• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

A red cherry elpusztításához azért jókora bénaság kell, ezt nyugodtan bevallhatjuk. :D
Akkor én valamit nagyon elszúrok:

Az egész hétfő délután kezdődött: 1 tetem. Kedden 0, szerdán megint 1, tegnap kettő. Mind kifejlett, élénk színű egyedek voltak. A picik élénkek, a nőstények forgatják a petéket.
2 hónapja laknak nálam.
Egyszerűen eldőlnek, "rúgnak" párat és a többiek egyből megkezdik.
(pedig kapnak enni) Van bent szépia és monti, ehetnek szőlőgyökérből is.
Nem úsznak össze-vissza.

A jelenség csak ebben a medencében tapasztalható (szerencsére!).

Tegnap csináltam 90-es cserét, átmozgattam az aljazatot is hogy minél több mulmtól megszabaduljak. Ma amikor hazaértem 1 megint feküdt... :confused:

@Tibi, Nálad a labda!
 
Ma szedtem szét Eheim külső szűrőmet, eredmény: előszűrő - kb 1 tucat garnéla, ülepítő - legalább 1 tucat garnéla amiből 1 nyerges is volt már... :eek:
Úgy hogy most a szívókosárba belekerült szúnyoghaló. :cautious:
 
Milyen információkat kérsz?
Amik a garnélák pusztulásához vezethetnek. Semmit nem tudunk az akváriumodról, vízparamétereket kellene mondanod, stb.
Azt még kipróbálhatod, hogy 2 hétig nem adsz enni nekik, had tisztuljon az egész.
 
Egyik Fórumtárs naplójában (lehet, hogy rosszul emlékszem) mutatott vadasra hajazó, de mégis inkább barnás-sárga RC-t.
Nem találom meg, hátha valaki igen...
 
A red cherry elpusztításához azért jókora bénaság kell, ezt nyugodtan bevallhatjuk. :D

Tudod, ha egyszer úgy adnál tanácsot, hogy abba semmi pejoratív felhangot nem ütnél meg, nagyon hálás lenne a kérdező..
 
Tudod, ha egyszer úgy adnál tanácsot, hogy abba semmi pejoratív felhangot nem ütnél meg, nagyon hálás lenne a kérdező..
Elnézést, nincs szándékomban.
A fenti mondatomat most is büszkén vállalom. Tele van a net információval, de nagyon sokan nem veszik a fáradságot az olvasáshoz.
Az én naplóimbam is le van írva az én sztorim a taiwanokkal, szívtam én is eleget. Annyi a különbség, hogy azok újdonságok voltak anno itthon, az rc-vel volt tapasztalat.

Ha valakinek van minimális tapasztalata az édesvízi akvarisztikával, annak nem lehet kihívás a red cherry.
 
Elnézést, nincs szándékomban.
A fenti mondatomat most is büszkén vállalom. Tele van a net információval, de nagyon sokan nem veszik a fáradságot az olvasáshoz.
Az én naplóimbam is le van írva az én sztorim a taiwanokkal, szívtam én is eleget. Annyi a különbség, hogy azok újdonságok voltak anno itthon, az rc-vel volt tapasztalat.

Ha valakinek van minimális tapasztalata az édesvízi akvarisztikával, annak nem lehet kihívás a red cherry.

Igen, a naplódat lelkesen olvastam én is.

Ezt annyiban cáfolom meg, hogy vettem anno 25 db RC-t. Betettem egy 240 literes dúsan növényes akváriumba, "szétkémiáztam" a vizet, majd a bontáskor kb. 500 db-ot szedtünk ki. Ezekből 4 akváriumba tettem indulócsapatokat, legpirosabb / kék és rili beütésűek / vadasok (takarítónak) és kb 300 db ment vissza a nagyba. 3 hónapig csodaszépen elvolt a mindenki, köztük a "legpirosabb" brigád is, majd minden észszerű (illetve szeptemberig: ésszerű) magyarázat nélkül naponta 1-3 db elhullott, volt, hogy 3 napig semmi, utána 2 db egy reggelre. Látszólag vedlési problémák miatt, de azért megpróbáltam ellene tenni, bár a gyakoribb vízcsere nem segített, a + ásványi anyagok sem. Miközben ugyanabból a vízből töltöttem fel a kék/rili banda akváriumát, ahol viszont vígan és dalolva élnek és szaporodnak ma is. A nagyban is elhullottak, de abban én is hibás voltam vastagon. Ugyanazt ették, ugyanazokat a tápokat, adalékokat kapták mindenhol. Nincs racionális magyarázat.
 
Szűrés/lebontás oldalon lehet probléma vagy fertőzés is lehet. Az is lehet, hogy a kiöregedő garnéláid hullanak valamiért.

Ami mulmot az aktív talaj simán lebont, az egy kavicsos aljzat mellett már méreg lehet.
 
Ha valakinek van minimális tapasztalata az édesvízi akvarisztikával, annak nem lehet kihívás a red cherry.
Ezt megerősíthetem.Olyan szinten ellenállóak,hogy nagyon minimális igényük van.Amikor a kislányom 60 literes akváriumát ugymond megszüntettem,csak mohák voltak benne egy-két fadarabbal. Hónapokat kint tengődött az akvárium a mosókonyhában,ugy hogy se szűrés se világítás nem volt.Az RC-kből pár darab maradt a vízben,de hagytam őket.Nemhogy bajuk lett volna ,még szaporodtak is.Vizet is csak akkor öntöttem fel amikor már fele elpárolgott .Szóval igénytelen egy jószág.Még kaját sem kaptak,igaz a természetes napfény miatt ami bevilágított az ablakon volt zöld alga az üvegen.A jávai moha meg szebb volt mint egy high-end akváriumban.:whistle:
 
Hozzátennék egy adalékot a RC túlélési képességeihez. 2015 januárban, majdnem egy éve került hozzám 50-60 darab vegyes méretű RC. Túl optimista voltam a vörös neonokkal és kakadu törpesügerekkel való együttélésükről, a lényeg, hogy néhány nap (!) alatt a teljes kolónia kipusztult. Megették őket. Néhánynak sikerült átjutni a 3D háttér mögé, de néhány hét múlva elpusztultak (nem tudtam őket kivenni).
Erre ma mit látok? A rendes úszótérben, a felszínleszívó tetején üldögél egy példány békésen. Soha a kolónia pusztulása óta egyszer nem láttam, csak most...
 
Én is szeretnék neont közzéjük. De ezek szerint nem ajánlott?
Nekem vörös neonok vannak, Hengeli razbórák meg akkor is volt még kb 2 kakadu törpesügér. De az szinte biztos hogy nem a kakaduk tüntették el a teljes állományt, láttam én vörös neon szájából kilógni egy 2 centis garnéla felét :)
 
Back
Oldal tetejére