• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remény

Nekem is van egy sárga Ramim, nagy kedvenc! :) Vitorlások is szépek!
Köszi, valoban nagyon szep part sikerült vennem, relative jo aron. Itt a nemeteknel eleg huzos arai vannak azert a különfele törpesüger fajoknak....:eek:
A parocska olyannyira jol erzi magat, hogy kedden hoztam el öket, es penteken mar ikraztak is, de kezdö szülök meg....elöször felig elpotyogtattak az ikrakat, aztan atköltöztettek öket, es el is tüntek szepen lassan. sebaj, majd legközelebb. A vitorlasokat nagyon szeretem en is, azt leszamitva mikor csocsaljak a növenyeimet...:mad:
Ez az ugynevezett Red Devil szinvaltozat, legalabbis a nagyobbak, a most vasarolt kettö elvileg Marmor Gold (csak aranyfejüek) valtozat, de sikerült olyanokat talalnom, amik nagyon hasonloak a meglevökhöz, igy nem szembetünö a különbseg.
 
Az akva rendben ketyeg, egyedül a zöld pontalga bosszanto, most feszfatadagolassal küzdök ellene, meglatjuk.
A pinnatifida ledobott also levelei szerintem a kevesebb feny miatt vannak, mert zömmel azokat dobalja le, amik takarasban vannak, ugyhogy most jobban nyirom, hogy ne nyurguljon, hatha ez segit rajta.
A tanyerhasu algaevöm eltünt..nem lattam mar par hete...:(,a többiek rendben vannak szerencsere.
 
Fantasztikusak ezek a pirosorrúak.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
Köszi, en is nagyon szeretem öket, igazabol ök adjak az akva magjat...nagyon szepek a szineik, es most mar batrabban is beusszak a teret, nem ugy mint az elejen. Bebujkalnak a bokrokba is, de zömeben az elöterben usznak oda-vissza.
Masik nagy csapat a 6 db vitorlas, Red devil szinvaltozatban, ök is nagyon szepek, es a negy idösebb most mar eleg impozans is. A többiek a töltelek...;), nem mintha öket nem imadnam!
 
Azert sajnos rossz hirrel is szolgalhatok akvariumügyileg...
A növenyek ugyan nönek, mint a saska, a zöld pont ellen tovabbra is küzdök, de nem adom fel, mig egy darabban latsz!! ;)
Ami viszont a rossz, hir, hogy elvesztettem kettö nagy vitorlast es egy morgo törpe guramit...:(:(:(
Az egyik vitorlason sebet, illetve talan inkabb fekelyt lattam, de nem volt veres, az oldalan volt a seb. A masikat sajnos mar csak elpusztulva talaltam meg, beesve a fadekorok köze..
A mult heten 2-3 napig nem volt este idöm nezegetni öket, igy nem is tünt fel, hogy nincsen meg....:(
Az, amelyiken a sebeket lattam, emellett szaporan lelegzett, ez volt az egyetlen tünet, amit meg be tudtam azonositani. A morgo törpe gurami hatan volt egy seb, az sem volt veres, majd nehany nap alatt felpuffadt, es tavozott az örök vadaszmezökre.
Egyenlöre a többi lakon nem eszleltem tüneteket, meg egy vitorlason lattam ket apro hasonlo sebet/fekelyt, de nem latom hogy romlana tovabb a helyzet. Valamilyen bakterialis fertözesre gondolok, bar az elolvasott betegsegekkel kapcsolatban egyikhez sem tudtam kötni, hogy melyik lehetne. Uj lakok utoljara 1 honapja kerültek az akvariumba, növenyek pedig jo ideje nem, igy nem hiszem, hogy valamit behurcoltam volna.
A szürök augusztus vegen lettek takaritva, perlon nemreg lett cserelve, azt kizarnam, mint okot.
Ket dolgot sejtek esetleg a hatterben: az egyik a kaja, illetve vitaminhiany, mert a lemezes eleseg, amit kapnak, mar par honapja ki van bontva, es meg mindig jo sok van belöle. Ennyi idö alatt azert veszit szerintem a tapertekeböl. Emellett szemcses eleseget kapnak meg, illetve neha a garniknak es algazoknak szant elesegböl szoktak a vitrolasok csipegetni. Fagyasztottat nem kapnak. Szoval lehet, hogy vitaminhiany miatt gyengülhetett az immunrendszerük ezaltal a nyalkakepzödes a testfelületen, igy erzekenyebbek lettek bizonyos korokozokra.
A masik elmeletem, hogy kb. 1-2 honapja hasznalok Sera pH minust az akvariumban vizcserekor, hiszen a csapviz pH-ja eleg magas, nalunk (7,6-8,5), ezert altalaban 10-15 ml-t öntök hozza vizscserekor, ez nagyjabol fedezi a lecserelt 50-60 liter viz miatti emelkedett pH-t.
Bar nem hinnem, hogy emiatt serülhetett volna a hamreteg integritasa.
A kezdetektöl fogva az Otocinclusokat vesztettem el, rövid idö alatt mind az 5-öt, ezt betudtam a pH ingadozasnak, azonkivül a tanyerhasu algavömet vesztettem el a nagy nyari melegben.
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond. Tettem most 3 evökanal sot a vizbe vizcserekor, meg picit emeltem a hömersekleten, 1 fokot. Eddig 25 fok volt a vizhömerseklet, most inkabb 26. Most varok. Egyenlöre jol vannak a lakok, sehol ujabb megbetegedes. Antibiotikumot meg nem tervezek bevetni.
Ha valakinek van/volt hasonlo tapasztalata, örülnek, ha megosztana.
 
Azert sajnos rossz hirrel is szolgalhatok akvariumügyileg...
A növenyek ugyan nönek, mint a saska, a zöld pont ellen tovabbra is küzdök, de nem adom fel, mig egy darabban latsz!! ;)
Ami viszont a rossz, hir, hogy elvesztettem kettö nagy vitorlast es egy morgo törpe guramit...:(:(:(
Az egyik vitorlason sebet, illetve talan inkabb fekelyt lattam, de nem volt veres, az oldalan volt a seb. A masikat sajnos mar csak elpusztulva talaltam meg, beesve a fadekorok köze..
A mult heten 2-3 napig nem volt este idöm nezegetni öket, igy nem is tünt fel, hogy nincsen meg....:(
Az, amelyiken a sebeket lattam, emellett szaporan lelegzett, ez volt az egyetlen tünet, amit meg be tudtam azonositani. A morgo törpe gurami hatan volt egy seb, az sem volt veres, majd nehany nap alatt felpuffadt, es tavozott az örök vadaszmezökre.
Egyenlöre a többi lakon nem eszleltem tüneteket, meg egy vitorlason lattam ket apro hasonlo sebet/fekelyt, de nem latom hogy romlana tovabb a helyzet. Valamilyen bakterialis fertözesre gondolok, bar az elolvasott betegsegekkel kapcsolatban egyikhez sem tudtam kötni, hogy melyik lehetne. Uj lakok utoljara 1 honapja kerültek az akvariumba, növenyek pedig jo ideje nem, igy nem hiszem, hogy valamit behurcoltam volna.
A szürök augusztus vegen lettek takaritva, perlon nemreg lett cserelve, azt kizarnam, mint okot.
Ket dolgot sejtek esetleg a hatterben: az egyik a kaja, illetve vitaminhiany, mert a lemezes eleseg, amit kapnak, mar par honapja ki van bontva, es meg mindig jo sok van belöle. Ennyi idö alatt azert veszit szerintem a tapertekeböl. Emellett szemcses eleseget kapnak meg, illetve neha a garniknak es algazoknak szant elesegböl szoktak a vitrolasok csipegetni. Fagyasztottat nem kapnak. Szoval lehet, hogy vitaminhiany miatt gyengülhetett az immunrendszerük ezaltal a nyalkakepzödes a testfelületen, igy erzekenyebbek lettek bizonyos korokozokra.
A masik elmeletem, hogy kb. 1-2 honapja hasznalok Sera pH minust az akvariumban vizcserekor, hiszen a csapviz pH-ja eleg magas, nalunk (7,6-8,5), ezert altalaban 10-15 ml-t öntök hozza vizscserekor, ez nagyjabol fedezi a lecserelt 50-60 liter viz miatti emelkedett pH-t.
Bar nem hinnem, hogy emiatt serülhetett volna a hamreteg integritasa.
A kezdetektöl fogva az Otocinclusokat vesztettem el, rövid idö alatt mind az 5-öt, ezt betudtam a pH ingadozasnak, azonkivül a tanyerhasu algavömet vesztettem el a nagy nyari melegben.
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond. Tettem most 3 evökanal sot a vizbe vizcserekor, meg picit emeltem a hömersekleten, 1 fokot. Eddig 25 fok volt a vizhömerseklet, most inkabb 26. Most varok. Egyenlöre jol vannak a lakok, sehol ujabb megbetegedes. Antibiotikumot meg nem tervezek bevetni.
Ha valakinek van/volt hasonlo tapasztalata, örülnek, ha megosztana.

Hát nehéz ügy. Esetleg egy belső UV sterilizálót be lehet tenni. Ha a vízben van valami kórokozó, ez megtizedeli. Szűrőbaktériumokat stb békén hagyja. A kénsavat tartalmazó pH minuszt elhagynám. Ha carbozol, azt is.

Új halakkal nagyon óvatosan. Egyszerre érdemes sokat venni és karanténozni őket. Ez sokkal jobb, mint folyamatosan új halakat adni egy működő akváriumhoz.
Sajnos új halakkal könnyen be lehet gyűjteni elég masszív bakteriális (és egyéb) fertőzéseket ami még a legjobb körülmények között is végzetes lehet.

Ugye aktív szén nincs az akváriumban? Milyen szűrést használsz?

Só nem igazán jó. Ne rakj bele.
 
Utoljára módosított:
Hát nehéz ügy. Esetleg egy belső UV sterilizálót be lehet tenni. Ha a vízben van valami kórokozó, ez megtizedeli. Szűrőbaktériumokat stb békén hagyja. A kénsavat tartalmazó pH minuszt elhagynám. Ha carbozol, azt is.

Új halakkal nagyon óvatosan. Egyszerre érdemes sokat venni és karanténozni őket. Ez sokkal jobb, mint folyamatosan új halakat adni egy működő akváriumhoz.
Sajnos új halakkal könnyen be lehet gyűjteni elég masszív bakteriális (és egyéb) fertőzéseket ami még a legjobb körülmények között is végzetes lehet.

Ugye aktív szén nincs az akváriumban? Milyen szűrést használsz?

Só nem igazán jó. Ne rakj bele.
Amikor berendeztem az akit, ugy vasaroltam a halakat, hogy egy nagyobb csoportot vettem, termeszetesen hagyva egy kis teret, hogyha kesöbb meg szeretnek vagy spontan megtetszik valami, akkor legyen nekik hely.
De az utolso peldanyok, ahogy irtam is, több mint egy honapja jöttek, ami nem jelenti azt, hogy nem hoztak be valamit. UV megy naponta, de csak 3 orat, es a teljesitmenye is csak 5 W. Arrol olvastam en is, hogy abban az akvariumban, ahol az UV hasznalatban van, erzekenyebb lehetnek a halak egy egy korokozo behurcolasara....
Aktivszen egy kb. 100 g-os zacsko van az egyik 1200-asban. Azt kb. 2 hete tettem bele, de elötte is volt benne folyamatosan.
A szüres: kettö darab Tetra 1200 Plus, szüröanyag, bio-Rio, sera siporax, lavako, szivacs, mindkettöben.
Egyenlöre nem romlott a helyzet hetvege ota, sót ahogy irtam is, tettem bele, de egyenlöre mas nem törtent. Figyelgetem a rendszert. Ha van meg valami tipped, ne tartsd magadban.;)
 
Az aktív szenet azért kérdeztem, mert van egy ilyen betegség aminél összefüggés van az aktív szénnel:

https://en.wikipedia.org/wiki/Head_and_lateral_line_erosion

Sosem hittem volna el, hogy tényleg köze van az aktív szénhez, ha nem látom saját szememmel.

Ha jól értettem, a te leírásod alapján nálad nem ilyen jelegű volt a tünet.

Szerintem UV az nem rossz ötlet, de ehhez az kell, hogy tényleg sterilizáljon. Ez függ a lámpa teljesítményétől illetve az átfolyás sebességétől.
 
Az aktív szenet azért kérdeztem, mert van egy ilyen betegség aminél összefüggés van az aktív szénnel:

https://en.wikipedia.org/wiki/Head_and_lateral_line_erosion

Sosem hittem volna el, hogy tényleg köze van az aktív szénhez, ha nem látom saját szememmel.

Ha jól értettem, a te leírásod alapján nálad nem ilyen jelegű volt a tünet.

Szerintem UV az nem rossz ötlet, de ehhez az kell, hogy tényleg sterilizáljon. Ez függ a lámpa teljesítményétől illetve az átfolyás sebességétől.
Az UV-t most vagy 8 órát fogom üzemeltetni egy darabig. A relatíve nagy átfolyási sebesség miatt jobb lett volna egy nagyobb teljesítmenyű UV, de már kimerítettem akkor az anyagi kereteimet, így csak az 5 W -t tudtam megvenni. Figyelem őket, aztán ha van új fejlemény, jelentkezem.
 
Na, akkor nehany ujabb info...igaz nem tul jo hirek.
Azota meg 1 vitorlast likvidaltam illetve meg pusztultak el morgo törpeguramik...:(, de tovabbra sem latni jellegzetes tüneteket. A törpe gurami hatuszoja mögött, csakugy, mint a többi elhullott peldanyon, megjelent egy seb/fekely, majd nehany nap mulva elpusztultak. Ugy, hogy egyebkent taplalkoztak, de valamelyest apatikusabb volt a viselkedesük. Ez szerintem valamilyen bakterialis fertözes, aminek következteben egyeb korokozok hatoltak a szövetekbe, es a belsö szervek szenvedtek karosodast, valoszinüleg folyadek gyülemlett fel a belsö szervekben, ez lehetett az elhullas konkret oka.
A pontylazacok, mezguramik, Ramirezik abszolut jol vannak. Vitorlasom kettö maradt a 6-bol, azert ennek nem örültem...:(, de erdekes modon az a kettö maradt meg, melyek nem az eredeti, egyszerre vasarolt allomanybol vannak, hanem öket sokkal kesöbb, mashonnan vettem. Lehet, hogy ezek a tenyesztett szinvaltozatok sokkal erzekenyebbek is bizonyos betegsegekre, vagy bacikra.
A legutolso nagy vitorlasomon az egyetlen tünet a szapora legzes volt...sem fekely, sem seb, sem elallo pikkelyek, sem felpuffadas, sem uszoösszetapadas, nemileg talan vörösebbre szinezödött kopoltyuk.
De azota sincsen semmi, az összes többi lako jol erzi magat, mennek a szokasos heti vizcserek, hoztam is nektek egy kepet, hetvegen a Ricciat ki kellett szednem es ujra kötözni..hat mit mondjak, akad az akvaban Riccia...
Most tovabbra is csak megfigyelem öket, de rejtely, mert semmilyen altalanosan ismert betegseghez nem tudtam kötni a tüneteket. Meglatjuk, most egyenlöre semmilyen uj lako nem fög beköltözni, biztos, ami biztos.
IMG_0701.JPG
 
