• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

S.O.S villanyszerelés!

Az időzítő nem volt drágább, mint itthon egy dugvillás digitális.

Már a kapcsolási rajzból kitaláltam, hogy ezt a fajta időzítőt találtad Te is, ugyanis nekem is ezek vannak. :)
Én először direkt valami komolyabb irányba keresgéltem, de végül arra jutottam, hogy a beépíthetősége és a verhetetlen ára miatt, tökéletes a CO2 és fény ki/be kapcsolásra. Hétvégén teszek fel én is képeket majd. (Természetesen a PLC-nek is van létjogosultsága, ha fokozatmentes fényt szeretnénk, vagy egyéb bonyolultabb funkciókat.)
 
PLC-ből van nem gépről programozós is. Moeller easy, Siemens Logo, Omron Zen, stb. :D 20K körül van. szerencse függvényében. Múltkor láttam egy 230-as tápost valami 10 relés kimenettel Caterán 28-ba.
Ugyanezen a magyar aukciós oldalon láttam Zen-t 15-ért postával, mondjuk táp kell hozzá mert 12/24 voltos, ezzel 4 vezérelt kimenet kapásból letudva, és még csatlakoztathatsz hozzá 2 vagy 3 db 4 kimenetes bővítőt , könnyű előlapról programozni nem kell hozzá megvenni a drága adatkábelt, siemens logot-t ismerem, na ahhoz nem árt.
12/24-es olyan szempontból jobb, hogy később esetleg táppumpát is tudsz működtetni ugyanennek a tápjáról, vagy olyan eszközt aminél biztonságosabb a törpefeszültséget kapcsolni
Íme az enyém:
https://akvakertesz.hu/threads/akv%C3%A1rium-elektromos-vez%C3%A9rl%C5%91-kicsit-m%C3%A1sk%C3%A9pp.587/page-2#post-71914
Én azért szeretem ezt a megoldást, mert ahány időkapcsolóm volt annyiképpen járt, és folyton szétcsúsztak a beállítások, ez ezekkel a microPLC-kel nem fordul elő
 
Ugyanezen a magyar aukciós oldalon láttam Zen-t 15-ért postával, mondjuk táp kell hozzá mert 12/24 voltos, ezzel 4 vezérelt kimenet kapásból letudva, és még csatlakoztathatsz hozzá 2 vagy 3 db 4 kimenetes bővítőt , könnyű előlapról programozni nem kell hozzá megvenni a drága adatkábelt, siemens logot-t ismerem, na ahhoz nem árt.
12/24-es olyan szempontból jobb, hogy később esetleg táppumpát is tudsz működtetni ugyanennek a tápjáról, vagy olyan eszközt aminél biztonságosabb a törpefeszültséget kapcsolni
Íme az enyém:
https://akvakertesz.hu/threads/akv%C3%A1rium-elektromos-vez%C3%A9rl%C5%91-kicsit-m%C3%A1sk%C3%A9pp.587/page-2#post-71914
Én azért szeretem ezt a megoldást, mert ahány időkapcsolóm volt annyiképpen járt, és folyton szétcsúsztak a beállítások, ez ezekkel a microPLC-kel nem fordul elő

Ezek a cuccok nekem nagyon bonyolultak és drágák. Egy akvárium miatt nem ruháznék be ilyenbe, de mondjuk egy családi házban háziállatokkal, kiskerttel, már tudnék vele mit kezdeni. Abban az esetben a PC-s programozósra is rávenném magam. Persze csak használtan vásárolnám meg akkor is.
A három szerkezet egészen pontosan: 7826Ft-ba fájt. Már ezt is soknak tartom, tekintve mennyi mindent kell összevásárolni, hogy meglegyen minden.

Hogy tudnak szétcsúszni a beállítások egy digitális időkapcsolón? Milyen hibajelenségekre készüljek fel? Számomra elképzelhetetlen, mi tud elromlani benne.
 
