• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

És így is lehet palackot tölteni:).....
Persze,ha van rá lehetőség....
 

Attachments

  • IMG_20161114_163153.jpg
    IMG_20161114_163153.jpg
    76.7 KB · Megtekintések: 15
És így is lehet palackot tölteni:).....
Persze,ha van rá lehetőség....
1x töltettem palackot, aztán inkább maradtam a cserénél mert olcsóbb és nincs vele annyi nyűglődés. Akkor is ugyanígy töltött a fickó, csak a nagy palack függőlegesen, fejjel lefelé volt, mert gondolom folyékony állapotban fejtette át a gázt. Az enyémet meg rátette egy mérlegre, rácsatlakozott és elindított egy kompresszort. Kicsit retro cucc volt, mint anyu tolósúlyos konyhai mérlege, masszívabb kiadásban, 70-80-as évek szemszögéből még akár gyári is lehetett. De ekkor jött a szenvedés, mert nem ment bele a gáz. Valami szelep félét kiszedett az én palackom menetes részéből, és kezdte előröl, de akkor se nagyon akart töltődni. Elkezdett magyarázkodni, mert hogy én melegen vittem oda a palackot, és ezért nem tudja tölteni (majdnem még én éreztem magam hibásnak) , hagyjam ott és beteszi egy hűtőládába, másnap majd jöjjek érte. Következő nap 3 kiló gázzal gazdagabb és 2400Forinttal szegényebb voltam, mert a törpe 10 kilósomba csak ennyit tudott tölteni.
 
Sziasztok!

10kg-os törpepalackomat töltetném, a gond ott van hogy hétvégén...
Google most nem volt a barátom, 1 óra böngészés után nincs eredmény. Van esetleg valakinek ötlete hogy hol lehetne szombaton cserélni vagy töltetni? Természetesen csak legális megoldás érdekel számlával :)

Mondjuk azon csak pislogok hogy milyen eltérések vannak a töltések között, Dunakeszin van egy hely ahol 5k-ért töltik, de Bp-en találtam 9k-ért is. (Ugyanúgy törpe 10kg-os palackot)

A segítségeteket előre is köszönöm!
 
S.O.S.

Nem tudja valaki , hol tudnám ezt feltölteni vagy cserélni, holnap fél 12-ig. Budapesten, és annak örülnék ha még a XI ker.-ben lenne.

DSCF5335.JPG

DSCF5342.JPG

DSCF5346.JPG
 
Tudja valaki,hogy egy 2kg-os tűzoltós co2 palackot hány bár nyomásra töltik?Én 55-60 bárra emlékszem.
 
Tudja valaki,hogy egy 2kg-os tűzoltós co2 palackot hány bár nyomásra töltik?Én 55-60 bárra emlékszem.
Kb igen! De igazából a töltet súlya a lényeg mindig, sosem a nyomás, mert a CO2-nek ez az a nyomás ami felett cseppfolyósodik, alatta pedig gáz halmazállapotú. Ezért van az, hogy szinte az utolsó napokig el sem mozdul a palack mutatója az 50 Bar környékéről, mert ahogy fogy, úgy válik légneművé a folyékony szén-dioxid. De csak addig, amíg a palackban ismét meglesz ez a bűvös nyomáshatár. Maszekok, legalábbis ahol én voltam, szinte szó szerint töltöttek. Volt egy fejreállított nagy palackja, és a folyékony gázt töltötte át az én palackomba.
 
Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy Diósdon a Kroweld Hegesztéstechnikánál töltenek CO2 palackot. 2kg-osomat 2 nap alatt töltötték. Nagyon normális csapat, merem ajánlani őket!
Web: bolthejponthu /kroweld/Kapcsolat
A helyesírás nem véletlen!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ez megértem. De ha nem lennének eltúlzott szabályok, akkor kevesebb lenne a takarítanivaló is.