Azert sajnos rossz hirrel is szolgalhatok akvariumügyileg...
[...]
Ami viszont a rossz, hir, hogy elvesztettem kettö nagy vitorlast es egy morgo törpe guramit...:(:(:(
Az egyik vitorlason sebet, illetve talan inkabb fekelyt lattam, de nem volt veres, az oldalan volt a seb. A masikat sajnos mar csak elpusztulva talaltam meg, beesve a fadekorok köze..
A mult heten 2-3 napig nem volt este idöm nezegetni öket, igy nem is tünt fel, hogy nincsen meg....:(
Az, amelyiken a sebeket lattam, emellett szaporan lelegzett, ez volt az egyetlen tünet, amit meg be tudtam azonositani. A morgo törpe gurami hatan volt egy seb, az sem volt veres, majd nehany nap alatt felpuffadt, es tavozott az örök vadaszmezökre.
Egyenlöre a többi lakon nem eszleltem tüneteket, meg egy vitorlason lattam ket apro hasonlo sebet/fekelyt, de nem latom hogy romlana tovabb a helyzet. Valamilyen bakterialis fertözesre gondolok

[...]

igy nem hiszem, hogy valamit behurcoltam volna.

Ezt szerintem mindenképpen érdemes alaposan elolvasni:

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388mycoarticle1.pdf

Számos tünet mögött ez állhat. Egyik tanulmányban pl. több Cseh akvariszitka boltokból beteg halakat megvizsgáltak, és nagyon magas arányban fertőzőttek voltak.

UV jó ötlet volt. Érdemes lehet belemerülni, hogy milyen átfolyási sebesség / UV teljesítmény mellett sterilizál.
 
Utoljára módosított:
Ezt szerintem mindenképpen érdemes alaposan elolvasni:

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388mycoarticle1.pdf

Számos tünet mögött ez állhat. Egyik tanulmányban pl. több Cseh akvariszitka boltokból beteg halakat megvizsgáltak, és nagyon magas arányban fertőzőttek voltak.

UV jó ötlet volt. Érdemes lehet belemerülni, hogy milyen átfolyási sebesség / UV teljesítmény mellett sterilizál.
Köszi a cikket, mindenkeppen erdekes.
Remelhetöleg most mar nem fog ez tovabb folytatodni, kivancsi leszek. Erdekes, hogy a frissen vasarolt (marmint a betelepites ota, ami majusban volt), halakbol egy sem pusztult el, csak azokbol, amelyek az elejen lettek betelepitve...
 
