• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Ragaszd az akvárium frontüvegére fotóúszási segédletnek. ;)
Nem véletlenül mondja az angol, hogy fish school. :D
Már mágnesezem a halakat, hogy legközelebb egy nagy patkóval vehessem kézbe az irányítást :D És már azt is értem, miért kérted tőlem múltkor az Easy Ferrót.
Amúgy nem azért, de ez a te iskolád is, nem csak az enyém (kedves idomár Úr) :p
 
A te halaidat aztán mágnesezhetem.
A nálam lévő csapatod is csupa nehézbúvár, meg metróvezető... :rolleyes:

Amúgy meg tudod miért nem szeretnek a halaid iskolába járni?
Mert nincs lábuk. :p
20d6b5dfc90238c458149874fbd058b1b486cc13_hq.jpg
 
Nem semmi fejlődésen mentél át eddig. Szép munka! Ja és a halak... írtad, hogy Sanyi vezényelt nekik. Szerintem legközelebb ne engedd be fotózáskor, mert a halak is olyan szórakozottak lesznek, mint Ő.:D:p
 
Gratulálok az akváriumodhoz, nagyon erősre sikerült. Visszalapozva a naplód, a végső képed veri a második hozzászólásodban lévő "szárazképet", ami pedig szörnyen tetszett. Most úgy látom, az növényesítve soha sem lett volna ennyire jó. Most ünnepélyesen visszavonok minden maró megjegyzést, amivel az aktuális átrendezéseidet illettem, mindegyik mozzanat aranyat ért,:notworthy: hiszen ide vezettek.
Nagyon gratulálok még a fotódhoz is.:) Furcsán hangzik ez most, de nem magamnak szánom a dícséretet, sok közöm nem volt hozzá:
Amitől nagyon jónak gondolom a képet, az az előző hetekben szisztematikusan kialakított/kipróbált vertikális pozíció, gyújtótávolság és mélységélesség összhangja. Nagyon nem mindegy egy ilyen típusú berendezésnél mennyi látszik az ösvényből, hol ér az véget, mennyi szikla jelenik meg az oldalüvegek tükröződésében, milyen mélyen kezd el elmosódottnak tűnni a hátsó kisebb hegység, ezzel is megnövelve a térérzetet. A beállításokat már készen kaptam, ezeket élesben, a versenykép elkészítése közben nem lehet próbálgatni, elég sok más dologra kell akkor figyelni egyszerre. A kép utómunkálatait is Jopet végezte, saját ízlése szerint. Most, hogy így leírtam ezeket, tulajdonképpen nem is tudom miért voltam ott, talán, hogy megegyem az összes sütit Trappista elől?
Ha van időtök nézzétek meg ezeket az előzőekben leírtakat, mennyire jól működnek.(y)
Neked pedig jó helyezéseket kívánok.
 
Köszi Mester! Ezek az apróságok - amikről írsz - nem másnak köszönhetők, mint neked, a többi hozzám közelálló fórumtársamnak (és mindenkinek, akik eltűrik, hogy vizsgálgassam és "kritizáljam" az akváriumukat a naplóikban), illetve a veled (és többiekkel) lefolytatott hosszas elemezgető beszélgetéseknek, amik folyamatosan fent tartják az érdeklődést, ezáltal hajtva előre a projekte(ke)t. Egy kicsit magamnak is örülök, amiért rátok erőszakoltam, hogy bevállaljátok az őszinte, netán erős kritika kimondását, de nagyon megtisztelő, hogy ilyen önzetlen lelkesedéssel kitartóan vállaltátok is ezt. A többes szám szól mindenkinek, akikkel itt és privátban mentek az eszmecserék. Én is igyekeztem úgy tekinteni a ti munkátokra, akár a sajátomra és kimondani mindent, ami benneteket is kicsit is előre vihet. Így már egy kicsit úgy érzem, mintha megannyi akváriumom lenne, amiknek én is részese lehetek. Remélem, ez a jövőben is így lesz és tőletek talán még egy kicsit bátrabb kritizálást is várhatok, cserébe én meg igyekszem majd picit visszafogni magam :)
 
Utoljára módosított:
Kiugrottak a szemeim, annyira meglepődtem, hova jutott ez a scape. Az elején neutrális volt, de mostanra rendesen megutáltam! [emoji12]
 
Kiugrottak a szemeim, annyira meglepődtem, hova jutott ez a scape. Az elején neutrális volt, de mostanra rendesen megutáltam! [emoji12]
Ennyire NA párti vagy és nem bírod a makettezést, vagy ez most irónia volt? :)
 
Utóbbi :) Amúgy sokszor bírom a makettezést, de csak másokét (ha nincs túltolva). A tied amúgy szerintem meglepő módon egy keverék, ami nekem közelebb áll a klasszik nature iwagumi vonalhoz, mint a diorámákhoz. Pedig gondolom inkább ez, de attól még kikacsint a wabi-sabi.
 
Jopet, nem kéne ezt már végre szétszedni a **csába? :D :D :D

Komolyra fordítva a szót: nagyon el van találva minden, a halakat szard le, hülyék ezek, soha nem arra úsznak amerre kellene. Nemzetközi szinten is sokat várok ettől a nano akvától. :) Nagy gratula!!!!!!

RE: de hogy legyen kritika is: jobboldalt én picit alacsonyabbról indítottam volna a talajt, és akkor még brutálisabb mélysége lenne. De ez már csak szőrszálhasogatás.
 
Gondoltam. De csak mert az előbbit nem hiszem hogy bevállaltad volna, nem nagyon látni ilyen véleményt leírva, ezért én kicsit beteg módon még örültem is volna :D

egy keverék, ami nekem közelebb áll a klasszik nature iwagumi vonalhoz, mint a diorámákhoz
Örömmel olvasom, mert kicsit ez is volt a cél. Ahogy a nagy akvámban is, csak az sokkal gyengébb lett.


a halakat szard le
Jaj, hát én is így vagyok ezzel, de egy akármilyen (elképzelt) versenyen, ahol mondjuk 10. lehetnék, ott a halak miatt szerintem visszaesnék kb. a 25. helyre. A számokkal azt akartam kifejezni, hogy szerintem mekkora a súlya..
Nemzetközi szinten is sokat várok ettől a nano akvától. Nagy gratula!!!!!!
Köszi szépen :happy:
Megmérettetném versenyeken, csak nem tudom, melyiken. Van ötleted? (ötletetek) IAPLC értelmetlen. AGA-val az a bajom, hogy a top10 esélytelen és így soha nem tudnám meg, hol végeznék. Szóval hol, ahol van nano kategória? Talán EAPLC? Jut eszembe, annak a 2016 galériája még mindig nem készült el?
HAC-ra menni fog, hacsak ki nem váltom addig egy másikkal :D
 
Terveztem még egy utolsó kört ennek a setupnak. Gondoltam, benyírom faszán, aztán lesz még egy fotósorozat, talán sikeresebb leszek a halakkal.
Viszont annyira nem tett jót neki a hosszú gondozatlanság, hogy ez mára lehetetlenné vált. Azért megpróbáltam. Csoportokban kezdett el feljönni a vastag hc mező, melynek a töve már elsárgult, mohák töve befülledt.
Úgyhogy ma szétszedem, rögtön állok is neki.
Következőnek nem szeretnék nagyon macerás akváriumot, mert most nem ő van soron, hanem a nagy. És ha itt megint elveszek a részletekben, akkor a nagy átépítése megint csúszni fog, pedig a nyáron mindenképp meg szeretném ejteni végre. Ezért nem is terveztem előre, az itthoni készletből kezdtem el ad-hoc legózni. Előkerültek fák is, kövek is, de rájöttem hogy fával nem tudok nem elveszni a részletekben, egy-egy kósza faágból nem tudok semmi látványosat építeni, csak ha telepakolom gyökerekkel. Így visszakanyarodtam az iwagumihoz. Ebből is összedobtam több változatot, végül kb oda lyukadtam ki, ahol ez a dragonos tervezés kezdődött anno. Klasszik iwagumi. A hardscape már az asztalon csücsül, valahogy még be kell operálnom az üvegbe, de előtte még sok a dolog. Neki is esek. Az újról majd nyitok naplót és belinkelem ide...
 

Attachments

  • new2.jpg
    new2.jpg
    238.4 KB · Megtekintések: 31
Terveztem még egy utolsó kört ennek a setupnak. Gondoltam, benyírom faszán, aztán lesz még egy fotósorozat, talán sikeresebb leszek a halakkal.
Viszont annyira nem tett jót neki a hosszú gondozatlanság, hogy ez mára lehetetlenné vált. Azért megpróbáltam. Csoportokban kezdett el feljönni a vastag hc mező, melynek a töve már elsárgult, mohák töve befülledt.
Úgyhogy ma szétszedem, rögtön állok is neki.
Következőnek nem szeretnék nagyon macerás akváriumot, mert most nem ő van soron, hanem a nagy. És ha itt megint elveszek a részletekben, akkor a nagy átépítése megint csúszni fog, pedig a nyáron mindenképp meg szeretném ejteni végre. Ezért nem is terveztem előre, az itthoni készletből kezdtem el ad-hoc legózni. Előkerültek fák is, kövek is, de rájöttem hogy fával nem tudok nem elveszni a részletekben, egy-egy kósza faágból nem tudok semmi látványosat építeni, csak ha telepakolom gyökerekkel. Így visszakanyarodtam az iwagumihoz. Ebből is összedobtam több változatot, végül kb oda lyukadtam ki, ahol ez a dragonos tervezés kezdődött anno. Klasszik iwagumi. A hardscape már az asztalon csücsül, valahogy még be kell operálnom az üvegbe, de előtte még sok a dolog. Neki is esek. Az újról majd nyitok naplót és belinkelem ide...
Hajrá.Ez az össze dobok valamit az otthoni dolgokbol?nálam gyaktan működött.Lásd Hac 5 hely.A növények 90%a,a Hard scape 100% otthoni fákbol éa kövekböl csináltam.
 
Hajrá.Ez az össze dobok valamit az otthoni dolgokbol?nálam gyaktan működött.Lásd Hac 5 hely.A növények 90%a,a Hard scape 100% otthoni fákbol éa kövekböl csináltam.
Köszi a biztatást :)
Kettő nagy különbség azért van a kettőnk improvizált építése között. Az egyik, hogy neked szerintem 10-szer annyi dekorod van otthon mint nekem. A másik meg hogy te egy vérprofi vagy (aki mutatja nekem az utat), én meg legfeljebb próbálok azzá válni :D
 
Köszi a biztatást :)
Kettő nagy különbség azért van a kettőnk improvizált építése között. Az egyik, hogy neked szerintem 10-szer annyi dekorod van otthon mint nekem. A másik meg hogy te egy vérprofi vagy (aki mutatja nekem az utat), én meg legfeljebb próbálok azzá válni :D
Na ne.Na jo tényleg sok dekor gyült ösze az évek alatt.De a Tac-on elért 1 hely után, a tárgy nyereményt becseréltem egy nano szetre,már csak lámpát kell vennem hozzá es indulhat a nagy bontása,és jön a re- scape by Kuchi.3 nap alatt bontás,és egy nano+egy 240l-est indítása.A nagy Natur, a kicsi erdős scape lesz.Növényt es hard scapet nem tervezek venni.
 
Back
Oldal tetejére