• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Sziasztok!
A 30-as nanoban észrevettem egészen apró, kb. 0.5mm kerek, viszonylag gyors mozgású kis állatkákat.
Mik lehetnek ők és veszélyesek esetleg a kis garnikra?
 
Sziasztok!
A 30-as nanoban észrevettem egészen apró, kb. 0.5mm kerek, viszonylag gyors mozgású kis állatkákat.
Mik lehetnek ők és veszélyesek esetleg a kis garnikra?
Így elsőre kagylósrákokra tippelnék.
Amíg nem szaporodnak el túlságosan nem igazán zavaróak. Garnélákat kevésbé a tylo-imat annál inkább tudják idegelni.
 
Mi az amitől fogynának? :)
Jah, tányércsigákat (azt hiszem azok) mivel tudnám íratni? Helena nem jöhet szóba a garnélák miatt. :mad:
 
én még nem láttam helenát garnélára vadászni... Véletlenül lett egy helenám növénnyel együtt sikerült hazahoznom, azóta elvan a vegyes akváriumban ahol amano-k és neocaridinák is vannak. Csigák nincsenek, éhen még nem halt, garnélák még megvannak :)
Nálam az endler guppik tudják megenni a kagylósrákokat, de azok a bébigarnélára is rámennek, úgyhogy jó megoldást még én sem találtam a dologra.
 
Én már láttam sajna.. kisebb volt a Helena mint a kis garnéla, rátapadt és elkezdte enni. :(:cry:
kemény az élet... akkor lehet egy-két garnélát már bekajált nálam is, de a guppik is... nálam csak az erős marad életben :devil:
 
Sziasztok!


Engem is érdekelne, hogy milyen csalogató kaja válik be legjobban a planária csapdában?


Köszi
Az a lényeg hogy hústartalmú legyen. Nekem Tropical mini wafers mix-ből a vörös korong van bent és nagyon mennek rá.
 
A petéket eltávolítod, a csigákat amiket ki tudsz venni kiveszed és ha nem jutnak kajához (alga, mulm, halkaja) akkor szépen elfogynak.
Igen, ezt próbálom. Minden reggel, este gyilkolászom őket az üvegen, csővel leszívom őket vízcserekor, de nem tűnik úgy, hogy fogynának. :)
 
Betettem az akiba az új planária csapdát (http://www.aukciós link moderálva.c...es-Plannaria-Plant-Worm-Catcher-/321773961290 ) egy kis nyers sertés májjal és 1 óra alatt fogott majd 30-40 planáriát. Nem is gondoltam volna, hogy van ennyi az akiban, mert elvétve 1-2 darabot lát csak az ember.
Akkor vajon mennyi lesz benne reggelig? :)
 
Nálam is megjelent a planária :(
Rendeltem az öbölből egy üvegcsapdát, de addig is egy DIY megoldással vadászom rájuk. Majd megosztom itt a tapasztalatokat.
Garnélás akváriumban jelentek meg. A fura az hogy nem etetek túl, ráadásul az etetés is üvegtálkából megy szóval a talajba nem kerül...
Furcsáltam is egy ideje hogy hiába petések a garnélák meglátom a csöppségeket de felnőni nem nagyon akarnak. Lehet hogy emiatt?
A vegyszerektől meg tartok... szóval marad a kitartó csapdázás.
 
Sziasztok. Észrevettem a vízben egy 2mm hosszúságú nagyon vékony kukacot ami villámgyorsan vergődött és így felemelkedett a víz oszlop közepéig majd lesüllyedt és eltűnt. Mi ez?
 
Sziasztok. Észrevettem a vízben egy 2mm hosszúságú nagyon vékony kukacot ami villámgyorsan vergődött és így felemelkedett a víz oszlop közepéig majd lesüllyedt és eltűnt. Mi ez?
Ilyen? Ha igen, engem is érdekelne... Ma fedeztem fel őket.
betolakodo.jpg
 
Back
Oldal tetejére