• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu II

No kérem: az Amazonia az egyik legjobb talaj amit az akvakertészetben használunk. Fél évesen, átmosva, kirostálva tökéletes! Ha táptalajt teszel alá, úgy még jó ideig hibátlanul fog működni. A powderrel sem fog összekeveredni, attól sem kell félni. Feltöltéskor pedig azért engedjük be lassan a vizet, hogy ne keverje fel az aljzatot. No para! (y)
Az szárazon rostálás tényleg jó ötlet volt! Kitűnően működik a trükk, szépen szétválaszottam a port és a szemcséket egymástól. (Ha az asszony konyhai szűrőjét használjátok, a művelethez, akkor inkább előtte beszéljétek meg vele. Tegnap a rostálás után vette észre, és marha zabos lett.)
 
Még vízzel sincs feltöltve rendesen. Csupa oxigénbubi minden: a talajban is sok van, az üvegen is. A redmoorokat le kellett köveznem, mert abszolút szüzen kerültek bele a medencébe. Semmi előjáték nem volt. :)

A táptalaj is tele van oxigénbubikkal. Ez azért baj, mert 1-2 kisebb helyen gejzirként jöttek fel az amazonián kereszül, és ott kicsit kikandikált a táptalaj. Ez kb. 4 helyen fordult elő, és 1cm2 területűek ezek. Majd betakarom később egy kis extra amazoniával.

Se előtéri növény, se háttéri még egyenlőre. Beszerzés alatt...

Állatok sincsenek benne még. Azt majd 1-2 hónap múlva. Vagy nem is rakok bele. Eldöntöm még.

Mindezek ellenére örülök, hogy végre elindult. Elkezdődik a fejlődés...elkezdenek élni a növények. Jajj de várom már!
 
Félelemetes fénye van az LD4-nek. Majd dimmelni fogom, de egyenlőre még a dimmer is beszerzés alatt van, mert ilyen teljesítményhez komolyabb dimmer ajánlott, mint a több helyen is kapható 2-3 ezer forintos 96W-os darabok.
 
Milyen növények vannak benne? Pár elég kicsi a képen és nem tudom beazonosítani....
Egy kis pamacs Anubias Nana középen elöl
Sok Microsorum Pteropus Needle Leaf a fákon
Jávai moha a fákon
Jobb hátul Blyxa bokrok
A felszínen meg valamilyen ammóniazabáló úszónövény ideiglenesen

Majd szépen lassan beültetek a háttérbe is stemeket, meg Crinum Calamistratumot. Ha Pecással sikerül boltolnom, akkor Tüskéshínár lesz hátul középen egy nagy bokor, meg baloldalt HM.
Ha végre feltöltetem a palackomat és lesz CO2, akkor az előteret is beültetem (addig nem szenvedek vele). Oda Glossostigmát akarok, remélem jól fogja érezni magát, mert régóta kinéztem már magamnak!
Az is lehet, hogy az előtérbe az előbb említett növényke mellett még lesznek Staurogyne Repens "foltok" is.
 
Pár tanulság, tapasztalat a tegnap esti építéssel kapcsolatban (hátha valaki tanul ezekből):

Minden csupa víz lesz a végére. Az asszony új parkettája is csupa víz lesz. Hiába próbálsz vigyázni rá.
Minden csupa aljzatdarabka lesz. Az asszony új parkettája is csupa aljzatdarabka lesz. Hiába próbálsz vigyázni rá.
A gyerek imád játszani az ollóval. Elég egy másodperc, amíg a növénykét nyomkodod be az aljzatba, és a gyerek már el is csaklizta az ollót.
A szűrő kiömlő-beömlő csövezésénél nagyon meg kell fontolni, hogy mekkora legyen a csőhossz. Vigyázni kell, hogy nehogy túl rövidre vágd.
Vízfeltöltésnél egy szemeteszsák tökéletesen képes megóvni az aljzatot a vízsugártól.
Vízfeltöltésnél folyamatosan figyeld a slagot, mert ha kiesik az akváriumból, és szétspricceli a vizet, az kellemetlen lesz.
A táptalajt tényleg jól be kell takarani általános aljzattal. Szerintem 7-8 centi kell. Minél nagyobb szemcsméretű aljzattal takarod le, annál vastagabb réteg szükséges. Ha a táptalaj a felszínre tör, akkor baj lesz.
A táptalajba szorult oxigénbubik feltöltés után gejzirként törhetnek fel az aljzat fölé, a felszínre emelve a táptalaj egy kis részét.
Amazoniába sokkal könyebb ültetni, mint Manado-ba.
A szűz redmoor fákat alaposan le kell súlyozni feltöltés előtt, de ezeket a köveket szépen lassan le lehet szedegetni róla. Pár óra elteltével már a felét le tudtam szedni.
A redmoorokat érdemes forrófürdőztetni építés előtt, a meleg vizet könnyebben, gyorsabban felszívják.
A Seachem Purigen egy nagyon jó találmány. Agresszíven viselkedik és kristálytiszta vizet csinál.
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Szép és tanulságos összefoglaló.:)
Manadot nem veszek máskor, az Amazónia tényleg jobb.
Azzal kezdem az akváriummal való foglalkozást,hogy felmosót,törölközőt kikészítem.
A fa szárazon tényleg szeret úszni.

Jó lesz,szép lesz!
 
A szűz redmoor fákat alaposan le kell súlyozni feltöltés előtt, de ezeket a köveket szépen lassan le lehet szedegetni róla. Pár óra elteltével már a felét le tudtam szedni.
Elő szoktuk áztatni a Red Moor-t,kb 3-4 hét vastagságtól függően!Akkor nincs para,hogy egyszer csak felúszik

(Ha az asszony konyhai szűrőjét használjátok, a művelethez, akkor inkább előtte beszéljétek meg vele. Tegnap a rostálás után vette észre, és marha zabos lett.)

Ez normális,nálunk is az elején meg türelmes es megértő volt az asszony pajtás!Most mar féltékeny az akváriummal eltöltött időre!
 
Meg hat az idő, meg a csinaljuk maaa. Nehez osszehangolni.engem is a fene esz meg , hogy folytathassam.

Szabó Henrik 70/883-4940
Amióta itt voltál, és a garnikat vadásztuk, pár napra rá szét is szedtem a kicsit, és azóta nem volt aktív aksim. Elvonási tüneteim voltak.
Aztán elkezdtem beszerezni a cuccokat a nagyhoz, a medencét megvettem, eladtam, másikat csináltattam...sok idő elment vele.

És még mindig be kell szereznem egy dimmert, skimmert, diffúzort, háttérnövényeket, ekőtéri növényt, meg kell töltetenem a CO palackot.
A CO palack külön fejezet, mert lejár a nyomáspróbája, szóval az sem 2 forint lesz.
Szintén be kell szereznem egy 120 literes hordót a cserevíznek, csöveket a könnyebb vízcseréhez.
Ez is még mind idő, pénz, energia.

De addig is örülök, ha félgázzal is , de megy a cucc.
 
2 jelenség:

Az aki vize kicsit ködös. Fehér köd.
A redmoorokon máris halványbarna valami jelent meg, 1mm-es pamacsokban. Remélem, hogy nem alga. Azért 1 nap alatt durva lenne. Talán csak a sokat emlegetett penész az.
 
Amióta itt voltál, és a garnikat vadásztuk, pár napra rá szét is szedtem a kicsit, és azóta nem volt aktív aksim. Elvonási tüneteim voltak.
Aztán elkezdtem beszerezni a cuccokat a nagyhoz, a medencét megvettem, eladtam, másikat csináltattam...sok idő elment vele.

És még mindig be kell szereznem egy dimmert, skimmert, diffúzort, háttérnövényeket, ekőtéri növényt, meg kell töltetenem a CO palackot.
A CO palack külön fejezet, mert lejár a nyomáspróbája, szóval az sem 2 forint lesz.
Szintén be kell szereznem egy 120 literes hordót a cserevíznek, csöveket a könnyebb vízcseréhez.
Ez is még mind idő, pénz, energia.

De addig is örülök, ha félgázzal is , de megy a cucc.
Az atomizer itt van nálam viheted. Ha mást terveztél szerintem addig az is jó. Hétfőn dobd el a palackot Fótra a telephelyünkre munkaidő alatt átugrok megtöltetni :poop:-d le a nyomáspróbát, de ha ragaszkodsz hozzá sztem abban is tudok segíteni. Ha még nem járt le akkor meg cserélik így más dátum lesz rajta,ez is megoldva. 120 literes hordó műanyag szép zöld (na jó nem az) 4 k szintén Fóton. Ugyan ott van cső is, az színtelen mint Tasnádi az ítélet hirdetéskor. Növények... háát ezt sztem megoldod..
 
Az atomizer itt van nálam viheted. Ha mást terveztél szerintem addig az is jó. Hétfőn dobd el a palackot Fótra a telephelyünkre munkaidő alatt átugrok megtöltetni :poop:-d le a nyomáspróbát, de ha ragaszkodsz hozzá sztem abban is tudok segíteni. Ha még nem járt le akkor meg cserélik így más dátum lesz rajta,ez is megoldva. 120 literes hordó műanyag szép zöld (na jó nem az) 4 k szintén Fóton. Ugyan ott van cső is, az színtelen mint Tasnádi az ítélet hirdetéskor. Növények... háát ezt sztem megoldod..
Jól hangzik! Kedd körül tudnám odavinni, de előtte felhívlak, és megbeszéljük, hogy hol, mikor. Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére