• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Royal Forest

No kezdésnek tényleg nem rossz (y)
A beszívó ágát tehetnéd hátulra úgy hogy a hátsó üvegen legyen fent,így az esőztetőt egy kis vásással az akvárium teljes mélységében fel tudnád rakni.
Majd meglátod úgy mennyivel jobb lesz.
Leírhatnád a tápozás és a fény mennyiségét egy napra lebontva.
Látom ott még lehet HM-et sűrűsíteni,de azt a pár szálat le is nyisszanthatod aztán mehet vissza a talajba.
A Crypto nagy lesz előre,cseréld meg a Ludwigával,vagy nem tudom mi az a bordós a fa alatt,de annak tuti nagyobb fény kell majd.
Elvileg most vasárnap nyírbálok és ha Hétfőn ráérsz el tudnál érte ugrani,ide minden növény jól jön.:rolleyes:
A gyökér az milyen fajta,még talán azt is tudok neked adni egy kicsit növelve ezzel a térfogatot az akváriumban.
 
Ja igen mielőtt bemennek a garnélák tudsz mérni vízminőséget ?
Ha nem akkor csak egyet max kettőt tegyél be aztán kiderül hogy viselik.
Új a szűrő és a szűrőanyag is ilyenkor még ezerrel nyomatni kell a bacikultúrát,hogy a lebontó bacik meg tudjanak telepedni a szűrőben.
A legveszélyesebb ilyenkor az ammónia és a nitrát,növényeken ezek kárt nem tesznek az az élőlények hamar kipurcannak.
Ha jössz 10-20 RC-re a vendégem vagy viheted Őket sokasodni.
A víz az csapvíz vagy lágy vizet is használsz majd ?
 
No kezdésnek tényleg nem rossz (y)
A beszívó ágát tehetnéd hátulra úgy hogy a hátsó üvegen legyen fent,így az esőztetőt egy kis vásással az akvárium teljes mélységében fel tudnád rakni.
Majd meglátod úgy mennyivel jobb lesz.
Leírhatnád a tápozás és a fény mennyiségét egy napra lebontva.
Látom ott még lehet HM-et sűrűsíteni,de azt a pár szálat le is nyisszanthatod aztán mehet vissza a talajba.
A Crypto nagy lesz előre,cseréld meg a Ludwigával,vagy nem tudom mi az a bordós a fa alatt,de annak tuti nagyobb fény kell majd.
Elvileg most vasárnap nyírbálok és ha Hétfőn ráérsz el tudnál érte ugrani,ide minden növény jól jön.:rolleyes:
A gyökér az milyen fajta,még talán azt is tudok neked adni egy kicsit növelve ezzel a térfogatot az akváriumban.


Gondolkodtam azon én is, hogy a beszívó ágat oda kellene tenni, de akkor majd átrakom. Lehet hülye kérdés, de jó így a víz alatt vagy a víz felett legyen, mert ugye úgy lenne esőztető... :D Egyenlőre a tápozást még nem tudom megoldani, de lehet hogy összeszedem minden maradékom és akkor befizetek egy ilyenre, a tápozás pedig a napi 2 ml lenne ami az ajánlott, fény jelenleg a 24W-os, és napi 6 órában megy, de. hármat, majd du. szintén hármat. A Ludwiga igazándiból Alternanthera, azért gondoltam oda középre, mert szerintem majd tök szép lesz, ha megnőnek és körülötte szép zöld lesz minden. A crypto-t pedig nem tudom :/ nagyra fog nőni, de majd nyesem ;) Akkor ha nem okozok nagy galibát mennék Hétfőn, hogy mikor még nem tudom mert szalagavatós táncpróba lesz déltől és nem tudom meddig fog tartani...

Ja igen mielőtt bemennek a garnélák tudsz mérni vízminőséget ?
Ha nem akkor csak egyet max kettőt tegyél be aztán kiderül hogy viselik.
Új a szűrő és a szűrőanyag is ilyenkor még ezerrel nyomatni kell a bacikultúrát,hogy a lebontó bacik meg tudjanak telepedni a szűrőben.
A legveszélyesebb ilyenkor az ammónia és a nitrát,növényeken ezek kárt nem tesznek az az élőlények hamar kipurcannak.
Ha jössz 10-20 RC-re a vendégem vagy viheted Őket sokasodni.
A víz az csapvíz vagy lágy vizet is használsz majd ?

