• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lilaeopsis Nova “Mini”

dantesix

Főkertész
Lilaeopsis Nova “Mini” (azaz Mini Micro Sword)

Az információk külföldi webshopokról származnak, illetve fórumokról. Az esetleges hibás vagy pontatlan adatokért elnézést kérek.

Méret: 2 - 5 cm
Fény: Közepes
Hőmérséklet: 19 - 24 °C
Ph: 6.0 - 7.5
CO2: Nem szükséges, de ajánlott (fórumok alapján)
Növekedés: Lassú / CO2-vel Közepes
Nehézség: külföldi fórumokról nézve közepesre tippelek. :)


Elég kevés információt találtam erről a ránézésre elég szuper növényről. Külföldi fórumokon előforduló gyepnövény, amely szélesebb a Eleocharis Parvula Mini-nél. Méretei alapján nano akváriumokban is használják. Erősebb fény hatására nem nyúlik magasra.
Lilaeopsis-Nova-Mini-mini-micro-sword-foreground-carpeting-plant-for-sale-and-where-to-buy-Aquaticmag.jpg


Az ott egy penny előtte:
17923-albums190-picture1193.jpg


Itt kis UG-val keverve(világosabb színű az UG, a sötét a nova mini):



Emersed formában is tartható, ez a kép egy DSM-es indításról van 1 és 21 naposan:

 
Én nagyon-nagyon szívesen kipróbálnám ezt a növényt, persze simán lehet, hogy csak a bénaságom miatt találtam kizárólag USA-ban és Ázsiában. Ha esetleg valaki valamit tud még erről a növényről, azt ossza meg velem/velünk kérem szépen. :)
 
Ez nem egyenlő a Novea-Zealandiae-vel? Mert arra több helyen szintén 3-6 cm-t írnak. Gondolom, a mérete a lényeges...
 
Én úgy látom, hogy különböző. Erre 1-2 inch-et adnak meg arra meg 2-3 inch-et. De valóban nagyjából méretbeli különbségek vannak. A legtöbb nova mini találat amúgy Novea-Zealandiae-ra mutat sajnos.
 
Ez nem egyenlő a Novea-Zealandiae-vel? Mert arra több helyen szintén 3-6 cm-t írnak. Gondolom, a mérete a lényeges...
Biztos,hogy nem ugyan az,mert nälam a Novea Zealandiae 5 cm körül van.
 
Back
Oldal tetejére