a Üdv nektek ismet!
Jo regen nem irtam ide, de most potolom nemi informaciomorzsaval.
Sajnos a korabban targyalt rejtelyes betegseget nem a legjobb modon usztam meg.
Most összegzem a vesztesegeket..:( 4 nagy vitorlast vesztettem el, kettöt magam likvidaltam, kettö magatol tavozott. Elvesztettem a morgo törpe guramikat is es egy algaevöt. Emellett elvesztettem a ramirezi paromat is, öket talan a legrejtelyesebben. Abszolut nem volt semmilyen lathato bajuk, mignem egyik naprol a masikra a him csak az aljzat felett lebegett, kicsit felpuffadt torokresszel, majd orak mulva ki is mult. Ugyanez lett a nöstennyel is, masnapra elpusztult. Azota szerencsere rendben vannak a lakok, ennek mar 3-4 hete, es egyenlöre nincsen semmi nyoma ujabb megbetegedesnek.
Gyakorlatilag nem tudtam konkretan identifikalni, hogy milyen korokozo lehetett.
Uj halakat termeszetesen nem is vasaroltam. Kettö darab Tylo csiga es egy CPO rakocska az uj lakok, mindannyian jol erzik magukat, de ök is mar nehany hete laknak nalam.
A maradek kettö vitorlas es a vörösorruak, illetve a mezgurami par is jol vannak.
Az akvarium ketyeg, zöld pont algan kivül nincsen bajom, most foszfatot adagolok rendszeresen, meglatjuk mire jutok. A pinnatifidan lattam az utobbi idöben jellemzöen hianytüneteket, fakulo-foltosodo levelek, majd sok also nagy levelet a legtöbb bokor le is dobalta, ennek nem tudom mi az oka.
A többi növeny növöget, a Rotala egyre lassabban regeneralodik vagas utan, erezhetöen kimerült a taptalajom. Most mar lassan be kell szereznem taprudakat, ha fenn akarom meg tovabb tartani legalabb hasonlo allapotban.
Megjelent a surfuce skim is, körülbelül nehany hete, azota makacsul jelen van, egyenlöre nem jöttem ra mi lehet az oka. Skimmerem nincsen, egyenlöre a heti vizcserevel probalom leszedegetni.
Most van az akva a 9. honapban, mint a kismamak, de a "szüles" meg varat magara, ertem ez alatt, uj scape epites nem lesz egyhamar. Sem idöm, sem penzem nincsen most nagy restart-ba belefogni, talan majd nemi nagytakaritast atalakitast eszközlök, ha vettem taprudakat.
Ami meg erdekes, hogy az elmult idöszakban 2-3 alkalommal is csereltem a DC-ben a folyadekot, a CO2 adagolason nem valtoztattam, ennek ellenere nem akar lime zöld lenni, pedig nem volt gondom vele az elsö 4-5 honapban. Azota viszont csak kekes-zöldes arnyalatu. Nemreg lejjebb is helyeztem vagy 20 cm-el, hatha ott magasabb CO2 szintet jelez majd, de nem...maradt kekes szinü. Most az esöztetöt a bal oldalon, ahol a DC is van, följebb iranyitottam a felszini hartya miatt, de korabban, mikor nem volt enyire felfele iranyitva, akkor sem volt a DC lime szinü. Erdekes, hogy kb. 3-4 honapja tapasztalom ezt, pedig nem igazan valtoztattam az aramlasi, sem a CO2 adagolas viszonyain. A diffuzort is tisztitom rendszeresen, egyenlöre nem jöttem ra az okara. Ötletetek van esetleg? Alga mindesetre elkerül (kopp-kopp-kopp), a zöld pontot leszamitva, meg neha apro zöld ször a frontüvegen, de semmi alga invazio...
Dobok föl majd egy fotot is nektek.
 