Na, annak viszont örülnék szerintem :D annyira jól sikerült a szanálás, hogy kb. ha 10 db maradt akkor sokat mondok... :D sajna nem tudok mérni :/ Hát vízcsap, de fúrt kútból :D sok helyen olvastam, hogy lágy vizet használnak, de nem tudom pontosan miért is...
 
Természetesen a víz alatt kell lenni. egy kicsit 10-15 fokban felfelé irányítva, hogy fodrozza a vizet. ezáltal oxigént old be és a felszíni hártyát is megszünteti. Egyébként tényleg rakd hátra a beszívó ágat és az esőztetőt vágd méretre, hogy az egész aksiban tolja a vizet.

A lágy víznek több jótékony hatása van. A növények szebben fejlődnek, nagyobb a komfortérzetük. A halak és a garnélák is meghálálják. Mondjuk a garnélák szaporodással! :) Ezen kívül nem elhanyagolható szempont, hogy nem lesz vízkőcsíkos az aksid a vízfelszínnél! :) Ezen kívül vannak még jó hatásai. :) Viszont a technikai fejlesztésben nem az elsődleges szempont. Mondjuk úgy, hogy akkor éri meg, ha minden más már f*sza! :)
 
Természetesen a víz alatt kell lenni. egy kicsit 10-15 fokban felfelé irányítva, hogy fodrozza a vizet. ezáltal oxigént old be és a felszíni hártyát is megszünteti. Egyébként tényleg rakd hátra a beszívó ágat és az esőztetőt vágd méretre, hogy az egész aksiban tolja a vizet.

A lágy víznek több jótékony hatása van. A növények szebben fejlődnek, nagyobb a komfortérzetük. A halak és a garnélák is meghálálják. Mondjuk a garnélák szaporodással! :) Ezen kívül nem elhanyagolható szempont, hogy nem lesz vízkőcsíkos az aksid a vízfelszínnél! :) Ezen kívül vannak még jó hatásai. :) Viszont a technikai fejlesztésben nem az elsődleges szempont. Mondjuk úgy, hogy akkor éri meg, ha minden más már f*sza! :)
Fuuu, na ebben volt haszos info! :D akkor már írom és jegyzem is meg őket! :D
 
Na, tegnap belemásztak az Amanok a hálóból az akvároumba... ez nem lenne rossz hír, azonban akaratom ellenére... a lényeg, hogy élnek és virulnak, ráadásul az egyik már vedlet is, szóval ha valami gubanc lenne akkor nem hiszem hogy túlélte volna a vedlést.

Ma végre sikerült eljutnom a Green Aqua-ba Törökbálinton. Hát komolyan mondom le a kalappal srácok! Tátva maradt a szám! xD de tovább nem részletezem, akinek csak lehetősége van...nem is, Mindenkinek legalább egyszer el kell oda látogatni! Hál'istennek már itthon vannak a gy. bohóccsukák, a helenák és a t. pettyes kalászhalak is. Egyelőre még külön aksiban lesznek. De mihelyt letelik az a 2 hét már mennek is át a nagyba!
 
Szombaton kapott Sakura és Rc állomány tökéletesen érzi magát.
ysy8u4us.jpg

A source pedig @keszalvo :D
 
Mostanság nem sok minden történik. A Vízcseréken és a növényrendezésen kívül semmi. Kivéve, hogy megcsináltam az esőztető és átraktam a beszívó ágat. :)
 
Ma megvolt az eslő csőtakarítas :D nostmár értem, hogy miért van sok akvakertésznek zöld cső xD Nem volt olyan nagy meló és szép lett ^^ Pár kép a napokból. (Szalagavató miatt volt egy ideig hanyagolva a napló)
 
Helló!
Gyomlálok a hétvégén úgy hogy ha kell majd növény írjál,biztosan lesz pár tő amit már nem fogok visszarakni.:D

Szerintem egyelőre még nem kell :D Amit majd valahonnan szereznem kell az egy kis béka lencse, mert az nálam feladta a pályafutását :'( Mondjuk most a vízteszteken van az elsődleges hangsúly, majd csak utána a többi ;)
 
kicsit olyan üresnek tűnhet de majd az idő múlásával ;) Jah, és ha valakit érdekel cserélném a Törpe pettyes kalászhalaimat -> Galaxy Razbórára/Gyöngy Dánióra :D
 
Back
Oldal tetejére