• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ranunculus inundatus

Nigro

Alapító
Admin
ranuncluspapulentus2.jpg


Fény igény: közepes
Növény struktúra: Rizómás
Család: Ranunculaceae
Nemzetség: Ranunculus
Természetes élőhely: Dél-Kelet Ausztrália
Méret: 5-15cm
Növekedési ütem: közepes
Emersen is tartható.

3333956683_8ea5bac7c9.jpg


Glosso mellett:

Ranunculus%2Binundatus.jpg
 
Érdekes, szép kis növényke. Kár hogy erre még nem lehet kapni. Szívesen kipróbálnám. egy wabi kusa tálban. ;)
GA! Házi feladat feladva. :)
 
viktorlantos said:
Mty0018 said:
Érdekes, szép kis növényke. Kár hogy erre még nem lehet kapni. Szívesen kipróbálnám. egy wabi kusa tálban. ;)
GA! Házi feladat feladva. :)

Hamarosan lesz a Tropica kínálatában. Épp tesztelés alatt van.

Köszönöm! Ennek örülök! De lehet hogy én vagyok a tudatlan, de mit jelent A Tropicánál hogy "tesztelés alatt" van? Fényigény, hőmérséklet, ilyenek?
 
Mty0018 said:
Köszönöm! Ennek örülök! De lehet hogy én vagyok a tudatlan, de mit jelent A Tropicánál hogy "tesztelés alatt" van? Fényigény, hőmérséklet, ilyenek?

A Tropica minden évben több száz növényt vizsgál meg. Egy szűrési folyamat után ezekből néhány tucat marad. Ezeket tesztcsoportok tesztelik és szigorúan riportozzák a Tropica felé. Ez alapján derül ki mennyire könnyen, nehezen tartható valami.

Szerintem az őszi kínálatban már bent lesz ez a növény is.
 
viktorlantos said:
Mty0018 said:
Köszönöm! Ennek örülök! De lehet hogy én vagyok a tudatlan, de mit jelent A Tropicánál hogy "tesztelés alatt" van? Fényigény, hőmérséklet, ilyenek?

A Tropica minden évben több száz növényt vizsgál meg. Egy szűrési folyamat után ezekből néhány tucat marad. Ezeket tesztcsoportok tesztelik és szigorúan riportozzák a Tropica felé. Ez alapján derül ki mennyire könnyen, nehezen tartható valami.

Szerintem az őszi kínálatban már bent lesz ez a növény is.

Értem már, köszi!
 
Érdeklődnék a növénnyel kapcsolatosan.Hogyan viselkedik,megél CO2 nélkül,közepes fénnyel :?: Be szeretném venni a repertoáromba.
Viktor tudom te felhasználtad az Asian spirit-ben,valami tanács :?: Vagy bárkinek aki nevelgeti.
 
svarci2 said:
Érdeklődnék a növénnyel kapcsolatosan.Hogyan viselkedik,megél CO2 nélkül,közepes fénnyel :?: Be szeretném venni a repertoáromba.
Viktor tudom te felhasználtad az Asian spirit-ben,valami tanács :?: Vagy bárkinek aki nevelgeti.

Szuper könnyű növény, igaz CO2 nélkül még nem próbáltam. De ha sötét van képes 50cm-s szárat növeszteni, hogy felérjen a felszínig óriási tányér levelekkel. Igazi túlélő. lehetetlenül sötét helyen is megmaradt nálunk. De igazi pompáját sok fénynél mutatja, akkor kis kompakt bokor marad.

Ha jól érzi magát befutja az akváriumot.
 
Kaptam egy elég zakkant szálacskát belőle, két hete van az akváriumban és már nyomott 8-10 levelet és inkább alacsonyan terjed. Világítás nem túl sok, 2*38 W a 240l-es akira.
Asszonypajtás csak petrezselyemnek hívja, nekem nagyon tetszik a növényke.
 
Köszönöm mind kettőtöknek a hozzászólását!Akkor ki fogom próbálni,talán nem lesz gond vele ;)
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszett ez a növényke egy akváriumban!
Ha van valakinek túlszaporulat, vevő lennék pár tőre! :greedy:
 
Nos ez az a növény, ami nagyon tetszik, de az induló négy, fejenként két-három leveles tő mind szépen-lassan eltűnt. És nem értem, miért. Fényben is árnyékban is volt, sőt, a tíz literes garniszállóba is áttettem az utolsót, de már nincs. Sehol.
 
Sziasztok!

Low-tech körülmények között nálam sem maradt meg, pedig jófajta agyagos aljzatban, alatta táptalajjal, 0,7W/l mellett Green Aqua Micro-macro tápozással, 10-es Nk-kú. semleges kémhatású vízben indítottam.

A.ttila
 
Nagy része nekem is szétmállott high-techben, pedig igazán mindent megkapott. Egy egészen kevés megmaradt, de sokáig semmi nem történt. Aztán egyszer csak beindult, de nagyon. Mindenfelé indákat eresztett és nagyon szép leveleket hozott.
Valószínűnek tartom, hogy az a fajta növény ami kifejezetten nehezen tűri a változásokat.
 
Back
Oldal tetejére