• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Szerintem nem viszed át.

Én most a garnis akvákban apró fehér pöttyszerű kis férgeket látok az üvegen de nem keveset, szerintem tölgyfalevéllel hurcoltam be.
Megy a no planaria szerintem az elviszi őket.
Akkor az kevésbé játszik, hogy átviszem a lárvát, mert nem nagyon lebegnek a vízben inkább fel van tapadva? Az jó lenne.
 
Planaria szerintem az aljzatban tenyészik onnan másznak ki meg fel az üvegre.
A garnikat úgyis valami edénybe szeded ki gondolom, majd figyelj hogy véletlenül ne halássz ki planáriát is és szerintem kb. ennyi.
 
Sziasztok!

Gyorsan végigpörgettem a topicot, bár sokszor csak a képeket néztem, de nem találkoztam még ezzel az állattal. Egy 3 hónapja indult akváriumban vettem észre tegnap egy ilyet hosszú férget a talajban:

miabanatez.jpg

Ez egy példány, annyira hosszú, hogy a képen sem a feje sem a farka nem látszik. Kislányos zavaromban hirtelen próbáltam elkapni csipeszel, de csak félbe sikerült vágnom, majd mind a két fele elmenekült az üveg széle mellől. Mi lehet ez? Emberre, állatra veszélyes? Vegyszert adjak neki vagy időt? Eddig kis fonálférgeim voltak csak, de azokat a fekete neonok eltüntették, ez már nagyobb falatnak tűnik :(

Köszönettel,
Ádám
 
Bocsi a kép alapján pont úgy néz ki, hogy 5 db planária van fotón. Elkerülte a figyelmem, hogy azt mondtad nagyon hosszú.
 
időnként érdekes dolgokat lehet a növényekkel becipelni az akváriumba... ha sikerült félbevágnod akkor szerintem túl is vagy a dolgon. Nekem is volt már kétszer érdekes élőlényem de ezek általában csak egy darab ami valahogy bekerül. Ha mégis újra találkozol vele akkor lehet ötletelni szerintem a kiirtásáról ;)
 
Sziasztok!

Lassan 3 hónapja van egy akváriumom amibe még csak növényt raktam, de legnagyobb meglepetésemre ma fehér, meztelencsiga szerű élősködőket vettem észre az akvárium falán. Ötletem sincs hogyan kerülhettek az akváriumba, ha a növényekkel is, nem tudom mi telt nekik ennyi időbe kikelni. A legnagyobbak max. 2mm-esek. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám kiirtani őket. A víz eléggé algás, így amíg azt nem kezeltem ki addig nem szívesen raknék bele halakat, tehát a vegyszeres megoldást preferálnám a kiirtásukra.

Itt egy makro felvétel, ez planaria? Állatok nélkül hogyan kerülhetett az akváriumba?

https://s26.postimg.org/712r19x7d/2017-09-15_13.jpg

Köszi előre is!
 

Attachments

  • 2017-09-15_13.jpg
    2017-09-15_13.jpg
    866 bytes · Megtekintések: 7
Sziasztok!

Lassan 3 hónapja van egy akváriumom amibe még csak növényt raktam, de legnagyobb meglepetésemre ma fehér, meztelencsiga szerű élősködőket vettem észre az akvárium falán. Ötletem sincs hogyan kerülhettek az akváriumba, ha a növényekkel is, nem tudom mi telt nekik ennyi időbe kikelni. A legnagyobbak max. 2mm-esek. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám kiirtani őket. A víz eléggé algás, így amíg azt nem kezeltem ki addig nem szívesen raknék bele halakat, tehát a vegyszeres megoldást preferálnám a kiirtásukra.

Itt egy makro felvétel, ez planaria? Állatok nélkül hogyan kerülhetett az akváriumba?

https://s26.postimg.org/712r19x7d/2017-09-15_13.jpg

Köszi előre is!
növényekkel bármit be tudsz cipelni az akváriumba.
Planáriának tűnik. Kezelésükre itt a topic-ban találsz vegyszer megnevezéseket ;)
 
A férgek többsége félbevágva nem pusztul el, sőt egyes férgek akár egészen kis darabokból is képesek regenerálódni. Ld. Planária, ezért vagdosásuk, szétnyomásuk nem javallott.
Budapesten a készlet erejéig fenbendanint szívesen adok minden rászoruló fórumtársnak. ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Sziasztok!
Sajnos a garnélásban nálam is megjelentek a planáriák... Van esetleg valakinek NO PLANARIA szere?:rolleyes: Vevő lennék egy kisebb adagra!
 
Sziasztok!
Planária ellen jó lehet Quanifen tabletta?(50mg prazikvantel/500mg fenbendazol)!
Ha igen,mennyit kellene belőle rakni bruttó 72 literes akváriumba?
2 tablettám van!
 
Hátha valakinek új, én most akadtam rá.

A boszorkányharcsák és a lorikáriák természetes ellenségei planáriáknak (Dendrocoelum lacteum), ezért az ellenük való harcban jó szolgálatot tehetnek. A békés mivoltuk miatt akár a garnélás akváriumba is be lehet tenni őket planária irtás céljából, mivel még a frissen kikelteket sem bántja.
 
Hátha valakinek új, én most akadtam rá.

A boszorkányharcsák és a lorikáriák természetes ellenségei planáriáknak (Dendrocoelum lacteum), ezért az ellenük való harcban jó szolgálatot tehetnek. A békés mivoltuk miatt akár a garnélás akváriumba is be lehet tenni őket planária irtás céljából, mivel még a frissen kikelteket sem bántja.
Ez hasznos infó, ne legyen rá szükség, de ha mégis, legközelebb kipróbálom. A botiával az a baj, hogy a csigákat is felzabálja.
 
Back
Oldal tetejére