• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Retro

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Most hirtelen két okot tudnék említeni ,miért is nyitottam topicot ezzel a címmel.Mivel már gyakorlott apuka vagyok egy 11 éves leányzóval(nagyobbik;)),múltkor hatalmasat nevettünk amikor szóba jött a walkman fogalma Evelin meg rávágta :
-Az meg mi????
Volt ám nevetés.A mostani fiataloknak fogalmuk sincs mi volt a mi időnkben a menő.Szilveszterkor pedig egy jóbarátom ezt a videót mutatta nekem.Mondhatom nekem is mosolyt csalt az arcomra.Nagyon jó érzés visszagondolni azokra az időkre.Azt sem tudtuk azelőtt mi az az allergia,mert parlagfűbokrokkal ütöttük egymást az öcsémmel.De nagyon sok sztori lenne még ...gondolom nektek is;)
Nosztalgiázzunk egy kicsit:):LOL:
 
Hát, igen! Amikor a zacskós kakaó még finom volt, 50 fillér volt egy gombóc fagyi, és etettem a lovakat, amíg lepakolták a tüzelőt a kocsiról...:rolleyes:
 
Minden vágyam egy búgócsiga volt, meg a csattogó lepke!:D Amikor banán érkezett a boltba, anyukám órákig állt sorba! Épp ma vettem egy Melba kockát, de nagy csalódás volt! Messze nem olyan ízű, mint régen! De a kocsmai málnaszörpöt sem éri utol semmi, amit vasárnaponként kortyolgattam, míg apám itta a sört!
 
'70-es évekből (akkor még Marosvásárhelyen éltünk) egyik maradandó élményem a kimérős tejföl: neszkávés üveg, 4 lej édesanyámtól (ez akkor kb 5 forintnak felelt meg) és nyomás az akkori szupermarketbe, néni egy merőkanálnyi tejföllel telezuttyantotta, pénztártól meg spuliztam is hazafele.
Az a tejföl valahogy krémes is volt, nem is csomósodott, nem is állt össze egy tömbbe, mint a mostani. Valószínűleg nem sűrűn volt benne sem E..., sem állományjavító.
 
Jó kis rovat Laci ! (y)
89-ből 9 éves voltam :


Itt a válaszunk anno a nyuszis kakaóra :

557f566f72f9fcea2be076f01dadb23c.jpg


És igen Laci annak idején nekem is tele volt a szám állandóan tejporral majd meg fulladtam tőle :D

2da54f10-2bd8-012e-94a3-0050569439b1.jpg
 
Jut is eszembe @Evereka akkor még mi oldottuk meg a csalit a pecához!
Szedtük a sáskát, tücsköt, trágyagilisztát, tenyésztettük a csontit, főztük a puliszkát, sárga élelmiszer festékkel gyúrtuk a kenyérbelet, ha nagyszülőknél nyaraltam, amikor virradt már talpon voltam, hogy a még kába legyeket könnyen szedjem össze az ablakról gyufás dobozba, a trágyadombból frissen szedtem a gilisztát, aztán spuli a patakra fürge cselét meg kövi csíkot, fenékjáró küllőt fogni, ha domolykó jött, az ünnepnap volt.
 
Jut is eszembe @Evereka akkor még mi oldottuk meg a csalit a pecához!
Szedtük a sáskát, tücsköt, trágyagilisztát, tenyésztettük a csontit, főztük a puliszkát, sárga élelmiszer festékkel gyúrtuk a kenyérbelet, ha nagyszülőknél nyaraltam, amikor virradt már talpon voltam, hogy a még kába legyeket könnyen szedjem össze az ablakról gyufás dobozba, a trágyadombból frissen szedtem a gilisztát, aztán spuli a patakra fürge cselét meg kövi csíkot, fenékjáró küllőt fogni, ha domolykó jött, az ünnepnap volt.
Még gyári kapásjelző sem volt,vágtunk egy darab vastagabb gyomnövényszárat,megtörtük,és azt tettük rá a zsinórra jelző gyanánt:D
És ezek ismerősek:)???
22228511_9c2d04e92df6e39850bd6d8e01899744_m.jpg

22228515_16346883c45fcb2e55359ca0fa8b2235_l.jpg

És ők voltak a példaképeink;)
22228513_878a080ef0fa21815f85240b45b749c4_m.jpg
 
És ezek ismerősek:)???
Nekem nem nagyon voltak ilyen flancos játékaim, viszont egész sokat olvastam, ha éppen nem a vizet ostoroztam. Ami a durva, hogy anno a '80-as években sokkal finomabb cuccokkal horgásztam, mint mostanság: pl süllőztem folyóvízben élő snecivel 16-18-as zsinórral, 2-2,5 g-os úszóval... Eredmény is jó volt;)
 
Ez még Commodore-os progi volt igaz? Jópofák voltak a magnókazettás megoldások is, de az 5,25"-os floppy is furcsán hatna a mai tizenéveseknek:)

Commodore 64-en még nem volt ilyen kidolgozott grafika :) Én ezekre emlékszem: Last ninja, Barbarian, Archon, párban jókat lehetett játszani :)
 
Apám akkor már több éves vasvázas aksija.... hm. ;) gurámikkal kovácsoltvas állványon!
Reggeli a sulibüfében 5 ft (poharaskakaó v. tej 2dl + kakaóscsiga)
gombfoci csapat, favorit versenybringa, "hétzenélős" kvarcóra
priceless
 
Na és a videokazetta? :) Másolásnál és felvételnél amikor ragasztgatta az ember okosban :)
Esténként rádió hallgatás (Petőfi rádió)
Hétvégén Zenebutik! (kötelező volt :rolleyes:)
Na és a Deltát se hagytam volna ki soha...
Pénteken Ablak (na azt utáltam, a szüleim mindig nézték :D)
Esetleg még említhetném az Álljunk meg egy szóra, vagy a Van benne valami című műsort :whistle: (mind a mai napig meg van a zenéje a fejemben :cool:)
 
Na és a videokazetta? :) Másolásnál és felvételnél amikor ragasztgatta az ember okosban :)
Esténként rádió hallgatás (Petőfi rádió)
Hétvégén Zenebutik! (kötelező volt :rolleyes:)
Na és a Deltát se hagytam volna ki soha...
Pénteken Ablak (na azt utáltam, a szüleim mindig nézték :D)
Esetleg még említhetném az Álljunk meg egy szóra, vagy a Van benne valami című műsort :whistle: (mind a mai napig meg van a zenéje a fejemben :cool:)
És ez is mekkora műsor volt annakidején.Emlékszem amikor még csak a német RTL-en ment azt sem tudtuk mit mondanak,csak halomra nyerték magukat:)Az itthoni nyeremények persze sokkal kisebbek voltak:)
 
Back
Oldal tetejére