• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu II

2 jelenség:

Az aki vize kicsit ködös. Fehér köd.
A redmoorokon máris halványbarna valami jelent meg, 1mm-es pamacsokban. Remélem, hogy nem alga. Azért 1 nap alatt durva lenne. Talán csak a sokat emlegetett penész az.
Így nézett ki tegnap. Mi lehet ez?
2fd4e81786e75cdb0e5eea774af4bd9f.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről
 
Ti mivel törlitek az akvárium üvegét kívülről? Milyen szert / törlőeszközt használtok?
A papírzsepi szöszöl, az nemjó. A szivacs nyomot hagy, az sem jó.
 
Ti mivel törlitek az akvárium üvegét kívülről? Milyen szert / törlőeszközt használtok?
A papírzsepi szöszöl, az nemjó. A szivacs nyomot hagy, az sem jó.
Flotir torolkozo.
Ezekert van fontos szerepe a sok vizcseres aztatasnak. Egy hordoban aztatok egy gyokeret kb 3 honapja, az elso kettoben ehhez hasonlo valamik fejlodtek rajta. Mara mar tiszta.

Szabó Henrik 70/883-4940


Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ti mivel törlitek az akvárium üvegét kívülről? Milyen szert / törlőeszközt használtok?
A papírzsepi szöszöl, az nemjó. A szivacs nyomot hagy, az sem jó.

Clin+papír törlő.
De jó lehet a Francis is! :D


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ti mivel törlitek az akvárium üvegét kívülről? Milyen szert / törlőeszközt használtok?
A papírzsepi szöszöl, az nemjó. A szivacs nyomot hagy, az sem jó.
Én meg denaturált szesz + konyhai papírtörlő, szedi a vízkövet is és utána gyorsan elpárolog.
 
Mai report:

Kristálytiszta a víz. Rájöttem hogy mitől volt ködös: a bacikultúrától. Aquatic Nature bacikat használok, és ebbe a 180 literbe beleraktam 80ml-t. Ez a gyári adag. Ettől fehéredett be a víz.

A redmoorok kezdenek penészedni. Ahogy ilyenkor lenni szokott. Nem ijedek meg tőle, tudom hogy 1-2 hétig csúnya lesz, de nincs jelentősége.

Állatok egyáltalán nincsenek benne, és egyelőre nagyon tetszik. Ez egy csak növényes aki és lehet, hogy így is marad. Legalább nincs bennem stressz péntek este, hogy "menni kell haza halat etetni".
 
A vízcserét ti hogyan csinálnátok? 2. napja van benne a víz. Ideje lenne lecserélni a felét? Tudom, hogy itt a fórumon azt írják, hogy az elején nagyon sűrűen cseréljünk, hogy az ammóniacsúcsot ellensúlyozzuk. 2 naponta, vagy hogyan cseréljem a vizet? Azt a problémám, hogy a cserevizet még csak a csapról tudnám megoldani, és az ugye klóros. Az meg rosszat tesz a baciknak.
Később már lesz cserehordóm, amibe pihentetem, keringetem a vizet a következő cseréig.

Tápozzak már most? Green Aqua Micro macro van nálam, meg Carbo. A Carbot már tolom, azzal nincs gond. De táp kellene?

Minimális halkaját szórtam a vízbe, hogy a baciknak jót tegyek így az elején.
 
Utoljára módosított:
Szintén csak azt mondhatom, hogy az első héten 4x50% vízcsere, a másodikon 3, a harmadikon 2, aztán már jöhet a heti is.
A csapvíznél már a pihentetés is tényleg sokat számít a klór szempontjából, de a vízelőkészítő még jobb (én nem pihentetek, hanem JBL in-outtal cserélek), mert a klóramint, nitritet, nitrátot is csökkenti. A Searchem Prime-ot használom, de anno jól működött az Easy vízelőkészítője is.
A tápozás is mehet már az első naptól, persze visszább fogva az aktuális növényvegetációhoz igazodva. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Szintén csak azt mondhatom, hogy az első héten 4x50% vízcsere, a másodikon 3, a harmadikon 2, aztán már jöhet a heti is.
A csapvíznél már a pihentetés is tényleg sokat számít a klór szempontjából, de a vízelőkészítő még jobb (én nem pihentetek, hanem JBL in-outtal cserélek), mert a klóramint, nitritet, nitrátot is csökkenti. A Searchem Prime-ot használom, de anno jól működött az Easy vízelőkészítője is.
A tápozás is mehet már az első naptól, persze visszább fogva az aktuális növényvegetációhoz igazodva. ;)

Tapatalk-kal küldve...

