• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Sziasztok!

A garnélás akváriumok takarításáról lenne kérdésem. Van egy kicsi 40 literes akváriumom amiben csak red cherryk vannak, szivacsszűrőn légpumpával. . A 8 felnőtt mellett van már kb 50-60 pici is, egészen aprók még, pár naposak csak. A kicsik belepik az alját, mindenhol ott vannak. Próbáltam a mulmot leszívni a levegőztető csövével, de jönnek a garnélák is a mulmal együtt. Már a végén azt csináltam, hogy jól felkavartam az egész akváriumot, vártam kicsit mire a garnélák megtapadnak valamin, aztán leszívtam a felkavarodott vizet. Ez vált be legjobban, de remélem nektek van valami jobb módszeretek is. Ti hogy csináljátok?
 
Sziasztok!

A garnélás akváriumok takarításáról lenne kérdésem. Van egy kicsi 40 literes akváriumom amiben csak red cherryk vannak, szivacsszűrőn légpumpával. . A 8 felnőtt mellett van már kb 50-60 pici is, egészen aprók még, pár naposak csak. A kicsik belepik az alját, mindenhol ott vannak. Próbáltam a mulmot leszívni a levegőztető csövével, de jönnek a garnélák is a mulmal együtt. Már a végén azt csináltam, hogy jól felkavartam az egész akváriumot, vártam kicsit mire a garnélák megtapadnak valamin, aztán leszívtam a felkavarodott vizet. Ez vált be legjobban, de remélem nektek van valami jobb módszeretek is. Ti hogy csináljátok?
Én egy ritkább szövésű textildarabot (kb mint a gézlap) kötöttem a cső végére, így csak a víz jött, a garnélák nem.
 
Sziasztok, úgy másfél hónapos az akim és szeretnék bele RC-ket tenni. Sajnos nincs, csak ammónia tesztem, az rendben van. Szerezzek be teszteket, vagy ennél a fajnál ez annyira nem feltétlen kardinális? Úgy gondolom amúgy megfelelőek lennének nekik a körülmények. Oto-k vannak, ők nagyon aktívak, folyton ennének és semmi panaszuk.
Köszi a választ!
 
Húzzál bele! nagy örömet tudnak okozni :) A gyere garénálás akvárium takarításához csak annyit tudok szólni, hogy nem egyszerű feladat, mulmozni kell, a kicsik jönnek, a nagyja vizet leöntöm s utána bogarászok a mulmos leszívott vízben egy hatalmas fecskendővel, s amint meglátok egy csöppséget lecsapok s felszippantom a fecskendőbe.
 
Tapasztalta valaki,hogy az RC-k a víz felszíne alatt közvetlenül bogarásznak? Nálam mintha a CO2 buborékokra vadásznának ilyenkor. Illetve ugyanígy fejjel lefelé kapaszkodnak azoknak a leveleknek az alján,amik a felszínig érnek. Ez normális?
 
Tapasztalta valaki,hogy az RC-k a víz felszíne alatt közvetlenül bogarásznak? Nálam mintha a CO2 buborékokra vadásznának ilyenkor. Illetve ugyanígy fejjel lefelé kapaszkodnak azoknak a leveleknek az alján,amik a felszínig érnek. Ez normális?
Nálam eddig ilyen sosem volt.
 
Tapasztalta valaki,hogy az RC-k a víz felszíne alatt közvetlenül bogarásznak? Nálam mintha a CO2 buborékokra vadásznának ilyenkor. Illetve ugyanígy fejjel lefelé kapaszkodnak azoknak a leveleknek az alján,amik a felszínig érnek. Ez normális?
Szoktak nálam is így viselkedni, ilyenkor mindig halkajára vadásznak. De ha sok nekik a CO2, akkor is előfordulhat ez.
 
Köszi a válaszokat! Halkajára biztos nem vadásznak,mert halak nincsenek mellettük. :) A DC szerint pedig nem sok a CO2. És nem tudom van-e összefüggés,de általában este történik mindez.
 
Korrigálok, a reggeli rohanásban volt időm ránézni az akvára: reggel ugyanúgy denevér módban csüggenek páran a leveleken. :D
 
Tapasztalta valaki,hogy az RC-k a víz felszíne alatt közvetlenül bogarásznak? Nálam mintha a CO2 buborékokra vadásznának ilyenkor. Illetve ugyanígy fejjel lefelé kapaszkodnak azoknak a leveleknek az alján,amik a felszínig érnek. Ez normális?

Nem kell parázni, ez normális viselkedés náluk és úgy általában a garnéláknál. Nálam már előadta amano, a tigrisek is rendszeresen, és volt rá példa, hogy egy oto is eljátszotta ezt a trükköt hal létére (gondolom a garnéláktól leste el ;))…
Attól, hogy nálad nincsenek halak mellettük, és nincs halkaja adagolva, a víz felszínén még kialakulhat egy vékonyabb-vastagabb biofilm mindabból, ami általában az akvárium felszínére bepotyog, amit a növények melléktermékként kiválasztanak, illetve az akváriumban élő baktériumokból. Ez pedig remek táplálék kiegészítés a garnélák számára. Ilyenkor, ha az ujjadat a vízfelszínen a közelükbe teszed, akkor arra is átkapaszkodnak és tisztogatni kezdik.
 
Nem kell parázni, ez normális viselkedés náluk és úgy általában a garnéláknál. Nálam már előadta amano, a tigrisek is rendszeresen, és volt rá példa, hogy egy oto is eljátszotta ezt a trükköt hal létére (gondolom a garnéláktól leste el ;))…
Attól, hogy nálad nincsenek halak mellettük, és nincs halkaja adagolva, a víz felszínén még kialakulhat egy vékonyabb-vastagabb biofilm mindabból, ami általában az akvárium felszínére bepotyog, amit a növények melléktermékként kiválasztanak, illetve az akváriumban élő baktériumokból. Ez pedig remek táplálék kiegészítés a garnélák számára. Ilyenkor, ha az ujjadat a vízfelszínen a közelükbe teszed, akkor arra is átkapaszkodnak és tisztogatni kezdik.
Köszi szépen, ez megnyugtató! :)
 
sziasztok

meg szeretném kérdezni, hogy szumátrai diszmárna tartható-e red cherrykkel ?
ha valahol van lista hogy milyen halfajták tarthatok veluk?
 
Alapvetően MINDEN hal tápláléknak nézi a kicsi garnélákat! ( kivéve persze az algaevőket ) Viszont ha van elegendő búvóhely és nem agresszív és nem túl sok hal van velük, akkor azért tarthatók együtt. Kár, hogy ők nem aszerint szelektálnak, ahogy mi tennénk.:D
 
Amanda lazacokkal nálam nagyon jól megvannak, ők a piciket se bántják. Bár most vettem Pink Dániókat is melléjük :rolleyes:
 
Sziasztok!

A kis RC-k mennyi idos korukra erik el a teljes szinuket? Nalam jelenleg a legnagyobbak is csak fele akkorak mint a szulok, de a szinuk kozel sem olyan eros piros. Idovel ok is besotetulnek? Persze most a szelektalasrol nem beszelek, az osszes fiatal egyed ugyanolyan halvany szinu.
 
Back
Oldal tetejére