• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH (CO2 nélkül)

Hu ez jó hír,mert van 18kg a 64l-ben.most 1hetesek vagyunk ,amit gyantával làgyîtott vízzel(ph kb5) töltök ,ami másnapra 7-es lesz.Kiváncsi vagyok mik lesznek a számok bejáratás után.olvastam @Tibi naplójában a Bio rio szűrőanyag jótékony hatásáról a ph-ra ,lehet teszek egy próbát .
Hogy csökkent-e a Biorio, azt nem tudom, csak azt, hogy nem emel. Mindez visszasózott RP vízre igaz, 130ppm körül.
 
Reggeli helyzetjelentés :) pH 6,75 , ppm:177 full töltet , kb 11 liter (purigennek kellett hely :)) Eheim substrat pro
 
Hogy csökkent-e a Biorio, azt nem tudom, csak azt, hogy nem emel. Mindez visszasózott RP vízre igaz, 130ppm körül.
Bocs még1 ,ha gyantával lágyítok , tetra 700-bol cserélem a supstrat prot biora
Hogy csökkent-e a Biorio, azt nem tudom, csak azt, hogy nem emel. Mindez visszasózott RP vízre igaz, 130ppm körül.
Az lenne a kèrdésem ,hogy ha cserèlem a supstrat prot bio riora 700-as tetra szűrőben kell hagyni valami bejáratási időt,és maradhat 1 sor kerámia,szivacs alul ,felül vatta,Seachem Purigen?
 
Az új szűrőanyagon még nem lesznek baktériumok, viszont az akváriumod már beállt, így az elején 1-2 gyakoribb vízcsere nem árthat, de más szerintem nem szükséges. Viszont a bio rio apróbb ,ezáltal tömörebb szűrőanyag, a szűrőd vízforgatását biztos vissza fogja fogni.
150310.jpg
 
Az lenne a kèrdésem ,hogy ha cserèlem a supstrat prot bio riora 700-as tetra szűrőben kell hagyni valami bejáratási időt,és maradhat 1 sor kerámia,szivacs alul ,felül vatta,Seachem Purigen?
A BioRio-ban van előre telepített baktérium kultúra, ezért tilos kimosni! Én simán kicseréltem az egészet működő akváriumban, taiwanok mellett. Pár napig kicsit ködös volt a víz, aztán minden rendben lett. Nyugodtan cserélheted egyszerre az egészet.
 
Úgy tűnik a múltkori vízcserével sikerült hazavágni az aránylag stabil, 0,4-0,5-ös ingadozású pH-mat. Cserét RO-val végeztem, amitől lement a ppm 120-ra majd vízkeménységnövelő porral visszaemeltem 160 környékére. Viszont másnap néztem a pH-t, ami reggel 6,8 volt, viszont este 7,8. Amennyire tudom a víz kalcium tartalma valamennyire stabilan tartja a pH-t, de ahogyan előttem is írták, a növények miatt van azért ingadozás.
Eddig visszalágyítás csináltam, tehát volt kalcium a vízben, csak hígítottam RO-val, viszont most porral növeltem, és valamiért nem OK így a víz. Sajnos nem tudom, hogy ez a Saltyshirmp por mit tartalmaz, mert az összetevőiről semmi infó nincs , se a dobozon, se a gyártó oldalán, de az alapján amit tapasztaltam, gyanítom, hogy kalciumot nem, vagy csak nagyon keveset. Üvegen se látni vízkövet, pedig korábban azért volt, mikor felváltva cseréltem csapvízzel és RO-val, és 200, vagy az felett volt a ppm.
Most szintén RO-val cseréltem, viszont a keménység növelést, az RO szűrő mellékvízágáról vett vízzel csináltam, így most 170-es az érték. Ma már ingadozást nem tudok mérni, de holnap kíváncsi leszek a reggeli és esti értékekre, mert ha igazam van akkor lehet jobb lenne kalcium kloriddal és magnézium-szulfáttal növelni a keménységet.
 
Ma 4 alkalommal rámértem a víz pH tartalmára, világítás reggel 10-től este 7-ig megy, vagyis ez az az intervallum ahol emelkedni szokott az érték. Mai mérések biztatóak, azzal kapcsolatban, hogy inkább csapvízzel, vagy mint én tettem az RO mellékvízágáról vett vízzel érdemes növelni az oldott anyag tartalmat, nem pedig porral. Az ilyen porok használatát inkább nagynyomású CO2-es akváriumoknál lehet jó, mert használata mellett is valószínűleg kevés kalcium jut a vízbe amitől az lágy marad, viszont ilyen víznél napközben emelkedik a pH, amit CO2-vel tartunk szinten.
mai mérések :
8:50 = 6,78pH
15:00 = 6,84pH
17:45 = 6,92pH
19:00 = 6,96pH
oldott anyag tartalom:174ppm
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget/tanácsot kérnék.
Két napja indítottam el az akváriumomat, ami kimondottan garnélás lesz.
8kg Environment talaj ment a 32 literesbe, a szűrőbe 2 liter biorio (csak az van benne).
A víz 2 napja 140ppm és 7,2-7,3 a PH
Az Environmentnek nem kéne lehúznia a PH-t?
Nem értem miért nem indult el lefelé, mikor ez elvileg aktív talaj, és már bőven 7 alatt kéne lennie.
Dekor Manten kő és Red moor. A víz RO visszasózva

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.: Norbi
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget/tanácsot kérnék.
Két napja indítottam el az akváriumomat, ami kimondottan garnélás lesz.
8kg Environment talaj ment a 32 literesbe, a szűrőbe 2 liter biorio (csak az van benne).
A víz 2 napja 140ppm és 7,2-7,3 a PH
Az Environmentnek nem kéne lehúznia a PH-t?
Nem értem miért nem indult el lefelé, mikor ez elvileg aktív talaj, és már bőven 7 alatt kéne lennie.
Dekor Manten kő és Red moor. A víz RO visszasózva

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.: Norbi

Az RO vizedet mérted,hogy mennyi a ph-ja?
 