Szerintem érdemes anti-klórt használni, bár néhány akváriumomnál, ha csak kevés vizet cserélek, lustaságból kihagyom.

Csapvíz nem csak klórt tartalmazhat, ami állás után viszonylag gyorsan kimegy belőle, hanem chloramine (kloramin?)-t is. Ezt pont ezért rak(hat)ja bele a vízmű, mert tovább "hat".

A vízkezelők tartalmaznak EDTA-is, ez a halakra, és garnélákra különösen veszélyes nehézfém mérgezést előzheti meg (alacsony pH esetén ez nagyobb probléma lehet -> RO, talaj)

Az, hogy csak növények esetén hol van a tűréshatár, nem tudom, szerintem előbb a baktériumok, garnélák / érzékenyebb halak dobják be a törülközőt. (ez tipp)
 
Utoljára módosított:
Kezdenek felgyorsulni az események. A redmoorok durván fehérednek. 2-3 milliméter vastag fehér penész jelent meg rajtuk. Félelmetes :) De tudom hogy kb. két hét és eltűnik majd. Gondolom, hogy a szűrő ezeket mind be fogja szívni, és attól majd jól eltömődik. Kilátásba helyeztem egy szűrőtakarítást a napokban.

Ami jobban aggaszt, az a skim. Elég durván "bezsírosodott" a víz teteje. Beszerzek egy skimmert kedden, és remélem, hogy az kiszűri ezt. Mekkora skimmert vegyek?

Nyomattam ma egy 2/3-os vízcserét, csapról. A régi víz leengedésekor a felszínen összegyűlt réteg az üvegen landolt, de papírzsepivel te tudtam törölni. Elment egy százas csomag.

A vízcsere jót tett az aksinak. Kezdem érezni a vízcsere ütemzését, szerintem 2 naponta kell majd cserélnem.

Amíg nincs meg a cserehordó, csak csapról tudom belenyomatni a vizet, ezért viszont vízelőkészítőt is beszerzek, és azt is bele fogom nyomatni.

A Carbo az megy bele keményen, és bacikultúrát is fogok bele rendszeresen tenni.

A redmoorok még mindig felúsznának maguktól, de nem is vártam többet 3-4 viszonylatában. Sajnos egy kicsit elmozdultak, de most nem bizgerélem, hanem megvárom, amíg már lentmaradnak extra súly nélkül is.

Szerintem 2 hétig még ilyen mostoha állapotok lesznek, addig talán nem is kellene bele több növény. Az állatok betelepítése pedig még mérföldekre van :)

A jó hír pedig, hogy az úszónövények már most szaporodnak, a blyxák pedig szépen kinyíltak, és némelyik bubizik is.

Tápozni még nem tápozok, mert szerintem így az elején, gyakori vízcserékkel, és friss táptalajjal nem annyira szükséges. Ahogy észrevettem, sok minden oldódik még ki a talajból is.

Szegény szűrőim...:)
 
Update:
Kristálytiszta a vítfelszín. Egy nagyon egyszerű módszert alkalmaztam, be is linkelek róla egy videót, hátha valaki még nem ismeri.

Van még egy papírtörlős módszer is, de az nekem nem vált be.
 
Egy kis DIY: Gondjaim voltak a szívó és nyomócső rögzítésével: a tapadókorongok pár perc után leestek az akvárium külső faláról.
Azt találtam ki, hogy egy darabka kábelcsatornát odarögzítek a bútorhoz, és abba belepattintom a csövet.
Talán nem a legszebb megoldás, de a nappalinak azon a részén nem járkálunk, ahonnan látszik a DIY. Amúgy kitűnően tartja a csöveket.
20161002_185518.jpg

UI: R.hadjon meg az a pók, csak a feltöltött fényképen vettem észre, hogy ott volt, mire visszamentem, már elbújt.
 
Egy kis DIY: Gondjaim voltak a szívó és nyomócső rögzítésével: a tapadókorongok pár perc után leestek az akvárium külső faláról.
Azt találtam ki, hogy egy darabka kábelcsatornát odarögzítek a bútorhoz, és abba belepattintom a csövet.
Talán nem a legszebb megoldás, de a nappalinak azon a részén nem járkálunk, ahonnan látszik a DIY. Amúgy kitűnően tartja a csöveket.
View attachment 18363

UI: R.hadjon meg az a pók, csak a feltöltött fényképen vettem észre, hogy ott volt, mire visszamentem, már elbújt.

Vizezd be a tappancsokat, és úgy nyomd az üvegre. ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére