• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

S.O.S villanyszerelés!

zigur

Kertész szaki
Legjobb napló
Sziasztok!

A villanyszerelő szakik segítségét kérném, mert egy kis problémám akadt a kompakt csöveimmel. (osram dulux L)
A lényeg, hogy a régi tetőmet átszabtam egy kisebb akváriumhoz, átrakosgattam a kompakt csöveket a bekötésnél még a drótokat is számoztam az előtéten lévő rajz szerint (hülye vagyok az elektronikához bevallom ;) ) , újra bekötöttem tegnap este bele a 220-ba ,működtek. Ma felrakom az akvárium fölé bedugom, mind a két cső fölkapcsol, majd elalszik, ezt tízszer megismételve ugyan ez az eredmény . az egyetlen dolog ami a tegnap esti kipróbálás óta történt az, hogy a foglalat talpát körbenyomtam FBS-sel.Tudomásom szerint azonban az FBS gumi így nem kellene vezetnie az áramot, vagy mégis vezet és rövidre zár két vezetéket (még lehet hogy nem száradt meg azóta?)?
Valakinek valamilyen ötlete, megoldása van a problémára?

Előre is hálás köszönet: Zigur
 
Szia
Én azt gondolom, hogy az előtétnél mozdult el valamilyen kábel emiatt, nem kapcsol fel rendesen a világítás.
 
Átnézegettem, de stabilan a helyén van mindegyik, azért még egyszer átnézem! Bár ha ez lenne a probléma nem izzanának be minden egyes 220-ba ki és bedugásnál szerintem.
Azért köszi!
 
Sziasztok!

Nem annyira SOS, de nem akartam új témát indítani.
Abban kérném a segítségét egy hozzáértő szakinak, hogy lesse meg a bekötési tervemet.
Nem szeretnék egy nagy pukkanás kíséretében kismegszakítót felnyomkodni. :) Sajnos az ismeretségi körömben nincs olyan aki értene hozzá, s szeretném, ha más is megerősítene, hogy nincs rövid zár.

A képek:
Vázlat:
8852949015_8f18e5bc1e_o.png



Bekötés:
8853565026_15f619fa02_o.png


Köszönöm!
 
Szia, mert ha ideális a szobahőmérséklet, nem kell se fűteni, se hűteni, akkor a hőmérőre/termosztátra nincs szükség. Nano-hoz lesz, úgy tudom azt nem nagyon kell fűteni.
 
Szia, mert ha ideális a szobahőmérséklet, nem kell se fűteni, se hűteni, akkor a hőmérőre/termosztátra nincs szükség. Nano-hoz lesz, úgy tudom azt nem nagyon kell fűteni.
De akkor sem kell külön betáp neki. Áramot kap, de a vezérlője nem működteti.

Sínre szerelhető cuccokból akarod megcsinálni? Kicsit túlkomplikáltnak tűnik így rajzon.
Ha sima bedugós időkapcsolók lesznek, akkor meg pláne nem kell ennyit kötni.
 
A termosztáthoz nem kéne külön betáp igaz, mehetne egy dugóról is minden. De szeretném teljesen kiiktatni, ha nincs rá szükség.
A középső elosztó dobozra sincs szükség ami bonyolít a rajzon, de sorkapoccsal szerelhetővé teszem, ne kelljen forrasztgatni, ha valami bedöglik. Így az egész egység kiemelhető lesz egyben a szekrényből.

Nem sínes időkapcsolók, olyanok mint a bedugós, csak ez beépíthető sarus típus.
 
Tényleg felesleges a két betáp, így nagyon elbonyolódik. És attól, hogy egy betáp van, még könnyen megszabadulhatsz a fűtéstől/hűtéstől...
 
Akkor is nyilván valami dobozba bele kéne tenni, a sarus kötések esetében illik elburkolással védeni a vétlen érintéstől a csatlakozásokat.
A doboz aljára felcsavarozol egy 10 centis kalapsínt és fel tudsz rá tenni egy pár sorkapcsot.
Létezik olyan is, ami egy bemenő oldalból tud több elmenőt is. Vagy Wago-zol.

