• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Nah még egy kis kép, csak mert nekem továbbra is tetszenek :)

Bandáznak az algaevők:
30965871346_d3399cab85.jpgP1230043 by Zsolt, on Flickr

Zebrák:
30884404612_dfc195000b.jpgP1230004 by Zsolt, on Flickr

Palacsinta-reggeli:
30965870296_1e5bbcfbba.jpgP1230046 by Zsolt, on Flickr

És ha már tél akkor zebra a hógolyók között:
30912772831_64811754fd.jpgP1230065 by Zsolt, on Flickr

Továbbra sem tűnnek érzékenynek vagy félősnek. Nappal is vidáman úszkálnak a frontüvegnél, a többi lakóval is jól kijönnek.
Igaz kicsit olyanok mint a zebrák akikről a nevüket kapták... Azt hittem mivel ők a nagyobbak agresszorok lesznek kajánál, de a legkisebb oto is elzavarta a zebrát az algatablettától.
 
Nah még egy kis kép, csak mert nekem továbbra is tetszenek :)

Bandáznak az algaevők:
View attachment 20884P1230043 by Zsolt, on Flickr

Zebrák:
View attachment 20885P1230004 by Zsolt, on Flickr

Palacsinta-reggeli:
View attachment 20886P1230046 by Zsolt, on Flickr

És ha már tél akkor zebra a hógolyók között:
View attachment 20887P1230065 by Zsolt, on Flickr

Továbbra sem tűnnek érzékenynek vagy félősnek. Nappal is vidáman úszkálnak a frontüvegnél, a többi lakóval is jól kijönnek.
Igaz kicsit olyanok mint a zebrák akikről a nevüket kapták... Azt hittem mivel ők a nagyobbak agresszorok lesznek kajánál, de a legkisebb oto is elzavarta a zebrát az algatablettától.
Nagyon szepek az Oto-k, nagy gratula. Milyen pH ertekek vannak nalad az akiban? Nalam az Otok nem birtak a magas pH-t es feladtak a harcot 1 honap utan, mind az öt...:(:cry:, de ez meg az elejen volt, azota sem vettem belölük, pedig imadom öket.
A palacsinta algazonal figyelj arra, hogy nem birjak a magas hömersekletet. Sajnos ezt nem vettem figyelembe es nyaron el is tünt anagy akiban...
Gratula meg egyszer, nagyon jol mutatnak a halaid!(y)
 
Nagyon szepek az Oto-k, nagy gratula. Milyen pH ertekek vannak nalad az akiban? Nalam az Otok nem birtak a magas pH-t es feladtak a harcot 1 honap utan, mind az öt...:(:cry:, de ez meg az elejen volt, azota sem vettem belölük, pedig imadom öket.
A palacsinta algazonal figyelj arra, hogy nem birjak a magas hömersekletet. Sajnos ezt nem vettem figyelembe es nyaron el is tünt anagy akiban...
Gratula meg egyszer, nagyon jol mutatnak a halaid!(y)
Nem nagyon szoktam mérni, de ha már így kérdezted előkotortam a tesztet. 7es ph kb.
Nekem szerencsém van eddig az otokkal. Kettőt vesztettem másfél év alatt. Egyik kiugrott a másik befejelt a szűrő mögé alig bírtam kihúzni mikor megtaláltam. De ezen kívül már néhány újratelepítést is túléltek.
Majd nyáron figyelem a palacsintákat, max átkerülnek a melegben a garnélák mellé, ott úgyis 24-25 fok a max amit engedek.
 
Nem nagyon szoktam mérni, de ha már így kérdezted előkotortam a tesztet. 7es ph kb.
Nekem szerencsém van eddig az otokkal. Kettőt vesztettem másfél év alatt. Egyik kiugrott a másik befejelt a szűrő mögé alig bírtam kihúzni mikor megtaláltam. De ezen kívül már néhány újratelepítést is túléltek.
Majd nyáron figyelem a palacsintákat, max átkerülnek a melegben a garnélák mellé, ott úgyis 24-25 fok a max amit engedek.
Nálam csak a pH-ra gyanakodtam, a többi általános vízparaméter rendben volt. A csapvíz pH-ja nálunk 8 körüli, néha még magasabb is...így aztán nem is toleràltàk szegények...
 
Nálam csak a pH-ra gyanakodtam, a többi általános vízparaméter rendben volt. A csapvíz pH-ja nálunk 8 körüli, néha még magasabb is...így aztán nem is toleràltàk szegények...
az elég soknak tűnik. Ha nem bánod nem fogom kipróbálni hogy túlélnék-e az oto-k. Sulawesi garnélákat tarthatnál mindenféle visszasózás nélkül :)
 
az elég soknak tűnik. Ha nem bánod nem fogom kipróbálni hogy túlélnék-e az oto-k. Sulawesi garnélákat tarthatnál mindenféle visszasózás nélkül :)
Gondoltam mar ra..:)
De, probald ki, hogy mit csinalnak az Oto-k...:eek:, csak vicceltem, persze. Szepek nagyon!
 
Sziasztok.
A napokban vettem 5 oto-t, olvasgattam azelott roluk, de sajnos lehet, hogy nem eleget, amiutan az akvariumba kerultek, nekifogtak nyalogatni az algat (van egy kicsi barna alaga), de mintha most kicsit megtorpantak volna, nem latom kajalni oket, es azt sem, hogy szamottevoen kevesebb alga lenne az akvariumban. Nem tudom, hogy termeszetes viselkedesuk alapjan mennyire kene aktivaknak kellene legyenek, nalam neha fel vannak tapadva az uvegre, novenyekre, van amikor uszkalnak. Most vannak meg negyedik napja, eddig egyik sem hullott el, bar gondolom ez azert meg nem minden. Tehetek valamit ertuk, vagy esetleg esznek ok, csak en nem latom. Lehet tul reagalom, kepes vagyok tul aggodni a dolgokat. De nagyon nem szeretnem, hogy elhuljanak :) (Bocsi nem tudtam ekezetekkel irni)
 
Sziasztok.
A napokban vettem 5 oto-t, olvasgattam azelott roluk, de sajnos lehet, hogy nem eleget, amiutan az akvariumba kerultek, nekifogtak nyalogatni az algat (van egy kicsi barna alaga), de mintha most kicsit megtorpantak volna, nem latom kajalni oket, es azt sem, hogy szamottevoen kevesebb alga lenne az akvariumban. Nem tudom, hogy termeszetes viselkedesuk alapjan mennyire kene aktivaknak kellene legyenek, nalam neha fel vannak tapadva az uvegre, novenyekre, van amikor uszkalnak. Most vannak meg negyedik napja, eddig egyik sem hullott el, bar gondolom ez azert meg nem minden. Tehetek valamit ertuk, vagy esetleg esznek ok, csak en nem latom. Lehet tul reagalom, kepes vagyok tul aggodni a dolgokat. De nagyon nem szeretnem, hogy elhuljanak :) (Bocsi nem tudtam ekezetekkel irni)

Nem kell félteni őket.. ha fel vannak tapadva valahova, azt azért teszik mert esznek. Ha van algád, akkor nem éhesek
 
Oto-knak nem a kaja lesz a problémájuk, hanem a spontán, indokolatlan elhullás... :(
Nekem a tízes rajból egy maradt életben, de ő már fél éve bírja, így talán megmarad most már sokáig... :(
 
Tavasszal talán 4-et vettem, 1 maradt meg a második hét végére, bánatos is voltam. Most 3 hete is vettem, ezútta 6-ot… erre ezek vígan vannak :) kop kop lekopogom. Arra figyeltem, hogy a szoktatás napján semmi co2, másnap csak 50% időt ment és harmadnap hagytam csak rajta a szokásos programra. Amúgy hihetetlen ijedősek, ha takarítás közben rosszat nyúlok, akkor vergődnek ezerrel, gondolom az stresszeli őket rendesen :(
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van 10db oto az akváriumomban kb. fél éve vannak nálam.
Elhullás nem volt ez idő alatt, de most bekerült pár hal amiknek szerintem úszórothadás volt.
Több oton is fehér folt jelent meg a hátán, nem tudom azonosítani mi lehet velük(n)
 
Jelentem, nekifogtak kajálni,mind az 5-en, nappal is úszkálnak, sőt mintha ma az egyik a neonokkal úszott volna egy rajban, a makis meglepő, hogy mintha rámentek volna a vízibolhára amit a neonoknak adtam ( a neonok meg az alga tablettára amit az otoknak szántam :D ) nyaltak az vízfelszínnél az üvegre tapadt egy két vízibolha maradványt. Gondolom az érdekelte őket, bar azért meglepő lenne. Remélem megmaradnak :D Úgy szurkolok nekik, olyan aranyosak.
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van 10db oto az akváriumomban kb. fél éve vannak nálam.
Elhullás nem volt ez idő alatt, de most bekerült pár hal amiknek szerintem úszórothadás volt.
Több oton is fehér folt jelent meg a hátán, nem tudom azonosítani mi lehet velük(n)