Már a kapcsolási rajzból kitaláltam, hogy ezt a fajta időzítőt találtad Te is, ugyanis nekem is ezek vannak. :)
Én először direkt valami komolyabb irányba keresgéltem, de végül arra jutottam, hogy a beépíthetősége és a verhetetlen ára miatt, tökéletes a CO2 és fény ki/be kapcsolásra. Hétvégén teszek fel én is képeket majd. (Természetesen a PLC-nek is van létjogosultsága, ha fokozatmentes fényt szeretnénk, vagy egyéb bonyolultabb funkciókat.)

A beépíthetőség és a kis méret, no meg az ár miatt választottam én is ezt a típust. Őszintén szólva másfajta beépíthetőt nem is találtam. Egyelőre egy nagy hátrányt tapasztaltam, hogy a sarukat alulról kell ráhúzni. Esetemben így kilógnak a vezetékek és keresgélhetek valami új műanyagot, hogy eltakarja. Persze ha nem így van rögzítve az időkapcsoló, hanem rá van csavarozva valamire, akkor meg hátulról nem lehetne rádugni a sarukat, csak ha lyukat fúrunk. Nagyon bízom benne, hogy nem lesz velük gond, s naponta egyszer fel és le tudják kapcsolni a világítást, CO2-t.
Várom a képeket! :snaphappy:
 
Hogy tudnak szétcsúszni a beállítások egy digitális időkapcsolón? Milyen hibajelenségekre készüljek fel? Számomra elképzelhetetlen, mi tud elromlani benne.
Lényegében nem túl pontosak ezek az órák, bár elképzelhető, hogy mivel ugyanaz a típus, így egymáshoz képest nem , csak a valódi időhöz képest fog sietni vagy késni. Nálam két különböző óra vitte a világítást és a CO2-t, előbbi ami úgymond "látványos" (világítás), napi 1 percet simán sietett. Persze egyénfüggő, hogy zavar-e valakit vagy sem, engem igen mivel pont a lekapcsolással egy időben volt időzítve a gyerekek fürdetése :) , addig meg azért még TV-ztem.
A cserét persze nem csak ez motiválta, hanem hogy automatikus tápozást is szerettem volna ahhoz meg kellett olyan időkapcsoló ami tud másodpercet is kapcsolni, meg ez extraként ki tudja kapcsolni a szűrőket is míg a halak megeszik a kaját stb, szóval van benne lehetőség, új akinál pl automatikus vízutántöltést is tervezek. Programozásánál sem kell semmi bonyolultra gondolni, nagyon egyszerű, grafikus, úgynevezett létraába az alapja pl egy időkapcsoló sor így néz ki @0------------Q0 0-ás időkapcsoló kapcsolja a 0-ás kimenetet, a @0-ba meg be tudsz lépni és beállíthatod a ki és bekapcsolási időket, és még pár extra funkciót. Persze nem csak ennyit tud ,sorokat összeköthetsz , egy időkapcsolót több sorban is használhatsz, amiből van 16, késleltethetsz, vannak bemenetek amire kapcsolót tehetsz , sőt akár CO2 vezérlő is lehet mivel tudsz hozzá PH elektródát is csatlakoztatni, szóval sok benne a lehetőség
Természetesen nem rábeszélni, akartunk csak van ilyen is, méretükben ezek is tenyérnyiek 70mm széles,90mm magas , bővítő méretét most nem tudom, mert az enyém most el van barikádozva, és hirtelen nem találom a neten, de olyan 20mm széles. Sajnos a pénz nagy úr, én is csak apránként szerezgettem be a hozzávalókat
 
Jó kis cucc az biztos, rengeteg a lehetőség, s ami talán a legfontosabb, hogy üzembiztos!

ki tudja kapcsolni a szűrőket is míg a halak megeszik a kaját
Na ne ugye ez most csak vicc? Etetéskor ki kell majd kapcsolnom a szűrőt? Biztos rohadt alapvető dolog, de nem olvastam ilyet.

automatikus vízutántöltést is tervezek.
Ilyenen én is gondolkodok néha, a követelményem: esztétikus legyen és ne legyen nagyobb egy 1-2dl-es pohárnál. (pl.150ml alu flakon) (nano-hoz) valami kis WC-tartály elven működő mechanikus mütyür :geek:
 
