
Fot0128_0.jpg
 
Én arra is figyelnék, hogyan viselkedik a tárolására szánt zacsi anyaga majd a purigen regenerálásnál. A harisnya nem tudom mennyire bírja a fehérítőt, eddig még nem hordtam :D
Nem hallottam még a környezetemben lévő csajoktól, hogy harisnyát hipóztak volna, de az is lehet, hogy semmi baja nincs tőle.
 
Akkor én azt javaslom, hogy a belsejében rakd be a teljes mennyiségű, hozzá kapott substrat pro-t és a szűrő tetejében (ha leemeled azzal a kis füllel a tetejét) található kis üregbe tegyél pár grammnyi purigent. hidd el, bőven elég annyi, mert gondolom valami nanoba használod ezt a szűrőt.
Én is így használom a nanoban ezt a kis sarokszűrőt és bőven elég ennyi purigen bele.
 
Oda nekem nagyon kevés,sok a vas-oxid a vízben és kell a megkötő felület,igazából ez is kevés,egy teljes tasak külső szűrőben egy hónap alatt regenerálásra szorult ebben a nano-ban az előző telepítéslél(végül a régi 25l-est rendeztem be),sajnos ez a játék megy míg nem lesz ro szűrőm..
 
Back
Oldal tetejére