• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Értem én az előnyét,de hosszú távon drágábbnak tűnik,mint egy rendes palack.

Ha nincs más lehetőséged a városban, mert nem tudsz kisebb (2 kg) palackot töltetni (sehol sem vállalják), egy 5 kilós, retkessel (mert csak rozsdás van a hegesztőboltban, ott sem töltik, hanem cserélik) meg nem akarsz együtt élni egy kis nano akvárium miatt, akkor ez az egyik kényelmes megoldás. Anyagilag lehet, hogy van jobb olyan városban, ahol több lehetőséged van.
 
Ha nincs más lehetőséged a városban, mert nem tudsz kisebb (2 kg) palackot töltetni (sehol sem vállalják), egy 5 kilós, retkessel (mert csak rozsdás van a hegesztőboltban, ott sem töltik, hanem cserélik) meg nem akarsz együtt élni egy kis nano akvárium miatt, akkor ez az egyik kényelmes megoldás. Anyagilag lehet, hogy van jobb olyan városban, ahol több lehetőséged van.
Nem kampányolok ellene és azt is felfogtam,hogy nem mindenhol olyan jó a helyzet palack ügyileg,mint a fővárosban.
Csak megjegyeztem,hogy nem túl gazdaságos megoldás hosszú távon! ;)
 
Sziasztok!

Van arra lehetőség/eszköz, hogy a 10 Kg-os palackomból megtöltsek egy 2 Kg-os palackot?
 
Sziasztok!

Van arra lehetőség/eszköz, hogy a 10 Kg-os palackomból megtöltsek egy 2 Kg-os palackot?
Van! Csak kell a két palack közé csináltatni egy közdarabot.
Régen mi így töltöttük a kicsi palackokat paintballon.
 
Valami nem stimmel Kanizsán, ma cseréltem az 5kg-os palackom a helyi hegesztéstechnikai boltban 7500Ftért :(
A V.P.-s fiúk is jelentősen emelték az árat. 2 kg-s palack 3815 ről 4500-re. Tombol az infláció.:eek:
Viszont így a közeli halasnál már megéri töltetnem. :)
 
Sziasztok!
A minap belefutottam a MSZ bürokratikus falába. Nemrég beruháztam egy magasnyomású rendszerre, (Webshopban, itthon vásárolt) igaz, csak egy 0,5 kg-os palackkal. 2 napja kifogyott. Irány a helyi gáztelepre (Messer, Linde) ott közölték, nem töltik, mert 0,5 kg-os, illetve nem felel meg a szabványnak. (Csak az EU-s szabványnak) még le is akarták foglalni. Anyátok! :) Majd egy utolsó próba egy helyi tűzoltó palackokkal foglalkozó cégnél. Láss csodát, elég volt a hitelesítése a palacknak, közölte tölti, holnap mehetek érte. Lehet hogy nem olcsóbb, mint a gázcsere telepeken (2500 Ft) de legalább töltik.
 
Sziasztok!

Szerintetek a Sodastream palackot tudom tölteni? Sajnos csak ez férne be a szekrénybe, viszont ingyen tudok nagy palackos co2-höz jutni...
Valaki hìrdet itt valamelyik topikban 1 kg-s mini palackot. Mégis csak...

Tölteni biztos tudod, de figyelni kell a töltési tömeget. Na most szobai mérleg nem igazán okés. Másfelöl a co2-t foyékony állapotban kell átjuttatni. Ez nagy palack esetében úgy 40 kg mozgatását jelenti. Felül kell legyen, s a folyadéknak át kell tódulnia, de szabályozottan. A szivattyús adagolásba befektetned nagyon drága.
 
Valaki hìrdet itt valamelyik topikban 1 kg-s mini palackot. Mégis csak...

Tölteni biztos tudod, de figyelni kell a töltési tömeget. Na most szobai mérleg nem igazán okés. Másfelöl a co2-t foyékony állapotban kell átjuttatni. Ez nagy palack esetében úgy 40 kg mozgatását jelenti. Felül kell legyen, s a folyadéknak át kell tódulnia, de szabályozottan. A szivattyús adagolásba befektetned nagyon drága.

Láttam olyan videót, amiben csak egy közdarabbal rácsavarják a nagy palackra. Csapot megnyitják, és a nyomáskülönbség ?? megtölti a kis palackot? Csak ez nem tudom mennyire veszélyes. Eldurranhat a Sodastreames palack?
 
Láttam olyan videót, amiben csak egy közdarabbal rácsavarják a nagy palackra. Csapot megnyitják, és a nyomáskülönbség ?? megtölti a kis palackot? Csak ez nem tudom mennyire veszélyes. Eldurranhat a Sodastreames palack?
Ha láttad videón, miért kérded? És használtad is azt a palackot?
A gáz folyékony állapotban van jelen a palackban, annak alsó 2/3-ában. A felettes részt telìtett gáz tölti ki, ameddig a térfogat engedi.
Ha csak ìgy simán összekötöd, akkor a kispalack ugyan megtelik, gázzal, de olyan sokáig nem fogod használni, mint a gyári töltetet. A gázgyárban a palackot folyékony co2-vel töltik fel, neked is ezt kell tenned, ha hatékonyan akarod a rendszert üzemeltetni.
 
Amúgy durran ásra ne számíts, a co2 nem robban. Ha túlnyomod, max felhasad, de nem több. Az ablakok a helyükön maradnak.:):)
Azt kell tudni, h a sodastream mekkora nyomáson üzemel. Ha 50 bar, akkor semmi gond. Ha nem, akkor P1 x V1 per T1= P2 x V2 per T2.

Mivel a T1=T2-vel, ìgy elhagyható. A P1=a nagy palack nyomása, V1=a kispalack nyomása, ezt kell majd kiszámolni. A V1 a nagy palack térfogata, a V1=a kis palack térfogata.
Sima fizika.
 
Back
Oldal tetejére