Nézd, nincs ingyencirkusz. A reklám pénzbe kerül. Nekünk is. Elég sokba. Az üzemeltetés szintén nincs ingyen. Az idők amiket beleölünk detto.
Mindig lesz aki szeretné ezt ingyen felhasználni valamilyen módon. Ez viszont valahol valakinek pénzbe kerül majd.

A posztodban egy reklám jellegű üzenet volt. webcím, ár. Ebből az árat kivágtam.
Hogy ez most áfa nélkül papír nélkül, ebbe most nem mennék bele. Kivehettem volna az egész bejegyzést, mert a reklám jellege megmaradt, de bent van.

Mondjuk úgy, hogy ez valahol középen van. Így az info jellege megmarad. A többit meg ha valakit érdekel megkérdezi.
 
Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy Diósdon a Kroweld Hegesztéstechnikánál töltenek CO2 palackot. 2kg-osomat 2 nap alatt töltötték. Nagyon normális csapat, merem ajánlani őket!
Web: bolthejponthu /kroweld/Kapcsolat
A helyesírás nem véletlen!
Hányan dolgoznak ennél a cégnél, hogy két nap alatt tele tudják fújni a palackot CO2-vel? :D
 
Sziasztok!
Hozzá jutottam egy lejárt nyomásprobájú co2 palackhoz.Az lenne a kérdésem,hogy mire kell számítani árban,hogy újra érvényes nyomáspróbája legyen?
 
Sziasztok!
Hozzá jutottam egy lejárt nyomásprobájú co2 palackhoz.Az lenne a kérdésem,hogy mire kell számítani árban,hogy újra érvényes nyomáspróbája legyen?
Szerintem ne törődj vele. Ez annyit jelent, hogy már nem garantált hogy nem szökött el belőle gáz. A töltés (rendes helyen) egyben nyomáspróba is. Tehát annyi :)
 
Szerintem ne törődj vele. Ez annyit jelent, hogy már nem garantált hogy nem szökött el belőle gáz. A töltés (rendes helyen) egyben nyomáspróba is. Tehát annyi :)
Félek, hogy ez nem ennyire egyszerű. Egy palack az élete folyamán folyamatos nyomásnak, nyomásváltozásnak és ezen felül pedig külső és belső oxidációnak van kitéve ezért vannak ezek az időszakos tesztek amikoris az üzemi nyomást meghaladó nyomással töltik fel a palackot, valamint a palack belsejét endoszkóppal is megnézik. Vagyis nem a szivárgást vizsgálják, hanem hogy biztonságosan használható, tölthető a palack. Szóval saját nyugalmunk érdekében nem árt ha van érvényes nyomáspróba. Én inkább csere párti vagyok (indokaimat korábban leírtam), mint töltetem. Igaz nekem szabványos törpe 10 kilós palackom van, amit minden gázlerakat tart, és cserekor mindig több évig érvényes nyomáspróbájú palackot kapok amit szükség esetén az anyacég vizsgál töltés előtt. Tehát ők házon belül intézik ezt és teszik rá a vonalkódos címkéjüket. Emiatt viszont valószínűleg nem is csinálhatja más, hiszen az ő nevük van rajta. (Itt természetesen a két nagy cég palackjaira gondolok)
Viszont a Linde-nél, több évvel ezelőtt úgy tájékoztattak, hogy lejárt nyomáspróbás palackot meg nem vesznek be cserére. nem tudom mi az oka, de ez lenne a legjobb megoldás.
Ráadásul a srác gyerekkori haver volt, és még velem se tett volna kivételt ha veszek ilyent, helyette inkább figyelmeztetett , hogy "ne vegyek drágán vasat"
Ez ügyben egy telefont érdemes megejteni, hátha változott a helyzet mert különben marad a nem ellenőrzött , és kitudja mennyire biztonságos palack a lakásban, és a töltögetés ha így is elvállalják.
1-2 hét és az enyém is cserés lesz, mert már csak 25 Bar-t mutat a palack órája. kíváncsi leszek hogy változtak az árak tavaly november óta.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére