• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Sziasztok!
Van néhány féreg az akváriumomban, ami szemmel láthatóan kedveli az algát. Tudja valaki esetleg, hogy mik lehetnek ezek? Jobb híján algára fanyalodott planáriák?
Köszönöm.20180107_145608[1].jpg 20180107_145822[1].jpg
 
Az új 'gyepem':
24952685117_19673a3fed_c.jpgP1370024 by Zsolt, on Flickr
Ez volt az a pont ahol a féregirtás egy újraindítás lett, kifőzött kavicsaljzattal :)
 
Én most kísérletezem boszorkányharcsával... majd beszámolok.
Ilyen kis fehér cérnácskákkal van nekem is megfertőzve az összes garnis akva. (Külföldi fórumok szerint ártalmatlanok, de azért...)
 
Én most kísérletezem boszorkányharcsával... majd beszámolok.
Ilyen kis fehér cérnácskákkal van nekem is megfertőzve az összes garnis akva. (Külföldi fórumok szerint ártalmatlanok, de azért...)
hogy őszinte legyek a férges akváriumokban jobban szaporodnak a garnéláim. Gondolom dolgoznak a talajban lebontják a kajamaradékot, mulmot...
De valahol meg kell húzni a határt. A fenti kép már kicsit túlzás volt.
 
Én planária ellen tettem be urophthalmoideseket, de egyelőre nem vált be. Mondjuk telezabálták magukat kagylósrákkal, ezért várok még velük.
Lehet, hogy azért nem mozdultak rájuk, mert a talajon, tereptárgyakon csúsznak, másznak (ahogy látom ezek a férgek is hasonlóan), és nem ficánkolnak a vízben. A nagy akvába bedobtam egy planáriát, a neonhalak egyből rámozdultak.

A boszorkányharcsa jónak tűnik, ő az ajzaton motoszkál, de ő elég nagyra nő. Esetleg ha még pici... milyen fiatalon lehet kapni? Szerintem a sziámi ormányosok is megennék, csak ők is nagyok (belőlük azért lehet kapni 3-4 cm-est). Esetleg törpe páncélosharcsák (ők szeretik a grindál férget, tubifexet) ?
 
Én planária ellen tettem be urophthalmoideseket, de egyelőre nem vált be. Mondjuk telezabálták magukat kagylósrákkal, ezért várok még velük.
Lehet, hogy azért nem mozdultak rájuk, mert a talajon, tereptárgyakon csúsznak, másznak (ahogy látom ezek a férgek is hasonlóan), és nem ficánkolnak a vízben. A nagy akvába bedobtam egy planáriát, a neonhalak egyből rámozdultak.

A boszorkányharcsa jónak tűnik, ő az ajzaton motoszkál, de ő elég nagyra nő. Esetleg ha még pici... milyen fiatalon lehet kapni? Szerintem a sziámi ormányosok is megennék, csak ők is nagyok (belőlük azért lehet kapni 3-4 cm-est). Esetleg törpe páncélosharcsák (ők szeretik a grindál férget, tubifexet) ?
Tubifexet kapnak az endlerek is darabolva... csak lusták az aljzaton turkálni. A nőstény endlerek szoktak csipegetni az aljzaton, de ők a bébi garnélát is desszertnek néznék ezért nem rakom be őket.
Lehet a cory habrosus-t még betehettem volna, de már érett úgyis egy restart. Mohát is cseréltem a dekoron, és egy sarokban van rendes talaj növényeknek, azt is cseréltem.
 
Tubifexet kapnak az endlerek is darabolva... csak lusták az aljzaton turkálni. A nőstény endlerek szoktak csipegetni az aljzaton, de ők a bébi garnélát is desszertnek néznék ezért nem rakom be őket.
Lehet a cory habrosus-t még betehettem volna, de már érett úgyis egy restart. Mohát is cseréltem a dekoron, és egy sarokban van rendes talaj növényeknek, azt is cseréltem.
Jah, habrosus-t lehet, hogy megpróbálom (ha tudok venni valahol), talán a garnélákra nem veszélyes.
 
Hát nekem van egy akkora nőstény habrosusom a nagy akvában mint egy kisebb panda cory... :D Annyira nem aprók azért.

Én most vörös lorikáriát rendeltem az 50-60 literes akvákba, az olyan 10 centire nő meg max., meg nem is valami hiperaktív halak, az kábé jó lesz. A sima megnő 14 centisre is elvileg. Mondjuk nagyon kis karcsú, vékony halak, szóval...
 
Back
Oldal tetejére