• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Az enyém őrült gyors, nem lassú és az üvegen még nem láttam. Persze bármi lehet. Hasonlít Áronéra
 
Ez planáriának néz ki.



A te leírások inkább Detritus Worm. Az előző oldalon volt róluk szó.

Nekem csak az üvegen mozgott. Amint megzavartam, golyó formát vett fel, és lesüllyedt a talajra.
Két dolog miatt vagyok bizonytalan: se szeme/"füle", es a színe sem vilagos (inkabb szürkés-barna)...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Egyenlőre az enyémet elnevezem krucifixnek, míg ki nem derül hogy mi ez. Régóta nem bukkant fel de megróbál lefotózni.
 
Nálam is megjelent a planária :(
Rendeltem az öbölből egy üvegcsapdát, de addig is egy DIY megoldással vadászom rájuk. Majd megosztom itt a tapasztalatokat.
Garnélás akváriumban jelentek meg. A fura az hogy nem etetek túl, ráadásul az etetés is üvegtálkából megy szóval a talajba nem kerül...
Furcsáltam is egy ideje hogy hiába petések a garnélák meglátom a csöppségeket de felnőni nem nagyon akarnak. Lehet hogy emiatt?
A vegyszerektől meg tartok... szóval marad a kitartó csapdázás.
Végül megvártam a planária csapdát külföldről, ma beüzemeltem.
Siralmas :eek:
De legalább működik... Most egy darabig ez lesz.
33292653055_47d6734c1c_h.jpg
 
Végül megvártam a planária csapdát külföldről, ma beüzemeltem.
Siralmas :eek:
De legalább működik... Most egy darabig ez lesz.
View attachment 27469
Nem gondoltam volna hogy ennyi van az akváriumban... 2 csapdázással kb. 80 darabot szedtemki és még mindig van. Kicsit ijjesztő. Bele se merek gondolni mivel táplálkoztak:(
 
Nem gondoltam volna hogy ennyi van az akváriumban... 2 csapdázással kb. 80 darabot szedtemki és még mindig van. Kicsit ijjesztő. Bele se merek gondolni mivel táplálkoztak:(
Igazán nem akarlak elkeseríteni, de még annál is több van. Tavaly nyáron nálam is megjelent a garnélás akváriumban. Olvastam ezerrel, hogyan tudnék megszabadulni tőlük. Próbálkoztam csapdával, kis csővel kiszívni (ezt a módszert is a fórumon olvastam), természetesen drasztikusan csökkentettem a kaja mennyiséget. Na ekkor ért az első rémisztő látvány! Ráraboltak a planáriáim a garnikra! Napi egy darab volt az áldozat! Szörnyű látvány volt. Ekkor már nem gondolkodtam sokáig. Fenbendazolt kaptak bőségesen :D Ettől elmúlt az étvágyuk ;)
7 hónapja egy icipici planáriácska sincsen :D
 
Igazán nem akarlak elkeseríteni, de még annál is több van. Tavaly nyáron nálam is megjelent a garnélás akváriumban. Olvastam ezerrel, hogyan tudnék megszabadulni tőlük. Próbálkoztam csapdával, kis csővel kiszívni (ezt a módszert is a fórumon olvastam), természetesen drasztikusan csökkentettem a kaja mennyiséget. Na ekkor ért az első rémisztő látvány! Ráraboltak a planáriáim a garnikra! Napi egy darab volt az áldozat! Szörnyű látvány volt. Ekkor már nem gondolkodtam sokáig. Fenbendazolt kaptak bőségesen :D Ettől elmúlt az étvágyuk ;)
7 hónapja egy icipici planáriácska sincsen :D
Nem merek vegyszerezni... Ha az új akvárium "beérik" és a garnélák is ellesznek benne akkor odapakolom mindet és vegyszerezek de addig marad a csapdázás.
 
Áron képén 1000% biztosan planária van, de ezek inkább az üvegen másznak vagy a talajon hullámoznak.
A gyorsan cikkázó vékony féreg, az valami más, ártatlanabb dög lehet.;)
 
Pont most találtam ár én is Alin :) jónak tűnik ;)

Nem épp ilyen, de hasonló megoldással működik sikeresen csapda Luigiéknál is, és ahol a planária befért, ott bizony bemásztak az újszülött kis garnélák is és boldogan, együtt falatoztak az üvegcse belsejében elhelyezett csali kajából a férgekkel!:D
 
Áron képén 1000% biztosan planária van, de ezek inkább az üvegen másznak vagy a talajon hullámoznak.
A gyorsan cikkázó vékony féreg, az valami más, ártatlanabb dög lehet.;)
Köszönöm a diagnózist.
Hydra biztos nem lehet, mert az meg most jelent meg :(
Vajon a No-Planaria mindkettőre jó (planária + hydra)?
 
+ az előzőekhez még annyi, hogy hónapokig egyetlen garnélám sem pusztult, most 1 hét alatt 4-et találtam... (igaz futott egy gyógyszeres kezelés, de ilyen volt már korábban, és nem okozott elhullást - talán gyengítette őket, és így már nem bírtak a planáriával?!)
 
Egy észrevétel azoknak akik a planáriával szemben csapdázással vennék fel a harcot, hogy lámpaoltás után hatékonyabban működik a dolog, akkor bújnak elő a kis mocskok.
 
+ az előzőekhez még annyi, hogy hónapokig egyetlen garnélám sem pusztult, most 1 hét alatt 4-et találtam... (igaz futott egy gyógyszeres kezelés, de ilyen volt már korábban, és nem okozott elhullást - talán gyengítette őket, és így már nem bírtak a planáriával?!)
Ez a jelenség nálam is megvolt. Én annak tudtam be, hogy az elhullott planáriák tetemei "mérgezték" meg a talaj felső részét. Garnélák előszeretettel turkálnak a talajon. Nem elég szerintem a vízcsere a gyógyszeres kezelés után, amennyire csak lehet, át kell szellőztetni, mosni a talajt. Ártani nem árthat.
De lehet rosszul gondolom. :)
 
Üdv.
Planáriákat találtam a garnélás akváriumomban. Segítséget kérnék, ha van valakinek irtó jó irtószere,azt átvenném.
Ha esetleg megmaradt,vagy sokat vett(és már biztos nem kell)...
 
Üdv.
Planáriákat találtam a garnélás akváriumomban. Segítséget kérnék, ha van valakinek irtó jó irtószere,azt átvenném.
Ha esetleg megmaradt,vagy sokat vett(és már biztos nem kell)...

Egy kis No-Planaria engem is erdekelne
Sziasztok!
Mi tudunk adni No planaria-t és Fenbendanin-t is. Keressetek pü.-ben vagy mobilon: 70/5183807
Üdv.: Niki, Ati
 
Back
Oldal tetejére