• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Retro

Hát ez nagyon penge mashup!!! :) Meg is osztanám facebookon, ha menne a facebook. :D
Az jutott róla eszembe, hogy megköszönjem anyáméknak, hogy volt videó lejátszónk. :)

És ha már videó, itt az eső film, amit a szomszédéknál először láttam videón:
A mai napig az egyik legjobb akciófilm, a legjobb egysoros poénokkal. :D

És a másik gyerekkori kedvenc:

A zenéje az első számú kedvencem (A starship troopers zenéjével együtt.):
Hetekig közlekedtem otthon "robotzsarusan" a számmal adtam hozzá a dübögő hangot. :D
 
És ha már film.Az életben nem fognak tudni csinálni olyan filmeket mint azelőtt.Bármikor meg tudom nézni őket.Egy két kedvencem még a régmúltból:)
 
Az jutott róla eszembe, hogy megköszönjem anyáméknak, hogy volt videó lejátszónk
Tavaly történt meg egy nagy felismerés, vicces, elmondom. :) Akár hány fajta féle StarWars Jedi filmet (asszem a 6.rész nem vagyok egy nagy tudós) néztem meg, nem volt az igazi. Nem tudtam miért, hiába a feldolgozások, az új verziók, tű éles kép, valahogy nem volt jó. Gyerekkoromban rengetegszer láttam, de egyvalamit elfelejtettem. Hogy az narrátoros volt! Ez teljesen kiment a fejemből, a kazetta meg ugye a szomszédé volt, ki tudja hol van már (mármint az a szomszéd srác IS) Szóval a hivatalos szinkron jóval később jelent meg, így VHS-en egy bizonyos hangalámondásos verzió terjedt el kis hazánkban. No ezt a verziót valaki bedigizte és feltették a legnagyobb torr..khm akarom mondani "videó kölcsönzőbe". "NARRATOR.VHSRip.XviD-BaDTaSTe" néven fut. Kivettem, elindítottam, hogy csak belenézek hát nem mondom, hogy könnyes szemmel, de végig is néztem. A legnagyobb elégedettséggel és megnyugvással: ez az, megtaláltam az IGAZIT! :D
(nem is volt vicces)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Pár hete egy ősrégi szlogen motoszkál a fejemben: "Semmi kétség ...... a segítség!" (a pontozott rész kitalálója kap 1 marék Lomaroipsist).
A múlt héten pedig megláttam egy kis dobozos autót az oldalán a felirattal.
Nincsenek véletlenek?!

A.ttila
 
Sziasztok!

Pár hete egy ősrégi szlogen motoszkál a fejemben: "Semmi kétség ...... a segítség!" (a pontozott rész kitalálója kap 1 marék Lomaroipsist).
A múlt héten pedig megláttam egy kis dobozos autót az oldalán a felirattal.
Nincsenek véletlenek?!

A.ttila
RÁVISZ[emoji6]
1979_ravisz_01.preview.jpg
 
Utoljára módosított:
A Robocop-ról jutott eszembe, arról is volt Amiga-s játék. :)
Ez volt az egyik kedvencem. Hányszor végigjátszottam. :)
Hányszor újra kezdtem ezt a szuper (rohadék) játékot, mert nem időbe tapostam el öket. De eszméletlen jó játék!
 
És ha már film.Az életben nem fognak tudni csinálni olyan filmeket mint azelőtt.Bármikor meg tudom nézni őket.Egy két kedvencem még a régmúltból:)
Az biztos, hogy a '70-es,'80-as évek óta egy normális ifjúsági film sem készült, pedig szerintem szenzációsak voltak! Én a mai napig meg tudom nézni a Le a cipővel, a Keménykalap és krumpliorr, Az Utánam srácok, az Égig érő fű vagy a történelmi szegmensben a Rab ember fiai, A törökfejes kopja, az Egri csillagok, Csinom Palkó és még sorolhatnám!!!
 
Az biztos, hogy a '70-es,'80-as évek óta egy normális ifjúsági film sem készült, pedig szerintem szenzációsak voltak! Én a mai napig meg tudom nézni a Le a cipővel, a Keménykalap és krumpliorr, Az Utánam srácok, az Égig érő fű vagy a történelmi szegmensben a Rab ember fiai, A törökfejes kopja, az Egri csillagok, Csinom Palkó és még sorolhatnám!!!
Vagy az Induljon a bakterház[emoji1]
 
Az biztos, hogy a '70-es,'80-as évek óta egy normális ifjúsági film sem készült, pedig szerintem szenzációsak voltak! Én a mai napig meg tudom nézni a Le a cipővel, a Keménykalap és krumpliorr, Az Utánam srácok, az Égig érő fű vagy a történelmi szegmensben a Rab ember fiai, A törökfejes kopja, az Egri csillagok, Csinom Palkó és még sorolhatnám!!!
Szerintem ebben azért nagyba bejátszik a nosztalgia. Akkor voltál fiatal, emlékek, gyerekkor, nagyon is megmaradnak a jó élmények. Azonban szerintem most is (illetve később az említetteknél) készülnek jó ifjúsági filmek, csak most már felnőtt szemmel nézzük és emiatt nem váltanak ki olyan érzéseket mint anno. Persze aki úgy néz hogy nyugati szemét az egyből lehurrog, de én pl a Váratlan utazást igenis jó ifjúsági filmsorozatnak tartom. Akik most fiatalok biztos vitatkoznának veled arról, hogy az akkor vagy a mostani ifjúsági filmek a jobbak. Ízlések és pofonok. Mert ugyan tényleg aranyos volt a Lolka és a Bolka, meg a Rumcájsz, de manapság is vannak jó rajzfilmek, amiket előszeretettel nyugati szeméttel illetnek pedig egyáltalán nem rosszak, sőt a Kukori és Kotkodához képest még tanulni is lehet belőle (pl. Állati küldetés).
 
Nem mondom, hogy nem készülnek jó ifjúsági filmek világszerte, de én most konkrétan a magyar alkotásokra gondoltam!
Mert pl a Honfoglalás vagy a Julianus szerintem a magyar filmgyártás szégyenfoltja !
Hozzáteszem, hogy a fentebb felsorolt filmeket a gyerekeim is szívesen nézik, pedig ők most fiatalok!
Kedvencük a Kismaszat és a gézengúzok vagy az Égigérő fű!
 
Back
Oldal tetejére