• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Sziasztok.
Az RC szaporodásáról nem sok minden van, mindenki csak azt írja, hogy nagyon szapora.
Az lenne a kérdésem, hogy amikor már a garnélamama, már petés, akkor mennyi idő kell, hogy azokat elengedje? Lassan már egy hónapja sárga a benne lévő pete. Két ilyen nőstény tankhajó is van.

Előre is köszi.

Üdv.
Márk.
 
Sziasztok.
Az RC szaporodásáról nem sok minden van, mindenki csak azt írja, hogy nagyon szapora.
Az lenne a kérdésem, hogy amikor már a garnélamama, már petés, akkor mennyi idő kell, hogy azokat elengedje? Lassan már egy hónapja sárga a benne lévő pete. Két ilyen nőstény tankhajó is van.

Előre is köszi.

Üdv.
Márk.
Szia!
3-4 hét mire elengedik a már teljesen önálló piciket. Minél tovább hordja őket, annál jobb. Ne aggódj, hamarosan Apa leszel!:D
Üdv.: Niki, Atti
 
Sziasztok.
Az RC szaporodásáról nem sok minden van, mindenki csak azt írja, hogy nagyon szapora.
Az lenne a kérdésem, hogy amikor már a garnélamama, már petés, akkor mennyi idő kell, hogy azokat elengedje? Lassan már egy hónapja sárga a benne lévő pete. Két ilyen nőstény tankhajó is van.
Előre is köszi.
Üdv.
Márk.
Ha közelről megfigyelhetőek a kis fekete pontok a petéken akkor már közel az elengedés ideje,mert azok már a kicsik szemei lesznek.
:)
 
Nálam is van egy túlélő sakura, már (fajtájához képest) hatalmas, az összes fajtársát felzabálták a pontylazacok, őt tegnap este megint láttam a microsoriumon. :D
 
Nálam egy 54l tankot uralnak egyedül. Fogalmam sincs, hogy hányan lehetnek. Folyamatosan látok petéseket, aprókat, növendékeket. Szóval minden féle méretben vannak bőven. Mikor kapják a forrázott zöldséget akkor látom kb, hogy mennyien is lehetnek mert akkor tolonganak a finomságra. De amúgy számomra már követhetetlen a létszámuk még tippelni sem tudnék :D
 
Valaki fel tud világosítani, hogy mi az a legalacsonyabb TDS aminél még jól érzik magukat a neocaridina fajok?

Lágyvizezek, RO-val, és úgy akarom belőni az új akvánál a keménységet, hogy az elvileg karácsonyra érkező blue dream-eknek jó legyen... mindenképpen lágyvíz lesz, a kérdés, mennyire. :D
 
Valaki fel tud világosítani, hogy mi az a legalacsonyabb TDS aminél még jól érzik magukat a neocaridina fajok?

Lágyvizezek, RO-val, és úgy akarom belőni az új akvánál a keménységet, hogy az elvileg karácsonyra érkező blue dream-eknek jó legyen... mindenképpen lágyvíz lesz, a kérdés, mennyire. :D
szerintem a max-ra állítsd amit még lágyvízként gondolsz :) Nálam 300ppm körüli vízben (kicsit alatta) éldegélnek és szaporodnak is rendesen a neocaridina-k (dream-ek és 'jelly'-k).
 
Én 130 körülre szeretném belőni... (Eddig is így volt.)
Szerintem abban is elvannak, de majd a garnéla-guruk megmondják a tutit :)
Miért nem akarsz kényesebb jószágokat tenni bele, ha már lágyvizezel? Néhány szép Bluebolt... :)
 
Üdv kollégák. Csak egy észrevétel az akimmal kapcsolatban. Hétfőn voltam egy ismimnél aki adott növényeket de nem is ez a lényeg. Rábeszélt, hogy hozzak el tőle guppykat a garnis akiba. Haza jöttem, guppyk be az akiba és várakozás, hogy a garnélák mit reagálnak az új lakótársakra. Nos mindenre számítottam csak erre nem. A garnélák sokkal sokkal aktívabbak lettek mióta vannak lakótársaik. Jönnek, mennek mindenfelé, mutatkoznak növényeken, sziklafalon mindenhol. Nagyon megleptek ezzel a váratlan fordulattal :) valakinek ilyen hasonló tapasztalata? :)
 
Üdv kollégák. Csak egy észrevétel az akimmal kapcsolatban. Hétfőn voltam egy ismimnél aki adott növényeket de nem is ez a lényeg. Rábeszélt, hogy hozzak el tőle guppykat a garnis akiba. Haza jöttem, guppyk be az akiba és várakozás, hogy a garnélák mit reagálnak az új lakótársakra. Nos mindenre számítottam csak erre nem. A garnélák sokkal sokkal aktívabbak lettek mióta vannak lakótársaik. Jönnek, mennek mindenfelé, mutatkoznak növényeken, sziklafalon mindenhol. Nagyon megleptek ezzel a váratlan fordulattal :) valakinek ilyen hasonló tapasztalata? :)
Nálam is aktívak,pedig van hal mellettük bőven.Endler guppy,izzófényű pontylazac,fekete fantomlazac,szifó.Bátran szedegetnek egész nap nem szokták őket bántani,sőt még szaporodnak is.;)
 
Nálam is aktívak,pedig van hal mellettük bőven.Endler guppy,izzófényű pontylazac,fekete fantomlazac,szifó.Bátran szedegetnek egész nap nem szokták őket bántani,sőt még szaporodnak is.;)
Én is endler guppy-t kaptam, szóval nem számítottam rá, hogy halakkal még aktívabbak lesznek! :)
 
Valaki fel tud világosítani, hogy mi az a legalacsonyabb TDS aminél még jól érzik magukat a neocaridina fajok?

Sziasztok, ez engem is érdekelne, igaz nekem nem feltétlenül a legalacsonyabb érték, inkább egy kompromisszumos megoldás érdekelne amivel kedvezek a növényeknek, de még nem stresszelem az RC-ket. :)
 
Back
Oldal tetejére