• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Amúgy durran ásra ne számíts, a co2 nem robban. Ha túlnyomod, max felhasad, de nem több. Az ablakok a helyükön maradnak.:):)
Azt kell tudni, h a sodastream mekkora nyomáson üzemel. Ha 50 bar, akkor semmi gond. Ha nem, akkor P1 x V1 per T1= P2 x V2 per T2.

Mivel a T1=T2-vel, ìgy elhagyható. A P1=a nagy palack nyomása, V1=a kispalack nyomása, ezt kell majd kiszámolni. A V1 a nagy palack térfogata, a V1=a kis palack térfogata.
Sima fizika.
Közben megnéztem,120 bar nyomást bír a kis palack.De ha nem tudom folyékony co2-vel tölteni,nincs sok értelme a dolognak...
 
120 bar a nyomás próbája.
Javaslom végy egx új palackot, mérd le a tömegét, s ha kifogyott, ide töltsd vissza.
De a sima acél palack a tuti
 
Sziasztok! Egy másik helyen próbáltam feszegetni az alábbi kérdést, hogy eloszlassam a vele kapcsolatos kételyeket, de több szem többet lát alapon ide is feldobom a témát, hátha érdemben hozzá tudtok szólni. Szóval arról beszélgettünk, hogy a elméletileg lehet-e sodastream-es palackot illeszteni (közdarabbal) tropica 95g-os rendszer reduktorához.
A leírásban egyértelműen azt mondják, hogy nem, de az alábbi logika alapján én úgy gondolom, hogy ez nem igaz:

"Tudom ezt írják, én is olvastam, de valahogy nem áll össze a kép. A Co2 folyékony állapotban kerül a palackba, a benne uralkodó nyomás pedig csak a folyadék fölött lévő gázréteg hőmérsékletétől függ. Ez szobahőmérsékleten állandó ~80bar, kis palackban, közepesben és nagyban egyaránt. Persze addig amíg el nem fogy annyira, hogy az összes cseppfolyós tartalom átalakul gázzá. Onnantól rohamosan csökken a nyomás, de nagyobb sohasem lesz. Így arra következtetek, hogy ezeknek a kis regulátoroknak pontosan ugyanolyan teherbírással kell rendelkezniük mint a nagyoknak."

Ha van erről véleményetek, kérlek ne tartsátok vissza :)
Köszönöm!
 
Sziasztok!
A minap belefutottam a MSZ bürokratikus falába. Nemrég beruháztam egy magasnyomású rendszerre, (Webshopban, itthon vásárolt) igaz, csak egy 0,5 kg-os palackkal. 2 napja kifogyott. Irány a helyi gáztelepre (Messer, Linde) ott közölték, nem töltik, mert 0,5 kg-os, illetve nem felel meg a szabványnak. (Csak az EU-s szabványnak) még le is akarták foglalni. Anyátok! :) Majd egy utolsó próba egy helyi tűzoltó palackokkal foglalkozó cégnél. Láss csodát, elég volt a hitelesítése a palacknak, közölte tölti, holnap mehetek érte. Lehet hogy nem olcsóbb, mint a gázcsere telepeken (2500 Ft) de legalább töltik.


detto, csak nekem 2 kg palackom van. nem értem miért nem irják ki a webshopban hogy a magyar szabványoknak felel meg...
most kershetek más megoldást a töltésre Szombathelyen...
 
detto, csak nekem 2 kg palackom van. nem értem miért nem irják ki a webshopban hogy a magyar szabványoknak felel meg...
most kershetek más megoldást a töltésre Szombathelyen...
Az a nagy helyzet, hogy az Uniós szabályok egy minimumot követelnek meg. Az egyes tagországok eltérhetnek, lehetnek szigorúbbak.

Lásd osztrákok: B-jogsival alapból vezethetsz motort 125ccm-ig. Nálunk külön vizsga kell.
 
Igen ez okés.de lásd Green Aqua. hol normálisan ki irták honnan vannak a palackok..stb
szerinten még sok ember szívott így...és ugye nem olcso egy palcak.
 
Nagykanizsán egy komolyabb hegesztéstechnikai boltban évente 10eFt az 5kg palack bérlete és 6100Ft a csere (töltet ára). Kicsit húzósnak tűnik. Akkor inkább veszek egy palackot, 3. évben már jobban járok, bár a palack nyomáspróbáját nekem kell fizetni, ha lejár amíg nálam van.
Esetleg olcsóbb megoldás? 2kgos palack töltésével itt nem foglalkoznak :(
Szia! Meg tudnád mondani, pontosan hol található Nagykanizsán ez az általad említett hegesztéstechnikai bolt, ahol palackot tudok töltetni?
 
Gödöllő és Veresegyház területén / környékén tud-e valaki szakit, aki megtölti az 5kg-os magyarszabványos palackomat?
 
Hali!

Veresegyház és környékén tud vki lehetőséget, ahol töltenének palackot?
Köszi!
Hali honfitárs :) Én már nyomoztam ez ügyben, és nincs a környékünkön ilyen lehetőség. A legközelebbi a Dunakeszin van és ott nyomáspróbáznak is ha kell.


Ugyanakkor a Vaspálya 54 azért jobb, mert ha baj van a palackoddal, ott van hozzá tömítés / alkatrész is.

Mindkét helyet töltenek EU és magyaszabványos palackot is. Akvarisztikait is, hegesztéstechnikait is.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Hahó!

Vaspályát nem nagyon szeretem, volt már gondom velük. Illetve ha már addig elautózom, akkor meg sem állok a GA-ig... :)
Dunakeszin a Bem József utca?
 
Ma ért egy kis meglepetés, szerencsére pozitívan. Legutóbb úgy töltettem a palackomat, mivel mikor vettem akkor 12500 forintot számoltak fel a palack áron felül a töltetért, és akkor még örültem is, hogy tudtam venni, nem csak bérelni. Csakhogy év elején, töltésnél meg a törpe 10 kilósomba, 3-4 kilót tudtak csak tenni, 800Ft/kilós áron . Így most nem volt kedvem töltetni, mivel érvényes nyomáspróbás 2021-ig, így inkább elvittem cserére az egyik Messer gázokat is forgalmazó tüzépre, és milyen jól tettem mert "csak" 6830Ft-ot fizettem a töltött cserepalackért.
 
Utoljára módosított:
A múltkor ezért ajánlottam a messer gázlerakatot én is.... A 2,2-es palack cseréje 1600 Ft, az öt kilós 3500Ft a tizes pedig 6800Ft.......
És van náluk mindíg,csak viszem az üreset és hozom a telit!
Most reklámot csináltam????
 
Back
Oldal tetejére