• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Royal Forest

Perugius

Kertész szaki
Na helló mindenkinek :D
Nos akkor a terv:
- Amint összegyűlik a megfelelő összeg, bele is vágok az új elképzelésbe! :D
Lényegében egy Low-tech akváriumról írom a naplót amit majd folyamatosan fejlesztek :) jelmagyarázat:
* = tervben

Akvárium: 60x30x30cm, Low Tech
Világítás: DIY
Fénycsövek: 1x24W T5 HO 865 daaylight + fém terelőlapok
Fűtés: Aquael ComfortZone 75W
Szűrő: Aquael Mini Pat ->Tetratec EX 600 Külső szűrő *
Aljzat: JBL Manado 10L
Táptalaj: Tropica növénytáptalaj 2.5L
Kiegészítők: GA-s wellness csomag Micro-Macro-Easy Carbo *
Dekoráció:
Red Moore fa, Láva kő (5db)
CO2: * (élesztős először, majd később... kitudja :D)
Élőlények:
- Halak:
~ Törpe pettyes kalászhal, 10db *
~ Kolibrihal, 6db *
~ Gyűrűs bohóccsuka, 6db *
~ Algázó géb, 2db *

- Garnélák:
~ 25-30db Red Cherry
~ 2db Amano Garnéla

Növények:
- Cryptocorine wendtii 'brown', négy kisebb tő
- Jáva moha / Taxiphyllum barbieri
- Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
- Hygrophila pinnatifida *
- Limnobium levigatum *
- Alternanthera reineckii 'Mini' *
- Myriophyllum matogrossense *
- Anubias barteri var. nana *


Etetés: - napi 2x saját keverésűt mix (lemezes 2fajta+3db különböző méretű szemcsé kaja)
- heti 2x fagyasztott eleség (tubifex,vörös szúnyoglárva)
garnéláknak pedig speciális kiegészítő kaja: Sera Shrimp natural
Dennerle Nanon Algae Wafers garnélatáp *
Dennerle Shrimo King Color 30g garnélatáp *
 
Sok lesz bele a hal, a kolibrik nagyra nőnek, 150l feletti akiban mutatnak jól kifejletten.
Na akkor kicsit átszervezem :D köszi! Olvastam már máshol is, de azt hittem, hogy a 4-5cm nem olyan nagy :D :/ Akkor egy pár kalászhallal növelek (1hím 2 nőstény) Így is sok lenne a halak száma?
 
Üdv! 10-12 kalász, gébek, esetleg 3-4 oto, esetleg 2-nél több amano garnéla betöltenék a teret, másrészt erősítenék az algakill szekciót :D

a vázlat alapján középen valami folyómeder szerűség lenne? :pompous:
 
Üdv! 10-12 kalász, gébek, esetleg 3-4 oto, esetleg 2-nél több amano garnéla betöltenék a teret, másrészt erősítenék az algakill szekciót :D

a vázlat alapján középen valami folyómeder szerűség lenne? :pompous:
Szia ozzy! :D
Még nem sikerült ezt eldönteni :/ vagy hc tenger lesz vagy az :D megtetszett a folyómeder téma is :D Az oto annyira nem jön be de majd meglátjuk :D főképpen az ancikat és az otokat akartam kiváltani a gébekkel :D Az amano tényleg nem rossz ötlet! De ha jól értesültem, most mintha hiány lenne belőlük :/ Javítsatok ki ha nincs igazam :D
Feketés folyómederrel próbálkozott már valaki? Mert az van még a legelső akváriumból, fekete kb. 3-4mm-es kavicsok.
 
Feketés folyómederrel próbálkozott már valaki? Mert az van még a legelső akváriumból, fekete kb. 3-4mm-es kavicsok.

ez esetben keresztelt át az akit "black hole"-ra :D v
iccen kívül: próbáld elképzelni, hogy az aki közepén egy fekete-szürke folt van... akkor hol lesz a fókusz? o_O
A legsötétebb és legkarakteresebb része lesz az akidnak. Aszfaltsáv a sivatagban... :eek:?
 
e4abe4a9.jpg
 
Szerintem ha már egy Ex600-ast akarsz venni, akkor már dobj rá pár ezrest még és szerezz egy EX700-ast. Mindenki aki 600-ast vett mondta hogy igazán beruházhatott volna egy 700-asra is. (y)
 
Szerintem ha már egy Ex600-ast akarsz venni, akkor már dobj rá pár ezrest még és szerezz egy EX700-ast. Mindenki aki 600-ast vett mondta hogy igazán beruházhatott volna egy 700-asra is. (y)
Elfelejtettem azt leírni, hogy az lesz :D De nagyon köszi, hogy szóltál. Írtam a szűrő-választós topikban, és ott mondták nagyon sokan azt amit te is, hogy inkább a 700-asat, mert később is jó lehet ha bővítek, meg csak simán is.
 
Szia!
A gébet jól gondold meg Manado talajhoz + dekorhomok összeállításhoz.Tapasztalatból mondom mindenhova befúrja magát,ezzel össze-vissza keveri a két talajt.
Frissen ültetett növény felejtős hogy bent marad a géb mellett.
Dekorhomokot nem tervezek de most már elgondolkozom asszem a gébekről :/ sokat olvastam, hogy kiugrik meg ez az áskálódás is... nem gyere be... Akkor inkább oto-t helyette, és majd csak későbbi aksiba gébet?
 
Szia! Jók az elképzeléseid és a mérete az akidnak akkora mint az enyémnek, Hasonló összeállítást tervezek én is,csak lávakövekkel. A hardscape már megvan :) Kérdésem az lenne ,hogy a felső aksis képen jobb elől a HM-hez hasonlító növény micsoda? Nagyon tetszik és ahogy látom jól bírja a low tech kiképzést!
 
Back
Oldal tetejére