Dobj már egy típust az időkapcsolókról meg a hőmérséklet figyelő vezérlőről pls!
A bedugós a ketyerén belül leveszi magának a tápot, a te rajzodon pedig külön kell tápot adni neki.

A kismegszakító meg jó dolog, hármat vitt a múltkori fáradtan kötős játékom.
6-16-20A egymás után. ;)

Mindemellett, ha nem vagy biztos a dolgodban NE állj neki erősáramot berhelni!
 
Elég konkrét az elképzelés, már félkész állapotban van. Ma kezdem a vezetékezést, csak az lenne a kérdés, hogy a fenti rajzon van-e rövidzár. Teszek fel pár képet a "fejegységről".
Természetesen a saruk zsugorfóliát kapnak és valószínűleg további burkolóelemek az érintésvédelem érdekében.
- Elosztós sorkapocs nekem új, mi a pontos neve?
- Wago-t sem ismerem, drágának tűnik :)
- Kalapsín elnevezést sem ismertem, köszi!
Ehhez a "project"-hez már megvásároltam mindent, így ezek a profibb cuccok majd egy későbbibe lesznek. Erre már nem költenék.

Képek:
8855501729_bd0934ce06_b.jpg


Csak a méret miatt:
8855502811_c1e0317db8_b.jpg


8855498219_fdbe1acf93_b.jpg


8855500641_a34d660974_b.jpg


8855499451_142c889f13_b.jpg
 
Ez így jó lesz. Egyfázisú rendszerben elvileg mindegy, hogy merre áll a dugód. A szabvány nem rögzíti, hogy pl egy fali konnektorban melyik oldalra kell a fázist kötni. Maximum a magad megnyugtatására lehet jó, hogy tudod, a fázist szakítod meg.

Btw ezek lehullottak valahonnan? Mert ennyiből már akár egy kis PLC is meglett volna. ;)
 
Köszi! Ja igen, azt azért írtam oda, mert olvastam itt a fórumon, hogy a dugvillás időzítőnél nem mindegy merre áll, volt akinek problémája volt vele. (Lefagyott ilyesmi) De ez nálam nem játszik, mert külön tápos. Pont az ilyen kis bakikat kéne elkerülni, ezért is kérdeztem meg a bekötést.
Nem hullottak, postás hozta nagyon messziről nagyon lassan. Az időzítő nem volt drágább, mint itthon egy dugvillás digitális.
PLC-t nem ismerem, hol lehet utánanézni? Ha ilyen USB-s PC-vel összekötős programozós téma, akkor az nekem kiesett.
Az "elosztós" sorkapocsnak mi a neve?
 
Köszi! Ja igen, azt azért írtam oda, mert olvastam itt a fórumon, hogy a dugvillás időzítőnél nem mindegy merre áll, volt akinek problémája volt vele. (Lefagyott ilyesmi) De ez nálam nem játszik, mert külön tápos. Pont az ilyen kis bakikat kéne elkerülni, ezért is kérdeztem meg a bekötést.
Nem hullottak, postás hozta nagyon messziről nagyon lassan. Az időzítő nem volt drágább, mint itthon egy dugvillás digitális.
PLC-t nem ismerem, hol lehet utánanézni? Ha ilyen USB-s PC-vel összekötős programozós téma, akkor az nekem kiesett.
Az "elosztós" sorkapocsnak mi a neve?


Wago-ban is van, illetve nekem sima falusi villanyász boltban is tudtak volna adni. Egyik oldala 2-6 mm2, másik oldala meg 4*1,5-es vezetéket tudott.

PLC-ből van nem gépről programozós is. Moeller easy, Siemens Logo, Omron Zen, stb. :D 20K körül van. szerencse függvényében. Múltkor láttam egy 230-as tápost valami 10 relés kimenettel Caterán 28-ba.
 
Back
Oldal tetejére