• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Lehet már volt róla szó, de újratöltés után a következő használatig szárazzon vagy vízben érdemes tárolni? Most a 250ml doboz másik fele került be a szűrőbe, így kb. 2 hónap mire ez újra használatba kerülne.
 
Ramen said:
Lehet már volt róla szó, de újratöltés után a következő használatig szárazzon vagy vízben érdemes tárolni? Most a 250ml doboz másik fele került be a szűrőbe, így kb. 2 hónap mire ez újra használatba kerülne.

Szigorúan vízben tárolni! A kiszáradt bogyók széteshetnek ez a fő oka.
 
Átolvastam a topicot és lenne még pár kérdésem a purigennel kapcsolatban.
Nálam 3 és fél hónap alatt szinte fekete lett, ezért úgy döntöttem megpróbálom ezt a regenerálást. Most kb. 24 órája ázik az oldatban, amit már 3x cseréltem, mert mindig olyan koszos lett. De még ezek után is csak világos barna a purigen.
Az lehet a gond, hogy csak Domestos fehérítőm volt itthon (ez is illatmentes), és ez nem olyan jó mint a Clorox?
Ha nem fehéredik ki rendesek, akkor is használható, vagy addig kell áztatnom, amíg teljesen fehér lesz?

A vízkezelőt kötelező a gyári adagolás szerint kell keverni? Nekem easylife van és ennél ugye 10 ml kell a 30 literhez, és ezek alapján az én 1 liternyi vizembe csak egy leheletnyi kell. Vagy rakhatok kicsivel többet, az nem okoz gondot?

Előre is köszi, a segítséget, és bocs a sok hülye kérdésél, de eléggé aggodalmaskodó vagyok. :roll:
 
A Purigen attól függően mennyi szennyeződést kap, úgy színeződik el. Egy nano akiban iszonyat sokáig elvan a legtöbb esetben. De a 240-es akim alatt egy zacsit 2 hónap alatt leamortizáltam, mert sok volt a bomló cucc.

Ha nagyon sokáig vársz teljesen befektetedik és ilyenkor kicsit nehezebb tisztítani.

Lehet a tisztító oldat nem olyan tömény mint a Clorox. Esetleg beszennyezheti a szűrőanyagot.
A cloroxnál lehet többször is áztatni, de a hatékony fehérítés miatt ne csak beletedd az áztatóba, hanem mosogasd is meg kicsit. Meg kell nyomkodni, úsztatni az oldatban.

Nem baj, ha nem hófehér. Csak arra figyelj, hogy ne maradjón klór szaga, mielőtt újra használnád.
 
Jó hogy mondjátok lassan nekem is regenerálni kell. Nah el is megyek szétszedni a szűrőt :)

Mi van akkor ha csak Clorox-ot rakok bele? Károsodik a zsák?
 
inadsz said:
Jó hogy mondjátok lassan nekem is regenerálni kell. Nah el is megyek szétszedni a szűrőt :)

Mi van akkor ha csak Clorox-ot rakok bele? Károsodik a zsák?

Nem, úgy is bírja, csak felesleges. Nem lesz gyorsabb.
 
atti76 said:
inadsz said:
Jó hogy mondjátok lassan nekem is regenerálni kell. Nah el is megyek szétszedni a szűrőt :)

Mi van akkor ha csak Clorox-ot rakok bele? Károsodik a zsák?

Nem, úgy is bírja, csak felesleges. Nem lesz gyorsabb.

Értem. Most vörös az oldat annyi dzsuva oldódott ki belőle 1 óra alatt.
 
Jelentem, hogy a 2010. december 21-i hozzászólásomhoz kapcsolódva a wave zsák még mindig tökéletesen látja el a feladatát (de még nem esett át regeneráláson a zsákban).
 
Ha jól értem a Purigen abban különbözik a Szat gyantától, hogy míg a szat gyanta a nitrátot köti meg, addig a Purigen nem a nitrátot, hanem a nitrogénes szerves szennyeződéseket szűri ki, ami nitráttá alakulhatna?
 
Sziasztok,

nem tudom volt-e már szó róla, de kb. mennyi purigen kell, egy 54l-es akvihoz?
Eheim Pro 2226-os szűrő hajtaná... jó lenne tudni, hogy a 100ml-s tatyinak mekkora a területe, mert akkor csak úgy kellene, hogy egy réteget képezni belőle :mrgreen:
Tudom, ahány akvi annyi vélemény, de számíthatok olyan tiszta vízre, mint az aktívszéntől?
 