Na ne ugye ez most csak vicc? Etetéskor ki kell majd kapcsolnom a szűrőt? Biztos rohadt alapvető dolog, de nem olvastam ilyet.
Nem vicc, nálam is így van. Én egy nyomógombot nyomok meg, ez leállítja a szűrőt és a levegőztetőt, majd egy beállított idő múlva visszakapcsolja őket. Nálam ezt egy lépcsőházi automata végzi. Az egész előnye, hogy etetés közben nem keveri a vizet a szűrő, nem kerül ezért bele a kaja.
Sokan lekapcsolják a szűrőt etetés közben, de akinek nincs erre automatikája annál könnyen lekapcsolva marad a szűrője akár órákra is, ami nem egy hasznos dolog. :(
 
Nem vicc, nálam is így van. Én egy nyomógombot nyomok meg, ez leállítja a szűrőt és a levegőztetőt, majd egy beállított idő múlva visszakapcsolja őket. Nálam ezt egy lépcsőházi automata végzi. Az egész előnye, hogy etetés közben nem keveri a vizet a szűrő, nem kerül ezért bele a kaja.
Sokan lekapcsolják a szűrőt etetés közben, de akinek nincs erre automatikája annál könnyen lekapcsolva marad a szűrője akár órákra is, ami nem egy hasznos dolog. :(

Valami ilyen kell nekem is, mert épp tegnap este sikerült kikapcsolva hagyni a szűrőt...
 
A többség szerintem még mindig nem kapcsolja ki a szűrőt, nem történik semmi, ha hagyod menni. Inkább a felszínleszívót érdemes kikapcsolni. A folyóban sem áll meg a víz amikor kaja van. :)
 
Valami ilyen kell nekem is, mert épp tegnap este sikerült kikapcsolva hagyni a szűrőt...
Én is így jártam, annak idején, ráadásul még éjszakás is voltam, ma sem értem páromnak, hogy nem tűnt fel a csend pedig akkor épp csináltam a hálószobánkat így a nappaliban aludtunk, az akváriumtól kb 2 méterre, és a szűrőm nem egy halk típus.
 
Kezdetben én is leállítottam a szűrőt etetéskor és ilyenkor azt csináltam, hogy nyitva hagytam a szűrő szerénykéjének ajtaját. Ez emlékeztetett arra, hogy még nem kapcsoltam vissza a szűrőt.
Már egy jó ideje bekapcsolva hagyom etetéskor a szűrőt, így legalább szépen terít :)
 
Ráfeküdtem a google-ra, ezeket a neveket sikerült kihalászni:
Fővezeték leágazó sorkapocs
Elosztókapocs
Kapocs ;)

Elég drágák, egy sima sorkapocshoz képest, a méretük se lehet olyan kompakt. De profibb az biztos.
1-2 db 5-ös wago nem a világ. 30 Ft körül van darabja. :) Az utolsó link aljas volt. :D

De a sima sorkapocshoz is lennie kell átkötőnek.

Ha kész, akár dobhatnál egy képet is, hogy sikerült. ;)
 
Ha kész, akár dobhatnál egy képet is, hogy sikerült.
Tegnap bekötöttem. Sajnos alul kilátszanak a vezetékek, így újabb műanyagokat lehet vagdosni, hogy eltakarja. grrr
A világítás trafója, kapcsoló és a ledsor is itt kellene, hogy helyet kapjon. Valahogy... Ez nem volt betervezve, de nagyon adja magát.

A lépcsőházi automatás megoldást se tudom feledni :)
Mi a különbség a lépcsőházi automata és egy egyszerű időrelé között?
 
Ha kész, akár dobhatnál egy képet is, hogy sikerült. ;)
Ma eddig jutottam, bekerült két kis kapcsoló a termosztát fölé. Egy a villanynak, egy meg mellé :)

8883404004_d53172b604_b.jpg

8883402854_5be9ab5902_b.jpg

8882781871_66ff08ed7b_b.jpg
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére