• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Blue Dreames akvában megszaporodtak a planariák. Most már szabad szemmel is láthatóak, és jópáran vannak.

Szétkapom az akvát, Fenbendadninnal fertőtleníteném a talajt meg a növényeket, a garnélák addig ideiglenes tárolóba mennek míg újra össze nem rakom a scape-et. Szerintetek hogyan csináljam, hány gramm porral mossam át a talajt, stb. 30 literes akva, 5 centis amazonia van benne (nem dobnám ki ha menthető a talaj..).
 
Eddig csak néhány fonálférget fedeztem fel az akvárium vizében sodródva és néha az üvegen. A ma reggeli vízcserénél azonban felfedeztem, hogy tömegével sodródnak az áramlásban. Van 7 db galaxy razbóra, bízzam rájuk vagy valami egyéb megoldást javasoltok? Az akvárium egyébként 2 hónapos.
 
Eddig csak néhány fonálférget fedeztem fel az akvárium vizében sodródva és néha az üvegen. A ma reggeli vízcserénél azonban felfedeztem, hogy tömegével sodródnak az áramlásban. Van 7 db galaxy razbóra, bízzam rájuk vagy valami egyéb megoldást javasoltok? Az akvárium egyébként 2 hónapos.
Nekem a galaxy-k elintéztél őket. Nekem tömegesen úszkáltak és a talaj is mozgott tőlük, undorító volt. 2 hónap telt el mióta 7db galaxy-t telepítettem, most már csak 1-2 darabot látni. A talajt járják a galaxy-k és vadásszák őket rendesen :D Ja és nekem se a fenbendanin-tól, se a no-planaria irtószertől nem pusztultak el(csak pár darab garnéla) Ezek ha jól tudom walter férgek.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nekem a galaxy-k elintéztél őket. Nekem tömegesen úszkáltak és a talaj is mozgott tőlük, undorító volt. 2 hónap telt el mióta 7db galaxy-t telepítettem, most már csak 1-2 darabot látni. A talajt járják a galaxy-k és vadásszák őket rendesen :D Ja és nekem se a fenbendanin-tól, se a no-planaria irtószertől nem pusztultak el(csak pár darab garnéla) Ezek ha jól tudom walter férgek.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Akkor lehet, hogy nekem is a talajban laknak, mert vízcserénél a slagot lefelé irányítottam így felkavarhattam az MC szálai közül őket.
Dekoron csak elvétve látok 1-1 darabot belőlük. Akkor számíthatok rá, hogy hamarosan a galaxyk kihizzák a medencét. :D
 
Akkor lehet, hogy nekem is a talajban laknak, mert vízcserénél a slagot lefelé irányítottam így felkavarhattam az MC szálai közül őket.
Dekoron csak elvétve látok 1-1 darabot belőlük. Akkor számíthatok rá, hogy hamarosan a galaxyk kihizzák a medencét. :D
Amikor rengeteg volt direkt nem is etettem őket(csak ritkán nagyon keveset) hogy mindenképp vadászniuk keljen őket, így is dagadtra ették magukat :) Meg még az is jó hogy fecskendővel töményen carbo-t nyomsz rájuk, egyből elpusztulnak, de ne legyen áramlás hogy átjárja őket, és lehetőleg ne nyomj többet mint amennyit az akváriumba adagolnál, kicsit higítani is lehet hogy több helyre jusson, nagyon hatásos.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok!
Valaki tudja esetleg, hogy egy mérőkanálnyi No Planaria hány gramm? Sehol nem lelem ezt az infót.
Illetve a kezelés megkezdése után mennyi idővel kellene látnom, hogy pusztulnak a kis drágák? :)
Köszi!
 
Sziasztok!
Valaki tudja esetleg, hogy egy mérőkanálnyi No Planaria hány gramm? Sehol nem lelem ezt az infót.
Illetve a kezelés megkezdése után mennyi idővel kellene látnom, hogy pusztulnak a kis drágák? :)
Köszi!
Ha van mérleged akkor ki mérsz 1 grammot. Azt az egy grammot ki teszet valamire és könnyen annyi felé tudod osztani amennyi kell! :) Én már nem emlékszek mennyi volt. Sajnos azt se tudom mennyi idő után kell látni mert én 2x is megismételtem vele a kezelést, semmit se használt... Remélem neked bevállik! :)
 
Sziasztok!
Valaki tudja esetleg, hogy egy mérőkanálnyi No Planaria hány gramm? Sehol nem lelem ezt az infót.
Illetve a kezelés megkezdése után mennyi idővel kellene látnom, hogy pusztulnak a kis drágák? :)
Köszi!

Mivel a kezelés mérőkanál/literre van, így nem sok értelme kitenni, hogy hány gramm egy kanálnyi:),
Persze anyagi oldalról nézve nem mindegy, hogy hány literes akváriumhoz elég
Megmértem neked ;). Nincs 1 gramm egy sima, nem púpozott kanállal, így többször mértem és 0,8-0,9 gramm közötti értékek voltak. Ha azt vesszük, akkor bőségesen elég az 50 grammos csomag, így akár adhatnák kisebb kiszerelésben és olcsóbban.
54 literesben próbáltam, ott a 3napos kezelés után már KO volt a piócaszerű férgeknek.
 
Utoljára módosított:
Mivel a kezelés mérőkanál/literre van, így nem sok értelme kitenni, hogy hány gramm egy kanálnyi:),
Persze anyagi oldalról nézve nem mindegy, hogy hány literes akváriumhoz elég
Megmértem neked ;). Nincs 1 gramm egy sima, nem púpozott kanállal, így többször mértem és 0,8-0,9 gramm közötti értékek voltak. Ha azt vesszük, akkor bőségesen elég az 50 grammos csomag, így akár adhatnák kisebb kiszerelésben és olcsóbban.
54 literesben próbáltam, ott a 3napos kezelés után már KO volt a piócaszerű férgeknek.
Köszi szépen!
Most tartok 36 óránál és még vígan korzóznak az üvegen :S
Remélem csak lassan hat és előbb utóbb végük...
 
Ha van mérleged akkor ki mérsz 1 grammot. Azt az egy grammot ki teszet valamire és könnyen annyi felé tudod osztani amennyi kell! :) Én már nem emlékszek mennyi volt. Sajnos azt se tudom mennyi idő után kell látni mert én 2x is megismételtem vele a kezelést, semmit se használt... Remélem neked bevállik! :)
Neked végül mi volt hatásos?
 
Köszi szépen!
Most tartok 36 óránál és még vígan korzóznak az üvegen :S
Remélem csak lassan hat és előbb utóbb végük...
Második nap még nálam is mászkáltak. Csak a 4. nap , vagyis a kezelés végén pusztultak el.
 
Neked végül mi volt hatásos?
2x csináltam végig a kezelést no-planáriával, előtte 1x fenbendanin-al. Ugyan annyian voltak. Mondjuk nekem nem planáriáim voltak hanem grindálférgek, lehet hogy ellenük nem hatásos vagy nemtudom miért nem hatott. Nem igazán terveztem de végül vettem 7db galaxy razbórát(mondjuk nem bántam meg) 1-2 hónap alatt eltűntették őket, előtte annyi volt hogy mozgott tőlük a talaj, garnélákat nem lehetett etetni mert ellepték a kajájukat... Most már csak egy-két darabot látni. :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok!Tegnap este szemtanúja voltam ahogy a planáriák kicsinálnak egy hólyag csigát!Egy másik csoportban ajánlottak fenbandazolt tartalmazó féreghajtót!Kérdésem az lenne,hogy egy 72 literes akváriumba hogyan kellene adagolni ezt a szert?
 
Sziasztok!Tegnap este szemtanúja voltam ahogy a planáriák kicsinálnak egy hólyag csigát!Egy másik csoportban ajánlottak fenbandazolt tartalmazó féreghajtót!Kérdésem az lenne,hogy egy 72 literes akváriumba hogyan kellene adagolni ezt a szert?
Eszetlenűl. Voltak itt adagok, hogy 1-2 grammot nyomass naponta, de tudtommal mindenkinél ennél sokkal nagyobb adag volt sikeres (nálam is). Én elkevertem olyan 10 jbl nano adagolókanálnyit egy kis pohár vízben, majd fecskendővel nyomtam a talajba elszortan (leginkább ott tanyáznak a dögök). Ez 140es akvában volt naponta úgy egy hétig
 
Eszetlenűl. Voltak itt adagok, hogy 1-2 grammot nyomass naponta, de tudtommal mindenkinél ennél sokkal nagyobb adag volt sikeres (nálam is). Én elkevertem olyan 10 jbl nano adagolókanálnyit egy kis pohár vízben, majd fecskendővel nyomtam a talajba elszortan (leginkább ott tanyáznak a dögök). Ez 140es akvában volt naponta úgy egy hétig
Nálam főként éjszaka jönnek elő!4 hetes kezelést ajánlottak heti 1 kávéskanálnyi adagban egy kis pohár langyos vízben feloldva!
 
Mindenképpen injektáld a talajba, úgy a leghatásosabb. És nyugodtan adagold túl, úgy a biztos.
 
Sziasztok!Tegnap este szemtanúja voltam ahogy a planáriák kicsinálnak egy hólyag csigát!Egy másik csoportban ajánlottak fenbandazolt tartalmazó féreghajtót!Kérdésem az lenne,hogy egy 72 literes akváriumba hogyan kellene adagolni ezt a szert?
Alternatív megoldásként én beraktam egy botia striatát, egy hét alatt rendet csinált 30 literben. Volt planária bőven.

(Mondjuk a csigákat is megette)
 
Nálam egy frissen levedlett ifjonc taiwan bee garnéla esett nekik áldozatul, segíteni sem tudtam rajta, pár másodperc teljesen ellepték. Azóta pedig egy zebracsigát is kicsináltak.
 
Sziasztok!

Ha planáriás akvából kivadászom a garneszeket és átrakom őket egy másik akvába azzal van esélye, hogy viszem a planáriát is, vagy ha nem látom a dögöket, akkor nincsenek is ott? Hogyan csináljam?
 
Utoljára módosított:
Szerintem nem viszed át.

Én most a garnis akvákban apró fehér pöttyszerű kis férgeket látok az üvegen de nem keveset, szerintem tölgyfalevéllel hurcoltam be.
Megy a no planaria szerintem az elviszi őket.
 
Back
Oldal tetejére