Utoljára módosított:
Üdv nektek ismet!
Jo regen nem irtam ide, de most potolom nemi informaciomorzsaval.
Sajnos a korabban targyalt rejtelyes betegseget nem a legjobb modon usztam meg.
Most összegzem a vesztesegeket..:( 4 nagy vitorlast vesztettem el, kettöt magam likvidaltam, kettö magatol tavozott. Elvesztettem a morgo törpe guramikat is es egy algaevöt. Emellett elvesztettem a ramirezi paromat is, öket talan a legrejtelyesebben. Abszolut nem volt semmilyen lathato bajuk, mignem egyik naprol a masikra a him csak az aljzat felett lebegett, kicsit felpuffadt torokresszel, majd orak mulva ki is mult. Ugyanez lett a nöstennyel is, masnapra elpusztult. Azota szerencsere rendben vannak a lakok, ennek mar 3-4 hete, es egyenlöre nincsen semmi nyoma ujabb megbetegedesnek.
Gyakorlatilag nem tudtam konkretan identifikalni, hogy milyen korokozo lehetett.
Uj halakat termeszetesen nem is vasaroltam. Kettö darab Tylo csiga es egy CPO rakocska az uj lakok, mindannyian jol erzik magukat, de ök is mar nehany hete laknak nalam.
A maradek kettö vitorlas es a vörösorruak, illetve a mezugrami par is jol vannak.
Az akvarium ketyeg, zöld pont algan kivül nincsen bajom, most foszfatot adagolok rendszeresen, meglatjuk mire jutok. A pinnatifidan lattam az utobbi idöben jellemzöen hiyanytüneteket, fakulo-foltosodo levelek, majd sok also nagy levelet a legtöbb bokor le is dobalta, ennek nem tudom mi az oka.
A többi növeny növöget, a Rotala egyre lassabban regeneralodik vagas utan, erezhetöen kimerült a taptalajom. Most mar lassan be kell szereznem taprudakat, ha fenn akarom meg tovabb tartani legalabb hasonlo allapotban.
Megjelent a surfuce skim is, körülbelül nehany hete, azota makacsul jelen van, egyenlöre nem jöttem ra mi lehet az oka. Skimmerem nincsen, egyenlöre a heti vizcserevel probalom leszedegetni.
Most van az akva a 9. honapban, mint kismamak, de a "szüles" meg varat magara, ertem ez alatt, uj scape epites nem lesz egyhamar. Sem idöm, sem penzem nincsen most nagy restart-ba belefogni, talan majd nemi nagytakaritast atalakitast eszközlök, ha vettem taprudakat.
Ami meg erdekes, hogy az elmult idöszakban 2-3 alkalommal is csereltem a DC-ben a folyadekot, a CO2 adagolason nem valtoztattam, ennek ellenere nem akar lime zöld lenni, pedig nem volt gondom vele az elsö 4-5 honapban. Azota viszont csak kekes-zöldes arnyalatu. Nemreg lejjebb is helyeztem vagy 20 cm-el, hatha ott magasabb CO2 szintet jelez majd, de nem...maradt kekes szinü. Most az esöztetöt a bal oldalon, ahol a DC is van, följebb iranyitottam a felszini hartya miatt, de korabban, mikor nem volt enyire felfele iranyitva, akkor sem volt a DC lime szinü. Erdekes, hogy kb. 3-4 honapja tapasztalom ezt, pedig nem igazan valtoztattam az aramlasi, sem a CO2 adagolas viszonyain. A diffuzort is tisztitom rendszeresen, egyenlöre nem jöttem ra az okara. Ötletetek van esetleg? Alga mindesetre elkerül (kopp-kopp-kopp), a zöld pontot leszamitva, meg neha apro zöld ször a frontüvegen, de semmi alga invazio...
Dobok föl majd egy fotot is nektek.
hali ne izgulj a dc nálam se lime színű már vagy fél éve pedig van két féle reagensem és én sem piszkáltam semmit algám nincs a növényeket minden vasárnap fűkaszával kell rendeznem a halaim jól érzik magukat,ha sok a co2-őd a halak úgyis jelzik (feljönnek pipálni).
 
Utoljára módosított:
hali ne izgulj a dc nálam se lime színű már vagy fél éve pedig van két féle reagensem és én sem piszkáltam semmit algám nincs a növényeket minden vasárnap fűkaszával kell rendeznem a halaim jól érzik magukat,ha sok a co2-őd a halak úgyis jelzik (feljönnek pipálni).
Szerencsere meg eddig nem lattam a CO2 tuladagolas tüneteit a halaknak, de nem is szeretnem öket indikatornak hasznalni. Csak furcsallom, hogy nem lime szinü egy jo ideje mar...
 
Szerencsere meg eddig nem lattam a CO2 tuladagolas tüneteit a halaknak, de nem is szeretnem öket indikatornak hasznalni. Csak furcsallom, hogy nem lime szinü egy jo ideje mar...
én már kínomban kipróbáltam azt is hogy egymás mellé tettem két dropcsekkert van egy üveg meg egy műanyag,ugyan avval az indikátorral és a kettőnek a színe nem volt egyforma,így már feladtam a kisérletezgetést mérgemben kidoptam az akiból őket,így még szebb is,és ha régebb óta megy a cucc,az alga vagy a halak úgy is jelzik ha gond van,a buborék számlálóra szoktam havonta egyszer ránézni,azt is csak a magam megnyuktatására mert ugye az ördög nem alszik.
 
Back
Oldal tetejére