• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Nah most talán van 1 perc a kifejtősre :)

Először amikor láttam a második verziót igyekeztem belelátni a teret az arányokat amit mások is írtak. Néhány apró elem miatt ez jól működik.
Érdekes ez a felfele kifele dőlő építmény a másodikon. (y) A szokatlan berendezés + 1, bár mostanában kezd sok lenni az olyan dragonos akváriumokból ahol alagutat/átjárót építenek a kövekkel. Vagy csak az én Facebook falam van tele ilyenekkel? :)

Ami zavaró és amire figyelni kell. Víz nélkül a fotó becsapja a szemed.
A víz torzítani fog összenyomja kicsit az építményeket.

Érdemes a hátsó üveg után a front üveget is nézni. A mostani perspektíva miatt a frontot levágtad. Így nem fogod tudni fotózni mert akkor hátul 5-6cm hiányzik majd a vízszintből, beleér a szikla teteje.
Szóval emelned kell majd a gépet, jobban felülről fogsz fotózni.

Nekem a másodiknál a térbeli részével van gond.. A hátsó üveghez jó lenne, de ha a frontot nézem akkor zavaró a szemnek.
Az elsőn a front és a hátsó üveghez képest is nagyon jól működik a berendezés.

Ez a felszínig való építkezés nem egyszerű, lehet ez zavar a másodikon.

A lényeg, hogy most, hogy a másodikról elmondtam, hogy valamiért nem ok még, biztosan az lesz megcsinálva :) :)

Az első egy hardscape challenge-hez illő mestermunka. Sok ilyen van és hagyományosnak mondható berendezés, de csak néhány közülük emlékezetes. Itt egészen apró dolgoktól lesz arányos/tökéletes a látvány.
Nekem most az első ezt adja.

img_9737-1-jpg.17825.jpg

img_9764-1-jpg.17931.jpg
 
A lényeg, hogy most, hogy a másodikról elmondtam, hogy valamiért nem ok még, biztosan az lesz megcsinálva :) :)

Tehát valójában a második tetszik neked is és ezzel a mesterien felépített fordított pszichológiával próbálod rávenni Gergőt,hogy ezt építse meg és ne az elsőt.Értem én! :D
Most,hogy már párszor láttam a másodikat,tényleg kicsit furcsa az előtér.Nem azért vajon,mert eltűnik a két szél az árnyékban?
 
a mesterien felépített fordított pszichológiával próbálod rávenni Gergőt,hogy ezt építse meg és ne az elsőt.Értem én!

Amikor a naplóit nézem mindig hasra esek milyen jó építmények készülnek, majd egyből jön a gyomros a következő posztban, hogy szétkapta :) :)
Nem bírom a feszkót :) Még aludni sem tudtam az elsőre máris kuka :)
 
Na jöttem rendet tenni :) Mindig csak a meló van utánatok :D


Amikor a naplóit nézem mindig hasra esek milyen jó építmények készülnek, majd egyből jön a gyomros a következő posztban, hogy szétkapta
Nem bírom a feszkót Még aludni sem tudtam az elsőre máris kuka
Mert mindenki az építményt vizslatja, pedig leszögeztem, hogy ez csak egy a sok közül :) és hogy pillanatok alatt át tudom még építeni. Mit vártatok, na? :D

Amúgy a nyomás hatására már meggyőztem magam, pedig:
A mostani perspektíva miatt a frontot levágtad. Így nem fogod tudni fotózni mert akkor hátul 5-6cm hiányzik majd a vízszintből, beleér a szikla teteje.
Csak azért vágtam le, mert a víz nélküli (tükröződés nélküli) fotón zavaró a háttérnek betett bútorlap-akváriumüveg-konyhafal stb. váltakozása a képen. Amúgy része lenne a képnek a vízfelszín teljes alsó beláthatósága.

Nekem a másodiknál a térbeli részével van gond.. A hátsó üveghez jó lenne, de ha a frontot nézem akkor zavaró a szemnek.
Teljesen igazad van, de merem hinni hogy csak azért, mert elkapkodott/befejezetlen a legó. Elfogyott a kő (kínomban mindent beleraktam) és a talaj.

Az eredetik elképzeléshez az inspirációt Keymaker Balázs 2009-es legója adta.

4176824553_c784a852ab.jpg

Nem lemásolni akartam, hanem egy "ilyen de mégis más" kép volt a cél, ami a fejemben meg is született. Sikerült is megépíteni, egész jó is lett. De nem mutatom meg, mert nincs fotóm, visszaépíteni meg nem akarom az újabb elbizonytalanodás kockázata miatt :)

Helyette inkább tegnap visszaépítettem az első elképzelést - kijavítva annak fő hibáit.
Ami zavarta a szemem a képen:
1. a leghosszabb kő nem jó irányba volt "csavarva"
2. a kép baloldali tájrészlete más távolság érzetét keltette, mint a közép-jobb oldali egység - ezt az új képen a talaj emelésével szerintem megoldottam és így a tükörkép is fasza lesz

IMG_9826-1.jpg

Még mindig nem tökéletes, de már nem zavarja a szememet. A talajt most egy összegyűrt konyharuha és 5 liter táptalaj adja. Kevés rendezkedni. Az egyéb simításokat majd a rendes talajban való építkezésnél intézem.
Már csak 2 dolog zavaró egy picit, két kő csúcsossága, amit szerintem le kellene csapnom kalapáccsal. De a legnagyobb rajongóm :D aszonta "jó az úgy" és meg is indokolta miért. De azt is mondta a tőle megszokott szerénységgel, hogy Titeket is kérdezzelek meg. Köszi @matrai :notworthy:
Szóval a karikázott részekről lenne szó. De ugye jobb így a kép?

IMG_9826-1b.jpg IMG_9737-1.jpg
 
Na jöttem rendet tenni :) Mindig csak a meló van utánatok :D



Mert mindenki az építményt vizslatja, pedig leszögeztem, hogy ez csak egy a sok közül :) és hogy pillanatok alatt át tudom még építeni. Mit vártatok, na? :D

Amúgy a nyomás hatására már meggyőztem magam, pedig:

Csak azért vágtam le, mert a víz nélküli (tükröződés nélküli) fotón zavaró a háttérnek betett bútorlap-akváriumüveg-konyhafal stb. váltakozása a képen. Amúgy része lenne a képnek a vízfelszín teljes alsó beláthatósága.


Teljesen igazad van, de merem hinni hogy csak azért, mert elkapkodott/befejezetlen a legó. Elfogyott a kő (kínomban mindent beleraktam) és a talaj.

Az eredetik elképzeléshez az inspirációt Keymaker Balázs 2009-es legója adta.

View attachment 17975

Nem lemásolni akartam, hanem egy "ilyen de mégis más" kép volt a cél, ami a fejemben meg is született. Sikerült is megépíteni, egész jó is lett. De nem mutatom meg, mert nincs fotóm, visszaépíteni meg nem akarom az újabb elbizonytalanodás kockázata miatt :)

Helyette inkább tegnap visszaépítettem az első elképzelést - kijavítva annak fő hibáit.
Ami zavarta a szemem a képen:
1. a leghosszabb kő nem jó irányba volt "csavarva"
2. a kép baloldali tájrészlete más távolság érzetét keltette, mint a közép-jobb oldali egység - ezt az új képen a talaj emelésével szerintem megoldottam és így a tükörkép is fasza lesz

View attachment 17968

Még mindig nem tökéletes, de már nem zavarja a szememet. A talajt most egy összegyűrt konyharuha és 5 liter táptalaj adja. Kevés rendezkedni. Az egyéb simításokat majd a rendes talajban való építkezésnél intézem.
Már csak 2 dolog zavaró egy picit, két kő csúcsossága, amit szerintem le kellene csapnom kalapáccsal. De a legnagyobb rajongóm :D aszonta "jó az úgy" és meg is indokolta miért. De azt is mondta a tőle megszokott szerénységgel, hogy Titeket is kérdezzelek meg. Köszi @matrai :notworthy:
Szóval a karikázott részekről lenne szó. De ugye jobb így a kép?

View attachment 17973 View attachment 17974
Kicsit szellősebb,kellemesebb.Talán jobban van tagolva és nekem kicsit a szemet is jobban vezeti talán.
Bal oldali kő tényleg kellemetlen,jobb oldali viszont nem zavaró.Jót tesz,hogy tompább a többi kőnél.
 
Szerintem is a jobb oldali......... Bal oldali furcsa lenne azokkal a kicsi piros karikákkal. :cool::D:censored:

Ha mégsem tetszik, akkor is hagyd így, és küld el hozzám az irodába futárral. ;)
Köszi. :)
Jó ötlet, mert lehet a futár helyrerázná a maradék szépséghibát is, nem?
Vagy ha egy állat a futár, még a végén teljesen összerázná és ezt az összevisszaságot kapnád:

2e96034571a23e9a929fc87982bae2a3.jpg

Soha nem bocsátanám meg magamnak :)
 
Nem tudom követni. Most hol is áll pontosan a számláló? Mármint ami az átépítéseket számolja:)
Az előzőnél vagy 10 verzióig bírtam követni. Most több lesz?
Egyébként péntek este, miután helyre pofozta Gergő azt a ferdén álló követ (ami bántotta a szemem), tökéletes volt minden. Abban biztos voltam, hogy úgy sem építi meg, mert szeret legózni:D
 
Berendeltem a GA-ból pár cuccot, többek közt az Africana talajt is. Nem is tököltem, gyorsan összeraktam a setupot, hogy indulásra kész legyen.
Múltkor megpróbáltam a baloldali aranymetszésben levő kő végéből picit lekoppintani, hogy ne legyen olyan hosszú. Balul sült el, ripityára tört. Nagyon törékeny kövek ezek :) Faragtam előtte többől is, de azok belseje bizonyára nem volt ennyire porhanyós, mert ezzel ez volt a baj.
A kő helyére próbáltam hasonló (kisebb) darabot keresni (beszerezni). Nagyjából sikerült is, de végül másképp oldottam meg a dolgot. De - így utólag - egyáltalán nem bánom.
Szóval bekerült a táptalaj és néhány ADA Bacterball, rá a friss ropogós ADA Africana. Már csak szét kell kapnom a régi akvát és az újat átemelni a helyére. A kocka üveg közben új gazdára lelt, lehet ő jobban várja a szétszedést mint én :)

A scape végleges - legfeljebb apró igazítások jöhetnek még. Tetszik! :love:

IMG_9864-1.jpg

Már látom is, az első apró kövek... :mad:
Ennyi szimmetria azért belefér, nem?
 
Örülök, hogy visszatértél az eredetihez hasonlító tervhez, most már tényleg csak finomhangolásra van szükség. Ami engem zavar az a főkő előtti bal első sarkot összekötő lázadó kő,:) mely dacolva minden trenddel, ellenkező irányba dől, lehetne oda talán egy kisebbet is tenni. Esetleg még a bal legelsőt is megnézném átlóba állítva.
Már most sajnálom minden részletét, amit a növények el fognak takarni. Azt gondoltam lesz benne dekor homokos rész, jól állt volna az összképnek egy részleges növényesítés.
 
Utoljára módosított:
Nagyon tetszetős!
Ugyanakkor a jobb hátsó ceruzát én munkavédelmi okokból biztos heggyel lefelé tenném a tolltartóba. :D

Tapatalk-kal küldve...
 
Örülök, hogy visszatértél az eredetihez hasonlító tervhez, most már tényleg csak finomhangolásra van szükség. Ami engem zavar az a főkő előtti bal első sarkot összekötő lázadó kő,:) mely dacolva minden trenddel, ellenkező irányba dől, lehetne oda talán egy kisebbet is tenni. Esetleg még a bal legelsőt is megnézném átlóba állítva.
Igen-igen. Ez az a kő, ahol az előd összetört. Próbáltam ide többet is, nem állt neki jól még egy plusz csúcs és valahogy ez a levezetős dolog tetszett meg. Amolyan hegyláb :) Terveim szerint a két kő találkozásához moha kerül, az alját meg úgyis eltakarja majd a hc. Ha nem jön be, majd kicserélem, szerencsére nem ez támasztja a nagyot. Ez úgyis ilyen kis finomkodós akvárium lesz.
Köszönöm a véleményed, nagyon számítottam rá.

Már most sajnálom minden részletét, amit a növények el fognak takarni. Azt gondoltam lesz benne dekor homokos rész, jól állt volna az összképnek egy részleges növényesítés.
Szerinted nem kellene még egy picit leszednem a talajból (mindenhonnan)? Direkt picit alacsonyabban hagytam a növényzet magasságát bekalkulálva, de bizonytalan vagyok, hogy még így is túl magas.
Dekorhomok ügyben egyelőre nem tudtam dönteni, majd ez is alakul, ahogy emelkedik a terep a növényekkel.
 
Nagyon tetszetős!
Ugyanakkor a jobb hátsó ceruzát én munkavédelmi okokból biztos heggyel lefelé tenném a tolltartóba. :D

Tapatalk-kal küldve...
Lehet,ki is venném a fent említett darabot és kicsit beljebb húznám a helye felé a jobb oldalit.Kicsit tömör szerintem az az oldal.Meg talán szimmetrikus is.
A törött kő helyére bekerülő renegát darab viszont nekem tetszik határozottan.Levegősebb lett tőle az a rész. :)
 
levezetős dolog tetszett meg. Amolyan hegyláb

Igen később rájöttem, hogy ez egy támasza a főkőnek, de kicsit hangsúlyosnak érzem, a megvilágítás is ráerősít erre, de ha takarva lesz részben vagy mélyebbre helyezve, jó lehet.

bizonytalan vagyok, hogy még így is túl magas.

Nekem is dilemmáim vannak a talajmagasság terén, pont most tűnik jónak, ami azt jelentheti, hogy növényezve pedig magas lesz. Ha továbbra sem vagy biztos benne, érdemes még vékonyítani, mert ha hc-d lesz az a vastagságával mindent képes felemészteni.
 
Lehet,ki is venném a fent említett darabot és kicsit beljebb húznám a helye felé a jobb oldalit.Kicsit tömör szerintem az az oldal.Meg talán szimmetrikus is.
Lehet hogy igazad van, de nem fogok hozzányúlni. Egyrészt mert nekem nem bántja a szemem, másrészt mert nem úgy vannak ott a kövek, ahogy szerintem gondolod, harmadrészt meg mert akkor ennyi erőből kezdhetném akár elölről is a legózást :D

A törött kő helyére bekerülő renegát darab viszont nekem tetszik határozottan.Levegősebb lett tőle az a rész.
Na, tök jó, akkor már ketten vagyunk :) Annyit hozzáteszek, hogy ez az elrendezés csak így fotón - ebből a szögből - mutat jobban, élőben picit valóban természetellenes.

Nekem is dilemmáim vannak a talajmagasság terén, pont most tűnik jónak, ami azt jelentheti, hogy növényezve pedig magas lesz.
Köszi a megerősítést, megpróbálom vékonyítani - bár sokat sajnos nem tudom. Részben a kövek miatt (némelyik éppen csak benne van a talajban), részben pedig hogy meglegyen a minimális talajvastagság a táptalaj felett (3 cm-t szeretnék legalább). A dekorhomokkal erre is megoldás lehet, de majd meglátjuk.
 
csak így fotón - ebből a szögből - mutat jobban
Ennek ebben a méretben, ilyen berendezésnél hatalmas szerepe lesz. Direkt nem ejtem ki a szót amely "v"-vel kezdődik és "seny"-re végződik, mert eddig nem aratott tetszést Nálad, viszont ha lesz ilyen terved, érdemes most is már ennek megfelelően építeni. Előtérbe helyezni, hogy fotón arányos és szép legyen. Itt még a világítás iránya is sokat fog befolyásolni.
 
Ennek ebben a méretben, ilyen berendezésnél hatalmas szerepe lesz. Direkt nem ejtem ki a szót amely "v"-vel kezdődik és "seny"-re végződik, mert eddig nem aratott tetszést Nálad, viszont ha lesz ilyen terved, érdemes most is már ennek megfelelően építeni.
:rolleyes:
Tervben van. Ezért építettem így.
Erre a maréknyi növényre talán oda is tudok majd figyelni. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére