• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remény

Esetleg még a dekor homok felkeveredése is okozhat ilyen jelenséget, elég nagy mennyiséged van belőle.
Gondoltam en is, hogy a hetvegi bolygatas lehet az oka, az a gondom, hogy nem emlekszem teljesen, hogy ilyen volt-e az elmult 4 hetben is vagy csak most lett feltünö...hetvegeig varok. Ha a talaj az oka, akkor inkab az Amazoniara tippelnek, hiszen az meg lett bolygatva rendesen. Meglatjuk. De az alga ellen nyerek!!!;) Remelem....
 
Sziasztok!

Elöre is elnezest kerek a kepek minösegeert, de csak telefonnal löttem öket. Majd ha az aki szebb allapotban pompazik, akkor igyekszem normalisabb kepeket is csinalni.
Szoval ahogy irtam is, hetvegen az Eleocharis algamentesitve es ujraültetve lett. Gyakorlatilag azota egyre csökken a zöld szakall es ször es tarsai mennyisege. Ugy tünik feladni latszik a harcot. Persze van meg az oldalüvegen, de remelem onnan is elöbb utobb megeszik a lakok es lassan eltünik majd.
Nagyon sok szeretettel hoztam nektek nehany kepet, remelem, hogy tetszenek majd a minösegük ellenere. A "burgonyas halot" ne nezzetek, a Ricciat igyekszem meg szaportani vele...:D

27031383162_99f9740ebe_b.jpg
27092988676_3e7e773652_b.jpg
a pocakos Oto a jo Oto...
26851851390_d655527ec5_b.jpg
 
Nos kedves kollegak, köszönöm mindenkinek a tamogatast, aki biztatott vagy tanacsokat irt az alga elleni harcban. Akik nem irtak...azoknak is köszönöm, ök ezaltal azzal biztattak, hogy legyek türelmes, es higgadtan, nyugodtan a feladatra es problemara koncentralva figyeljek, es következteteseket vonjak le. Jelentem az akvarium majdnem teljesen zöld szakall es tarsaitol mentes!:)
Zöld pontalgam van, de kezelhetö, egyenlöre meg foszfat adagolassal nem probalkozom. Megy a Brighty K es Step 1 adagolas, illetve 6-7 ml Carbo naponta. Nemi Rotala atkerült a nanobol, hogy legyen ami eszi a tapanyagot intenzivebben.
A vagas utani frissen halozott Riccianak kell meg 1 het es benövi a köveket..:)
A halak jol vannak, egyre batrabbak, 1 Oto tegnap tavozott a vadaszmezökre, teljesen varatlanul, de sajnos ezt mar tapasztaltam maskor es masoknal is :(.
Meg perlont kell majd ujat vennem, az elmult 5 hetben kapott eleget, es szerintem a vizem is tisztabb lesz. A parameterek megfelelöek, a vilagitas idötartama valtozatlanul 5.40 perc, ezt majd lessan felorankent elkezdem visszaemelni, max. 7 ora idötartamig.
Ugyhogy most öröm é bodottá van!!:)
 
Update:
az akvarium rendben ketyeg, nagyon keves zöld ször itt-ott feltünik, de az algevök eszegetik, igy szinte nincsen jelen.
Zöld pont az akad, a frontüvegen nagyon keves, egyenlöre, de az oldalüvegen jelentösebb, onnan kap is reggelente napfenyt, igy ezen nem lepödtem meg.
A H. pinnatifida nagyon szepen megindult, illatve az Anubiasok is folyamatosan hozzak a friss leveleket, mar amik nem olvadtak el a berendezest követöen. Egy A. coffeefolia es nehany in vitro A. nana petite sajnos aldozat lett, ezt talan irtam is. De most mar abban a fazisban van, hogy szepen fejlödik minden, most meg a Ricciapamacsokat gyarapitom, illetve kicsit probalom vadabba, termeszetesebbe varazsolni a kepet.
Teljes fotot mar csak szerintem akkor lövök, ha a növenyek elerik azt a szintet, hogy kerek egesz lesz töle az akvarium, minel termeszetesebb hatassal.
Kivancsi vagyok az E. vivipara mit csinal majd, miutan ujra lett ültetve. Nem igazan nö intenziven. Ez normalis,ilyen lassan növö faj? Kinek van vele tapasztalata? @inadsz, Dani neked van valami ötleted? A friss, kis önallö növenykekt le kell szedni folyamatosan, akkor gyorsabban nö?
A halak nagyon jol erzik magukat, imadnak enni, olyannyira, hogy a 6 vitorlas rengeteg friss E. tenellus hajtast egyszerüen befalatozott:eek:. Nem kis mertekben merges vagyok rajuk...:mad: Remelem felhagynak vele.
De most mar ugy erzem rendben van a dolog, az algasodas megoldodott, most mar csak rendelnem kell ujabb tapoldatokat, mert fogyoban....;)
Perlont csereltem a felhösödes miatt mindkettö szüröben, jobb lett, de meg nem az igazi. Szerintem kettö oka lehet: vagy tul vekony az Amazonia a taptalaj fölött közepen, csak 1,5-2 cm, viszont, ha valami beoldodna, akkor annak hatasat mar lehetne latni...
Inkabb arra tippelek, hogya szürök egyszerüen közepen, miutan talalkozik a ket bejövö aramlat, felkeverik az aljzat apro szennyezödeseit. Hetvegen lekapcsoltam kis idöre a bal oldali szüröt, igy csak a jobb oldali üzemelt, es 5 perc utan nekem mar kicsit tisztabbnak tünt. Szerintem az aramlatok talalkozasi pontja lehet a ludas. De marad igy, mert nem tudom athelyezni a szüröket egy oldalra. Egyebkent 1 szürövel is nagyon jol latszott, hogy a viz forgasa gyönyörüen megvalosul. Felül halad az aramlat vegig, majd a falnal lejön, es a szennyezödesek usznak vissza a beszivo ag fele, az aljzat fölött.
Egyenlöre ennyi, örülök!!:)
 
Örülünk, hogy örülsz, minden lassan megoldódik. Próbáld ki a mágnest az elgurult talajszemcsék eltávolításához!:)
https://akvakertesz.hu/threads/ada-power-sand-es-power-sand-special.171/page-2#post-314432
Köszi!
Tenyleg nagyon jo erzes, mikor estenkent odacsücsülök, vagy terdelek, vagy guggolok, vagy allok, hogy nezegessem az akvariumot, es nem algát, hanem fejlödest, boldog halakat latok.:)
Lassan koncentralnom kell a nanora is, mert az meg idöközben teljesen elburjanzott, nyaron ujra kellene inditanom...:D
 
Tegnap bekerült egy Bucephalandra pygmaea Bukit Kelam/Sintang az akiba, csuda aranyos egy növenyke.
Tegnap volt egy 20% vizcsere, ketyegünk, mennek az alakitgatasok, probalok finomitani. Alga egyenlöre nem tamadt fel, csak zöld pont van jelen.
A halak nagyon jol erzik magukat, annyit zabalnanak mint egy diszno...:D, mar lassan nem merek az aki elött megallni...ezek azt hiszik, hogy allandoan csak azert jarok oda, hogy etessem öket...:LOL:
 
Szep jo reggelt!

Nejemnek van egy ici-pici digitalis fenykepezö kütyüje, olyan igazi csajos gep, azzal szorakoztam picit hetvegen. Hianyzo tudas hijan csak ennyire futotta, de annal nagyobb szeretettel osztom meg veletek!:)
Az aki köszöni szepen jol van, zöld ponton kivül nincsen bajom, azt leszamitva, hogy a kedves vitorlas kollegak, nemcsak a multkor emlitett E. tenellus friss hajtasait csipkedtek le, de hetvegere, az Alternanthera "rosanervig"-et is gyakorlatilag tönkretettek, pedig most kezdett igazan formaba jönni.:mad: Egyszerüen megettek es szetcsiptek az összes friss hajtast...
Gyönyörüek a vitorlasaim, de erre nem keszültem...
Szoval a kepek:
27460316456_2b9f5b86f6_b.jpg
27422834441_9f0bf1fb27_b.jpg
27422830011_45a9817492_b.jpg
27395804722_c6fef7a63d_b.jpg
27494721235_61fbbcf315_b.jpg
26885400114_f9e1a91ac9_b.jpg
26885398794_8a763a9b29_b.jpg
26885397254_6770eff667_b.jpg
27217677440_f28aa759b2_b.jpg
26885392334_0a99699008_b.jpg
26887005713_0caf69941d_b.jpg
26885387574_83113232a9_b.jpg
 
Szia!

Először is tetszik az akváriumod hangulata:)

A palacsinta algázó (Gastromyzon ctenocephalus) mennyire tűri a co2 adagolást? Nálam az otokon nagyon látszik, hogy nem szeretik és megijesztett, hogy a palacsinta algázónak oxigénben dús vizet ajánlanak.
 
Szia!

Először is tetszik az akváriumod hangulata:)

A palacsinta algázó (Gastromyzon ctenocephalus) mennyire tűri a co2 adagolást? Nálam az otokon nagyon látszik, hogy nem szeretik és megijesztett, hogy a palacsinta algázónak oxigénben dús vizet ajánlanak.
Szia!

Köszi szepen, nem olyan lett, mint terveztem, de majd legközelebb!!:)
Az Otokat nalam is megviselte (valami....), 3 dobta fel a talpat az 5-böl, körülbelül 3-4 het alatt, azota azt hiszem az a kettö jol van. A CO2 szintem nincsen az egekben, nem hiszem, hogy az lett volna az oka, de megis volt elhullas. En tovabbra is fenntartom, hogy az Oto eleg erzekeny halfaj.
A palacsinta algazonak viszont semmi baja. Baromi jol erzi magat, folyton keres-kutat-matat, egyszerüen imadnivalo!:)
En csak ajanlani tudom.
 
Üdvözlet minden kolleganak!
Hoztam nektek nehany fotot, igaz csak telefonos, most az otthoni gepünk bemondta az unalmast, igy oda nem is tudok most kepeket feltölteni, amiket a multkor a nejem pici kompakt gepevel keszitettem...:(
Ezert csak telefonos kepeket hoztam. Az akvarium rendben müködik, alga zöld pont van, illetve most mintha kezdene nemi ecset is a pinnatifida leveleken mutatkozni. Okozhatja ezt a szürök telitettsege szennyezödessel? Aprilis közepe ota mennek, azota meg nem takaritottam, csak a perlon lett cserelve. Arra tippelek, hogy az esetleg okozhatja az ecset megjeleneset.
Jönnenek, a kepek, de nem tudok a flickr-röl bemasolni...tudjatok, hogy mi a fene lehet?
Eddig minden gond nelkül tudtam ide masolni onnan a kepeket....:(
 
Back
Oldal tetejére