• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Bontogatom lassan a dryads-ot, viszik a növényeket, erre mit látok ma délelőtt az üvegen?

Otocinclus negros ifjonc. :D Bár a mossyban nem láttam cseperedni a bébiket, a nagy akvában íme itt a fekete ló!!! :D

Ezekkel a képekkel kívánok minden kedves akvakertész szaktársnak boldog új esztendőt!

31832851912_171e985ca1_z.jpgNegros suhanc by Attila Szántó, on Flickr

31171659603_e801e6e8ce_z.jpgOto bebi 2 by Attila Szántó, on Flickr
 
Üdv.

Ez lehet oto ikra?
received_1243274602427716.jpeg

Bal oldalon a sárga pötty. Ponty lazacok, sziámik és coryk vannak még a medencében. A cory ikra nem ilyen, a lazacok meg elvileg nem ragasztják az ikráikat. Illetve sisak csiga van még de az ő petéik se ilyenek.
Szerintetek?
 
A tapasztaltabbaktól kérdezem: Otocinclus Negros és Macrotocinclus Affinis. Melyik a kisebb? Melyik csoportosul jobban? Szokták enni a fehér taknyot a fáról?
 
Utoljára módosított:
Huh, hát volt szaporulat is a nagyban a negrosokból, meg iszonyat nagy a susnyás és nem igazán lehet összeszámolni egyik halból sem az egyedszámot, de saccperkábé affinisből van 12+, negrosból meg 10+. :D
Van pl. 10 cory pigmy, de kettőnél többet egyszerre nem láttam belőlük. :D
 
Huh, hát volt szaporulat is a nagyban a negrosokból, meg iszonyat nagy a susnyás és nem igazán lehet összeszámolni egyik halból sem az egyedszámot, de saccperkábé affinisből van 12+, negrosból meg 10+. :D
Van pl. 10 cory pigmy, de kettőnél többet egyszerre nem láttam belőlük. :D
Azért kérdezgetek, mert gondoltam kéne egy fél hadsereg valamiből, ami lenyalja a fehér taknyot a fáról. Az Amanok nem igazán eszik. A két Mollym néha csipkedi, de az édes kevés. Ancit nem rakok az aksiba...
 
Csütörtökön sikerült szerezni 4 darabot ebből a csoda-kis jószágból. Boldogság volt! 1,5 órán keresztül a csöpögtetős módszerrel szoktattam őket az akvárium vizéhez, mégis, az első órában olyan fehérek voltak, hogy azt hittem egy sem marad mag. Tegnapra már minden rendben volt, élénkek, esznek és élettel töltik meg a helyet. Remélem a továbbiakban sem lesz velük gond, egy hétig szüneteltetem az EasyCarbot, abból se legyen gond.
 

Attachments

  • IMG_20170119_195015.jpg
    IMG_20170119_195015.jpg
    152.2 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20170120_202848.jpg
    IMG_20170120_202848.jpg
    153.8 KB · Megtekintések: 5
Csütörtökön sikerült szerezni 4 darabot ebből a csoda-kis jószágból. Boldogság volt! 1,5 órán keresztül a csöpögtetős módszerrel szoktattam őket az akvárium vizéhez, mégis, az első órában olyan fehérek voltak, hogy azt hittem egy sem marad mag. Tegnapra már minden rendben volt, élénkek, esznek és élettel töltik meg a helyet. Remélem a továbbiakban sem lesz velük gond, egy hétig szüneteltetem az EasyCarbot, abból se legyen gond.
Én kb 2 hete hozta haza 4 darabot, azok is elég fakóak voltak, de a Tieid szinte üvegek![emoji54]....voltak[emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Sziasztok!

Pár napja én is büszke tulajdonosa lehettem három darab otonak. Mindegyik él és virul, túlélték az első napokat. Viszont megfigyeltem, hogy az egyiküket a másik kettő "kiközösíti". Tudtommal ezek csapatos halak, de csak kettő úszik együtt tényleg csak 5-10 centire hagyják el egymást a harmadik pedig szinte mindig az akvárium másik felében. Tervezem még egy párral bővíteni a csapatot, de ez akkor is fura hogy az az egy miért úszkál mindig külön a többitől.
 
Sziasztok!
Én is egy hete hoztam négy otot és két 144-es ancit a 3 hete működő akváriumba.
Nálam az a jellemző, hogy 2 otot mindig látok (késő délután+este), a másik kettő pedig eltűnik inkábbb.

Mivel teljesen új vagyok ezen a területen kérdezném, hogy uborkával nem lehet őket túletetni?
Tegnap raktam be nekik leforrázott bio uborkát először, és két oto, meg egy anci rögtön lecsapott rá. Egy órát hagytam rágcsálják, de utána kivettem, már látszott rajta, hogy ettek belőle.
Bent lehet hagyni egy éjszakára is az uborkát, nem eszik túl magukat?
Egyáltalán kell nekik zöldség, vagy elég az alga, meg amit találnak?
 
Sziasztok!
Én is egy hete hoztam négy otot és két 144-es ancit a 3 hete működő akváriumba.
Nálam az a jellemző, hogy 2 otot mindig látok (késő délután+este), a másik kettő pedig eltűnik inkábbb.

Mivel teljesen új vagyok ezen a területen kérdezném, hogy uborkával nem lehet őket túletetni?
Tegnap raktam be nekik leforrázott bio uborkát először, és két oto, meg egy anci rögtön lecsapott rá. Egy órát hagytam rágcsálják, de utána kivettem, már látszott rajta, hogy ettek belőle.
Bent lehet hagyni egy éjszakára is az uborkát, nem eszik túl magukat?
Egyáltalán kell nekik zöldség, vagy elég az alga, meg amit találnak?
Eléd raknak egy nagy tál fincsi kaját, alig kezdesz belőle enni, hopsz, elviszik.
Nyugodtan benthagyhatod másnapig.
 
A nagy akvába van majd' 20 oto, és egyet-egyet látok csak néha napközben. Ezek ilyenek, ha van búvóhely és susnyás, ott sziesztáznak. :)

Hikari/Prodac algatabit is szeretik egyébként.
 
Bontogatom lassan a dryads-ot, viszik a növényeket, erre mit látok ma délelőtt az üvegen?

Otocinclus negros ifjonc. :D Bár a mossyban nem láttam cseperedni a bébiket, a nagy akvában íme itt a fekete ló!!! :D

Ezekkel a képekkel kívánok minden kedves akvakertész szaktársnak boldog új esztendőt!

View attachment 23238Negros suhanc by Attila Szántó, on Flickr

View attachment 23239Oto bebi 2 by Attila Szántó, on Flickr
Mi a helyzet a negros ivadékokkal?
 
Back
Oldal tetejére