Persze. 6.8 a ph
Mondjuk ezt a vizet a másik medencéből vettem ki, ott co-val 6.5-6.6.
Ott is RO víz van, enyhén keményedik (1 hét alatt olyan 40-50 ppm-et)
A most indítottban direkt figyeltem ezekre.
Mindegy, majd megmérem holnap reggel, mi történik az esti vízcsere után. (az full RO víz lesz)
 
@Tityesz, tényegtelen, hogy a RO-nak mennyi a pH-ja. Egyrészt a pH-t iongazdag környezetben érdemes mérni, másrészt - illetve épp az előzőből kiindulva - a legnehezebb a pH-t 7 körül pontosan megmérni, harmadrészt a RO víznek nincs pufferkapacitása, így bármit öntesz bele (savat vagy lúgot) azonnal mászik is el a pH. Az sem kizárt, hogy a Biorio nincs még teljesen átázva, vagy nem mostad ki és gyártásból por maradt rajta, vagy éppen a szűrőcsöved zsír új. Ki tudja.

A talajt nem ismerem, biztosan köti a keménységet ezerrel, viszont a manten kő nem lehet, hogy mészkőféleség?! Mert akkor tolja a hidrogénkarbonátot a vízbe, miközben a talaj köti a Ca/Mg-ot. Egyébként ilyen lágy vízben a pH 7,2-7,3 semmit nem jelent, másrészt 2 napos az akva, a talaj hetekig fogja még módosítani a vízparamétereket, főleg - OMG! :O - 8 kg / 32 liter.

Azt javaslom, hogy simán csapvízzel cserélj 2 hétig, esetleg RO-csapvíz 1:1 arányú elegyével, hadd rendezze a sorait a talaj, aztán majd utána ráérsz RO-val beállítani mindent.

Amúgy meg, ha nem akarsz nagyon speciális igényű garnikat tartani, akkor teljesen jó ez a pH. Jah meg ugye az sem kizárt, hogy a pH mérőd pontatlan :(
 
Vásároltam fekete tőzeg granulátumot... Pici hálóba bele, majd azt az akasztós szűrőbe tettem, amiben lávakő töltet volt. Ráengedtem a szűrést egy 10 literes nanora (csak csapvíz volt bent)...és vártam a csodát 1,5 napig ment. Rámértem a ph-ra Neptun cseppteszttel és kiverte a biztosítékot kék irányban :D Vagyis a ph több maradt mint 7.5 pfff
Persze utána többször is rámértem és semmi változás. Sőt ha a másik akváriumot mérem detto ugyan az a szín jelenik meg folyton. Ezek szerint stabil 8as péhám van :D hát örvendek:mad: Most én vagyok vagy színvak vagy a teszt nemjo vagy fogalmam sincs. Ja mértem JBL csíkteszttel is az pár tizeddel kevesebbet mutat de közel sem a várt értéket...
 
A manten-t nem tudod kivenni?
Az a legvégső eset... próbáltam szép kis otthont kreálni a jövevényeknek ;)
Előtte 1 napig 15%-os ecetben áztak, mármint a kövek :) Ha feltételezzük hogy a Manten viszi fel a ph-t akkor a tds miért nem mozdul? Fura ez nekem...
@Tityesz,

Azt javaslom, hogy simán csapvízzel cserélj 2 hétig, esetleg RO-csapvíz 1:1 arányú elegyével, hadd rendezze a sorait a talaj, aztán majd utána ráérsz RO-val beállítani mindent.

Amúgy meg, ha nem akarsz nagyon speciális igényű garnikat tartani, akkor teljesen jó ez a pH. Jah meg ugye az sem kizárt, hogy a pH mérőd pontatlan :(
Sajnos pont a speckó garnikat szeretnék tartani, csak nekik készült az akvárium. A bioriot persze hogy nem mostam ki mivel indító bacikkal van tele gyárilag;)


Egyébként köszönöm hogy próbáltok segíteni, hátha közelebb leszünk a megoldáshoz! :)
 
Mivel mérted a pH-t?

Digitális Ph mérővel. Már gondoltam arra is hogy újra kalibráljam. Fél éve kalibráltam be utoljára folyadékkal. Majd leviszek mintát a tengeris boltba itt a sarkon. Szépen mosolygok majd a tulajra a csöpp kis arcommal és talán beméri nekem a vizet :D
 
Digitális Ph mérővel. Már gondoltam arra is hogy újra kalibráljam. Fél éve kalibráltam be utoljára folyadékkal. Majd leviszek mintát a tengeris boltba itt a sarkon. Szépen mosolygok majd a tulajra a csöpp kis arcommal és talán beméri nekem a vizet :D

Ha mar ott vagy vegyél egy pH csepptesztet is a jobbik fajtából. :) En is leszoktam a digi pH merorol, lassabb es nem pontosabb mint a JBL cseppteszt.
 
Back
Oldal tetejére