• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Ez olyan lesz, mint az enyém! Növényekkel csak elrontja az ember :) Kedvencem ez a fajta kő, tetszetős a szemnek az elrendezés. Szerintem egy kis finom gyep és moha a résekbe. Talán ennyi elég ennek az összeállításnak. Kiváncsi vagyok majd hogy döntesz.
 
@Trappista köszi a szkeccset, nagyon állat lett. Csak sajnos én nem így képzeltem el :) Az ilyesmi "nagy" növényekhez más építményem van, majd még kialakul hogy melyik verzió lesz, de ez a kombó semmiképp.
@matrai köszi a szép szavakat, de azért ne túlozzunk :)

Ez olyan lesz, mint az enyém! Növényekkel csak elrontja az ember Kedvencem ez a fajta kő, tetszetős a szemnek az elrendezés. Szerintem egy kis finom gyep és moha a résekbe. Talán ennyi elég ennek az összeállításnak. Kiváncsi vagyok majd hogy döntesz.
Pontosan így :)
 
Szinre talán a Malaya illene hozzá a legjobban, de sajnos nekem még semmilyen tapasztalatom nincs vele.
Esetleg meg lehetne egy kis "patak" is.
Növényesítésnek meg mindenképpen minimál.
Vagy csak mohák a tövekhez, vagy Aci hátulra előre Parvula mini... ;)
View attachment 17876

Bocsánat az offért, de ezt hogyan csináltad, milyen programmal? :) Akár másik topikbanis írhatnál róla. :) Nagyon állat!


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Áhh, egyre kevésbé szeretek itt fórumozni. Túl jó akváriumokat raktok össze. Engem meg esz az irigység.
:mad::LOL:

2. A hátsó sarkokon emeljek-e talajjal + kiegészítő kövekkel? (ennyi talajom volt csak a legózáshoz, ezért nem tudtam még kipróbálni) Ha igen, mennyire?
A jobb hátsó sarok nekem így, alacsonyan tetszik. (Középen domb, elöl, hátul völgy.) De belém kevés szépérzék szorult. :D
 
Persze azért ez így nem teljesen igaz, de azt hiszem ezt a kompozíciót bármikor tudom reprodukálni. Így tegnap este nem bírtam magammal :) és visszaépítettem egy másikat a korábbi gyors próbálkozások közül.

Annyi különbséggel, hogy ezúttal nagyobb gondot fordítottam a vázlatra, nem csak nagy vonalakban raktam össze. Talán ez tetszett a legjobban a próbálkozásaim közül, de sajnos kevés a <10 kg kő és a táptalaj, amivel legózok, így nem tudtam befejezni az építményt. Ezt tudtam jól, de ezt is szeretném ízlelgetni, hogy eldönthessem érdemes-e elszaladnom még egy kevés kőért. Faragnom is kellene némelyik kövön, de értelemszerűen ezt egyelőre hanyagolom. Mindegy. Lefotóztam, így már ezt is tudjuk nézegetni.
Kezd picit "hardscape challenge only with me" lenni a napló :) remélem ti nem bánjátok. De mivel az akvárium hetek múlva indul csak, még mindig bármi lehetséges.

IMG_9764-1.jpg
 
Persze azért ez így nem teljesen igaz, de azt hiszem ezt a kompozíciót bármikor tudom reprodukálni. Így tegnap este nem bírtam magammal :) és visszaépítettem egy másikat a korábbi gyors próbálkozások közül.

Annyi különbséggel, hogy ezúttal nagyobb gondot fordítottam a vázlatra, nem csak nagy vonalakban raktam össze. Talán ez tetszett a legjobban a próbálkozásaim közül, de sajnos kevés a <10 kg kő és a táptalaj, amivel legózok, így nem tudtam befejezni az építményt. Ezt tudtam jól, de ezt is szeretném ízlelgetni, hogy eldönthessem érdemes-e elszaladnom még egy kevés kőért. Faragnom is kellene némelyik kövön, de értelemszerűen ezt egyelőre hanyagolom. Mindegy. Lefotóztam, így már ezt is tudjuk nézegetni.
Kezd picit "hardscape challenge only with me" lenni a napló :) remélem ti nem bánjátok. De mivel az akvárium hetek múlva indul csak, még mindig bármi lehetséges.

View attachment 17931
Szerintem sokkal állatabb/egyedibb,mint az előző megfejtés!
Még mindig vannak köveim,ha érdekel.Kisebbek,nagyobbak vegyesen.Fotózzam be őket? :)
Szerk.:nem mellesleg még jobbak az arányok!
 
Köszönöm a felajánlást. Ha úgy alakul, hálásan elfogadom majd. Még mindig tartom hogy bármi lehet, lehet végül a fele követ építem csak be majd egy egyszerűbb kompozícióba.
Annyi jó azért van itt a hiányzó részekben, hogy majdnem teljesen mindegy milyen textúrájúak lesznek a kövek, csak a méretezést kell faragással beigazítani. Az első sarkokat kellene kitöltenem, meg a jobboldali hasadék hátsó beláthatóságát. Ezen kívül bal-hátul-fentről hiányzik még egy-két kisebb darab. Összesen szerintem max 1-2 kg. Ha bőség zavara lenne :) akkor a középső kisebb köveket is cserélném.
Ha közeledik az indítás ideje, majd meginvitállak egy kis segítségre ( a köveiddel) - persze ha van kedved.
 
Köszönöm a felajánlást. Ha úgy alakul, hálásan elfogadom majd. Még mindig tartom hogy bármi lehet, lehet végül a fele követ építem csak be majd egy egyszerűbb kompozícióba.
Annyi jó azért van itt a hiányzó részekben, hogy majdnem teljesen mindegy milyen textúrájúak lesznek a kövek, csak a méretezést kell faragással beigazítani. Az első sarkokat kellene kitöltenem, meg a jobboldali hasadék hátsó beláthatóságát. Ezen kívül bal-hátul-fentről hiányzik még egy-két kisebb darab. Összesen szerintem max 1-2 kg. Ha bőség zavara lenne :) akkor a középső kisebb köveket is cserélném.
Ha közeledik az indítás ideje, majd meginvitállak egy kis segítségre ( a köveiddel) - persze ha van kedved.
Nem a kedvemen múlik,hanem az időmön,de össze hozzuk.Köszi az invitálást! :)
Talán ha nem lenne ennyire tömör,az még segítene egy kicsit a mélységen.
 
Ezzel a másodikkal egy bajod lesz majd Gergő Én is azzal szívok,a kövek az üveg mellett ahol hozzáérnek lealgásodnak nagyon és rányomják az üvegre is.Ha nem moházod ki akkor borzalmasan csúnya a fotókon takarítani meg szinte lehetetlen. ;)
Én egy egyszerübben kezelhető scap-et dobnék össze vagy inkább mondhatnám úgy hogy középről kifelé indulót ami nyújtja egy kicsit a teret. :)
 
a kövek az üveg mellett ahol hozzáérnek lealgásodnak nagyon és rányomják az üvegre is.
Azokat a részeket nem hagynám szabadon, hanem feltölteném talajjal. Vagyis az oldalüvegek mentén mondhatni teljesen fel lenne töltve. Ez sokat elvesz a nettó űrtartalomból, ezért is dacolok ezekkel az építményekkel és hajlok inkább a másik verzió felé, ahogy mondod:
Én egy egyszerübben kezelhető scap-et dobnék össze vagy inkább mondhatnám úgy hogy középről kifelé indulót ami nyújtja egy kicsit a teret.

Ez itt most inkább csak egyfajta ötletelés, fantáziálás ezekkel az építésekkel.
 
Hát @ZaCK és @keszalvo már leírta amit én hozzátettem volna.
Szerintem is sokkal egyedibb ez a scape, mint az előző, de bizony jobban megkeseríted vele az életedet, ha ezt építed majd meg.
Persze ahogy régebben már máshol leírtam, nekem megéri a szenvedésed, ha ideraksz nekünk valami igazán egyedi és szép akvát. ;):ROFLMAO:
 
Hát @ZaCK és @keszalvo már leírta amit én hozzátettem volna.
Szerintem is sokkal egyedibb ez a scape, mint az előző, de bizony jobban megkeseríted vele az életedet, ha ezt építed majd meg.
Persze ahogy régebben már máshol leírtam, nekem megéri a szenvedésed, ha ideraksz nekünk valami igazán egyedi és szép akvát. ;):ROFLMAO:
Én azért bíztatom a nehezebb megoldásra,mert mazochista alkatnak ismerem..:LOL:
 
Szerénységemmel együtt eddig 3-an szavaztunk az első scape-re.
Ez nem a VV, kivételesen NEM számít a szavazatotok! :) Egyelőre még a sajátom sem.
A véleményetek (észrevétel, ötlet, kritika, stb) természetesen IGEN és köszönöm is őket.

Vagy @Jopet mindenképp bizonyítani akar...
Nem akarok. A növényesítésnél úgyis elvérzek :) Építeni viszont szeretek.
 
Most azért aludtam rá egyet, hogy szokjam. Az biztos, hogy ez a kép ötször olyan egyedi és érdekes, mint az előző, viszont az meg hatszor ilyen jó. Itt a hátsó kövek zsenik, a kis lyuk környékére gondolok, de ahogy jövünk előre már a közepétől nem annyira erős. A hátulját meghagyva nagyobb átalakítással lehetne sokkal jobb.
 
Back
Oldal tetejére