Minden 1 Liter szűrőanyag 4000 liter akváriumvizet képes megtisztítani kb. 6 hónapig.

Ne számolgass,vegyél egy 100 ml-set. ;)

weak said:
...de számíthatok olyan tiszta vízre, mint az aktívszéntől?

Tuti,és nem szed ki hasznos anyagot(tápot).
Én nem tudom mióta,de szerintem több mint fél éve nem nyúltam hozzá és még szépen dolgozik.Azért hamarosan kitisztítom.
Nem kell rétegezni,csak dobd bele szűrőbe.

Kb.8-10x4 cm,1,5-2 cm vastag kis párna.
 
A galériában az új Iwagumi 60-as akiba is múlt héten tettem egy ilyen zacsit. Valamiért kimaradt a startnál. Bőven elég.
Gyári ajánlással szemben én 100 literenként javaslok 100 grammot használni.
 
Sziasztok!

Először is túl vagyok egy regeneráláson ami tökéletesre sikerült clorox-al,Viktor technikája szerint csináltam és hibátlan végeredmény született,mintha új volna.. ;)

Másodszor egy kérdésem lenne,hátha valaki használja a két dolgot együtt,szóval valakinek van tapasztalata purigen és ketapang levél együttes használatáról?
A ph-t szeretném némileg csökkenteni a levéllel,de nem szeretném,hogy színezze a vízem. Mennyire terhelheti a purigen-t a levél és ugyanolyan hatásos lehet purival való használat esetén is?Jelenleg a Ph:7.6 a Th:50,tehát elég lágy.Egy nem ebbe a topicba illő kérdés,de felteszem itt,hogy ne szemeteljek máshol : Mekkora mértékben emelheti meg a ketapang levél a a víz keménységét?

Előre is köszönöm!

Senki? :?
 
Mivel senki sem válaszolt így kipróbáltam,nem feltétlenül mérvadó mivel 23 literre egy egész,de viszonylag kisebb(tenyérnyi) tebang levelet helyeztem el az akváriumban,szóval a puri mellett ugyanúgy színezi a vízet,legalábbis az első napokban...ha valakit érdekel leírom pár nap múlva mit tapasztalok,persze a levelet is cserélni kell hetente....
Szerk:2-3nap múlva ismét színtelen a víz,így a puri mellett nem színezi tartósan a tebang levél,csak pár napig előnyt adott neki. :mrgreen:
 
Nálam kristálytisztává tette az akváriumot, 1 hónapja van bent, nitrit/nitrát szint továbbra is minimális, szilikát, ammónia, foszfát szintet nem befolyásolta.
 
Csak egy gyors megjegyzés, mert láttam, hogy felmerült kérdésként - de konkrét válasz nem hangzott el rá:

Regenerálás után, a kiáztatásnál a vízelőkészítőből lényegesen nagyobb töménységet lenne célszerű adagolni. A vízelőkészítők egy teoretikus átlagos csapvízre vannak, némelyik maradékértékre. Viszonyítási alapként a Seachem Prime-ból 1ml semlegesít (ha jól értem a gyári adatlapot) 160 mg kloramint és 200 mg klórt. Ami viszont rajta és benne marad mondjuk egy Chloroxos áztatás után, az egy teljesen más világ.
 
LGA said:
Csak egy gyors megjegyzés, mert láttam, hogy felmerült kérdésként - de konkrét válasz nem hangzott el rá:

Regenerálás után, a kiáztatásnál a vízelőkészítőből lényegesen nagyobb töménységet lenne célszerű adagolni. A vízelőkészítők egy teoretikus átlagos csapvízre vannak, némelyik maradékértékre. Viszonyítási alapként a Seachem Prime-ból 1ml semlegesít (ha jól értem a gyári adatlapot) 160 mg kloramint és 200 mg klórt. Ami viszont rajta és benne marad mondjuk egy Chloroxos áztatás után, az egy teljesen más világ.

Ezért mondja azt a Seachem, hogy az áztatás után meg kell szagolni a Purigent. Nem lehet klór szaga. Igazából ennyi az ellenőrzés része.
 
Back
Oldal tetejére