• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

En GA-ban vettem par hete. Pygmyt szerettem volna de habrosus volt. Nem is banom mar, hogy igy alakult. Allitolag strapabirobbak.
Nem tudom elképzelni, hogy összekeverték volna a pygmeus-sal!?:eek: Vagy tudtad, hogy habrosus-t veszel? Nem látom a honlapon, hogy lenne.o_O
 
Nem tudom elképzelni, hogy összekeverték volna a pygmeus-sal!?:eek: Vagy tudtad, hogy habrosus-t veszel? Nem látom a honlapon, hogy lenne.o_O
Nem kevertek ossze. Nincs fent minden. Palacsinta algazo sincs fent es multkor az is volt nekik.
 
Sziasztok,
tudtok ajánlani kagylósrákot pusztító halat nano akváriumba?
Keresem azt a kagylósrákot evő, még a baby garnélát sem bántó, nano akváriumban, növények között ellevő szép halacskát, akit megvennék.

Van valakinek javaslata, tapasztalata? 27 literesek az akvák.
Köszi előre is,
 
Sziasztok,
tudtok ajánlani kagylósrákot pusztító halat nano akváriumba?
Keresem azt a kagylósrákot evő, még a baby garnélát sem bántó, nano akváriumban, növények között ellevő szép halacskát, akit megvennék.

Van valakinek javaslata, tapasztalata? 27 literesek az akvák.
Köszi előre is,

Boraras urophthalmoides;) friss tapasztalat!
 
@tsokee azt mondta, nekik bevált.

Nekem is ugyanilyen fehér férgeim vannak. Ha rakok az akváriumba Boraras brigittae-t (Törpe razbórát) azok a pici halak meg fogják enni ezt a fajta a férget?

Igen, nekünk valóban bevált. 3 merah van a kis akvában, korábban kettő került át ezzel a céllal, hogy eltakarítsák őket, pár nap alatt gombócartúrosra ették magukat és hetekig nem is kaptak semmi kaját, csak a férgeket ették. Azóta 3-ra nőtt a létszám, továbbra is ritkán kapnak kaját és eszegetik a kis fehér giliket (úgy vettük észre, hogy a szűrőben élhetnek, a lily szokott kilőni néha-néha pár db-ot).
 
Az esztétikán túl nem kell nagyon üldözni őket mert nem haszontalanok. Lazítják és takarítják a talajt.
 
Szép kis hal, hát még ha jótékony is...:) Kérdés: garnélákat mennyire szereti?:rolleyes: Lehet-e kapni?

Kapni lehet több helyen is láttam, ismerős azt mondta neki garnikkal van, nem bántja.

Aztán ki tudja, ezek között is lehet predátor alkat.
 
Na tuti infó.
Ismerőssel beszélgettem azt mondja a legjobb planaria elleni fegyver ez a halacska:
http://diszhal.info/Trichopsis_pumila.php
Nála két darab pár hét alatt tisztára pucolta mind a 4 akváriumát. Csak rakosgatta át őket a következő akvába mikor az egyikkel végeztek.
Én rászoktattam a kolibrihalakat, elöször csak lecarboztam a Planáriákat ott hagytam befalták, utánna csipeszel adtam a halaknak s most ha az üvegen másznak annyi nekik, verekednek értük!
Persze nem etetem tul a halakat! sztem minden hal rámozdul csak fel kell nekik kínálni egyszer kétszer kaja helyet!
 
Back
Oldal tetejére