Hali,

Sajnos ezzel a jelenséggel találkoztam én is és a vége az lett hogy elpusztult a hal. Próbáltam utána járni mi lehet ez a fehér folt, de nem nagyon találtam rá semmit, se fertőzés nem volt a vizembe se a paraméterekkel nem volt gond, az egyetlen reális magyarázat az volt, hogy megijedt valamitől és nekiúszott valaminek ami sérülést okozott. Sajnos az egyik alkalommal ezen a fehér folton pár nap alatt megjelent a halpenész, próbáltam kezelni, de nem sikerült életben tartanom a halat:cry:
Ma reggelre elpusztult megint egy ottom aminek látszólag semmi baja nem volt. A 8 darabból így már csak 4 van életben, de őket is ritkán látom. Olvastam a fórumot, hogy nagy az elhullási arány de ettől függetlenül mindig szomorú vagyok ha meghal egy állatkám:( Az éredekesség az egészben, hogy a hengeli razbórák, a törpe cory-k és a sakurák meg vígan elvannak, sőt a garnélák még szaporodnak is. Ebből gondolom, hogy nincs köze a pusztulásnak a vízminőséghez és sajna el kell fogadnunk a korábban írtakat, hogy ez egy érzékeny jószág.
 
Ma elvesztettem egy otot. Nem volt semmi látható baja, jópár hónapja nálam van. A képen nem tudom mennyire látszik de mintha tele lenne ikrával. Létezik hogy nem tudta lerakni és ebbe pusztult bele?
IMG_20161206_201652.jpg
 
Hali,

Sajnos ezzel a jelenséggel találkoztam én is és a vége az lett hogy elpusztult a hal. Próbáltam utána járni mi lehet ez a fehér folt, de nem nagyon találtam rá semmit, se fertőzés nem volt a vizembe se a paraméterekkel nem volt gond, az egyetlen reális magyarázat az volt, hogy megijedt valamitől és nekiúszott valaminek ami sérülést okozott. Sajnos az egyik alkalommal ezen a fehér folton pár nap alatt megjelent a halpenész, próbáltam kezelni, de nem sikerült életben tartanom a halat:cry:
Ma reggelre elpusztult megint egy ottom aminek látszólag semmi baja nem volt. A 8 darabból így már csak 4 van életben, de őket is ritkán látom. Olvastam a fórumot, hogy nagy az elhullási arány de ettől függetlenül mindig szomorú vagyok ha meghal egy állatkám:( Az éredekesség az egészben, hogy a hengeli razbórák, a törpe cory-k és a sakurák meg vígan elvannak, sőt a garnélák még szaporodnak is. Ebből gondolom, hogy nincs köze a pusztulásnak a vízminőséghez és sajna el kell fogadnunk a korábban írtakat, hogy ez egy érzékeny jószág.
A problémára én sem jöttem rá, 3 db-ottom beteg. :(
 
Ma elvesztettem egy otot. Nem volt semmi látható baja, jópár hónapja nálam van. A képen nem tudom mennyire látszik de mintha tele lenne ikrával. Létezik hogy nem tudta lerakni és ebbe pusztult bele?
View attachment 21999

Még nem láttam ilyen kis halat ikrásan ezért nem tudom azt mondani, hogy valóban az volt-e, de amit írsz az nem lehetetlen, olvastam róla, hogy a halaknál a bent maradt ikra okozhat sajnos pusztulást.

A problémára én sem jöttem rá, 3 db-ottom beteg. :(

Sajnálom de én sem tudom mi lehet a gondjuk. Nekem kellemes meglepetésem volt a minap, 2 elhullott oto-t én szedtem ki, kettőről pedig feltételeztem, hogy elpusztult, de az egyik etetésnél előjöttek a front üveghez, és 6db tapad az üvegre.:D Ez azért kicsit megnyugtatott.
Egyebként nem apró fehér pöttyök? Mert Nekem a második szériánál rögtön az első nap fehér pöttyök jelentek meg rajtuk (darakór), gyorsan kapott az akvárium malachit zöldet és pár fok hőmérséklet emelést és néhány nap alatt rendbe jöttek.
 
Dagi vagy beteg oto? Tegnap egész nap zabáltak. Azt gondoltam csak belakott. De ma reggelre mintha valami halványpiros folt lenne a hátsó részénél (popsijánál), nem tudom ennél jobban meghatározni. Viselkedésében nem latok változást. Kicsit aggódom:/ A másik három rendben nem, ennyire nem is dagik. Ennel jobb képeket nem tudtam csinálni.
24jseO.jpg 7eauc4.jpg
 
Back
Oldal tetejére