• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

S.O.S villanyszerelés!

Tegnap bekötöttem. Sajnos alul kilátszanak a vezetékek, így újabb műanyagokat lehet vagdosni, hogy eltakarja. grrr
A világítás trafója, kapcsoló és a ledsor is itt kellene, hogy helyet kapjon. Valahogy... Ez nem volt betervezve, de nagyon adja magát.

A lépcsőházi automatás megoldást se tudom feledni :)
Mi a különbség a lépcsőházi automata és egy egyszerű időrelé között?

A világításod milyen lesz? Mert a T5 nem szereti a hosszú vezetékelést. Pontosabban az előtét nem szereti. Rajta is van, hogy melyik kivezetés ne legyen 0,5-1-1,5 méternél több. Előtéte válogatja. :)

Sima időrelé. 2-3K Ft.
Alapvetően a lépcsőházi automatika pont fordítva működik. Impulzusra a beállított időzítő által megszabott ideig működtet.
Az időrelén meg betekered, hogy mit csináljon, és azt meddig. A segédérintkezők meg 8-10 A-t elbírnak. Ami itt figyel a próbapanelemen, az pl 16-ot tudna. :)
Bár a lépcsőházi is egy spec időreléként felfogható. :D

Btw pofás lett ez.
 
A világításod milyen lesz?
Sima energiatakarékos. A "világítás trafója" igen félreérthető a szekrényvilágításra gondoltam, rá is aplikáltam, középső kép.

Most, hogy megvan a nyomógomb is :) miket kell beszerezzek az említett "megnyomom a gombot etetéskor" -szűrő lekapcsol, majd egy idő múlva visszakapcsol cucchoz? Ahogy én néztem, lépcsőházi az pont fordítva van. Megnyomom és nem kikapcsol, hanem be. Egy időrelé meg csak egy időrelé, hova jön a nyomógomb?
 
Sima energiatakarékos. A "világítás trafója" igen félreérthető a szekrényvilágításra gondoltam, rá is aplikáltam, középső kép.

Most, hogy megvan a nyomógomb is :) miket kell beszerezzek az említett "megnyomom a gombot etetéskor" -szűrő lekapcsol, majd egy idő múlva visszakapcsol cucchoz? Ahogy én néztem, lépcsőházi az pont fordítva van. Megnyomom és nem kikapcsol, hanem be. Egy időrelé meg csak egy időrelé, hova jön a nyomógomb?

Multifunkciós időrelé CRM-91H | ELKO EP
Nekem ilyen van, ezen mondom.
Az időrelének jó esetben van egy betápja (A1,A2) van némi segédérintkezője (15-16-18) és van egy gombra köthető lába.
Ha a nyomógombod tudja a 230-at, akkor az A1-S közé bekötve impulzusvezérlés lesz. Ezután vsz. a segédérintkezők közül ki kellene választani azt a kettőt, ami alapon zárt. Ezután az üzemmódot első tippre a "G" állásba tekerve a jel után a másik két tekerő állása szerinti időre elmegy a táp a szűrőről.
A másik állásba (NO) beköthetsz egy bazinagy piros lámpát akár. Az leállt (meghúzott állapot a relén tkp) szűrés jelzésére. De ezt ki kellene próbálnom, csak már nem állok neki. :D
 
A többség szerintem még mindig nem kapcsolja ki a szűrőt, nem történik semmi, ha hagyod menni. Inkább a felszínleszívót érdemes kikapcsolni. A folyóban sem áll meg a víz amikor kaja van. :)

Szerintem baromira jó az etetés funkció, többször nagyon jól jön. Én most Shrimpton-nal etetek és azt durván kiszívná maxon a 2075-ös... Nekem nincsenek ilyen szuper vezérlőim, én annyit csinálok, hogy ha ilyen jellegű kajával etetek, akkor a teljesítményt leveszem egészen kicsire. A szűrőben folyamatosan cserélődik a víz, viszont alig szűri ki a vízoszlopból a por állagú kaját, és akkor sincs lelkiismeret furdalásom, ha csak 2 óra múlva tolom fel a kart maximumra.
 
A1-S közé bekötve impulzusvezérlés lesz
Tehát a nyomógomb a betáp A1 lábára (a betáppal egyetemben, pl: fázis) és a külön nyomógomb láb közé kerül? Kezdem kapizsgálni. Na akkor ilyen működésű kütyü kéne max 3e ft-ig :)
 
Nekem van egy eladó nagyon komoly időrelém OMRON H+DK-M2, de sajnos 5000.-Ft-nál nem tudom olcsóbban odaadni. Üzletben 15-16000.-Ft+Áfa az ára. Ez a relé 2 áramkörös ráadásul, míg általában az időrelék többsége csak 1 áramkörös.
Gondolom ez már drága neked. :(
 
Nekem van egy eladó nagyon komoly időrelém OMRON H+DK-M2, de sajnos 5000.-Ft-nál nem tudom olcsóbban odaadni. Üzletben 15-16000.-Ft+Áfa az ára. Ez a relé 2 áramkörös ráadásul, míg általában az időrelék többsége csak 1 áramkörös. Gondolom ez már drága neked.
Hú komolynak néz ki, én tuti nem adnám oda 5000-ért! :greedy:
De annyira "poén" ez a felhasználás, hogy nekem nem ér 3k-nál többet. (jelenleg)
 
nálam 2 perc volt, ez az idő. Először 5 perc volt, de azt valahogy sokalltam. 2 perc alatt is elfogyott a kaja vagy leért a talajra.
Lényeg, hogy nem a szűrőben landolt, vagy össze- vissza a növényeken. :)
 
Kb. mennyi időre állítsam? 10 percre gondoltam így elsőre. (30x30 nano)
Ekkora felületnél elég szerintem is az 5-10 perc. Elsőre próbáld ki a 10 percet, aztán, ha hamarabb megeszik a kaját, akkor veheted kisebbre az időt.
 
Amit sikerült beszereznem jó olcsón, nagyon magasan sípol amikor be van húzva a relé. o_O
Bedobozolva nem hallatszik. Az újak is ilyenek?
A tekercs tud búgni, kösd úgy, hogy csak akkor legyen meghúzva, ha nem megy a szűrő. Neked hang visszajelzés is lesz. ;)
 
A tekercs tud búgni, kösd úgy, hogy csak akkor legyen meghúzva, ha nem megy a szűrő. Neked hang visszajelzés is lesz. ;)
Mindenképpen, így ha halálán van a cucc, pár naponta 8-10 perc használattal egy ideig még talán jó lesz. kop-kop

Egy Ikeás függönycsipeszdobozban kapott helyet. Éreztem, hogy nem szabad kidobni :)

9028430084_86d9e9cd80_o.jpg


9026095385_c7d35839ed_c.jpg


9028324834_75b3f01dab_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére