• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

A taiwanos akiból kikoptak valamiért.
Most már adagolok naponta biofilm port, ha lesz megint ikrázás szerintem meg fog maradni valamennyi.
 
ma hazaköltöztettem 6 negros kispajtit.
@Etele néhány bejegyzése és lelkesedése, meggyőzött hogy néhány nálam is el fog férni belőlük.
Remélhetőleg holnap nekiállnak dolgozni. Egy hatvanas akvárium rendelkezésükre áll, jelenleg még garnélák sem kerültek be, úgyhogy tudom ellenőrizni majd a hatékonyságukat :)
 
Igen, de amikor este bevilágítasz zseblámpával az akiba, meglátod hogy milyen aktívak!
Ezen bejegyzésen felbuzdulva tegnap lámpaoltás után, egy kis zseblámpával közelítettem meg az akvát, mert már napok óta csak 2-3 otot láttam a 7-ből. Nem tudtam, hogy csak bujkálnak-e vagy el is hullottak.
Eme módszer segítségével sikerült a kérdést megnyugtatóan megválaszolni: mindegyik oto megvan és szép kövérek is... Együtt bandáztak a bedobott algatabletta körül :)
Csak azt nem értem hol/hogy a búbánatban tudnak ennyire elbújni az 54 literes, annyira nem is dzsungel akváriumban... no mindegy

Viszont a kis zseblámpa fényénél elég dura volt a sötét akváriumban az itt-ott megvillanó garnéla szempár. :alien: Próbáltam lefotózni, de esélytelen volt.
 
Nos, nálam is jelentkezett az új telepítésű oto lemorzsolódás. 2,5 hete van 4 db, de tegnap este 1 eltávozott, miközben másik kettő. vígan lakmározott az uborkából. Hihetetlen teremtmények egyébként. A pontylazacok vették észre először az uborkát, kóstolgatták is, de miután megjött az első oto, szétcsapott köztük, és nem engedett mást a közelébe, Pedig voltak 2x akkora halak is akik próbálkoztak az uborka közelébe kerülni sikertelenül. Még a ramireziket is megkergetik néha.
 
ÁÁÁ. Ezt nem hiszem el. Tegnap este elég furcsán viselkedett az egyik otom a háromból. Reggel nem találom sehol. Este nem látom sehol. Megmozdítom az összes követ, díszt, nincs sehol... mindez 54 literben.
 
Nem, este vízcsere és újabb keresés. Nem növényes, hogy ennyire el tudjon veszni..

Tapatalkkal küldve az én Che2-L11 eszközömről
 
Nem, este vízcsere és újabb keresés. Nem növényes, hogy ennyire el tudjon veszni..

Tapatalkkal küldve az én Che2-L11 eszközömről
Ha nagyon megijed, akkor be tudja magát fúrni a kövek alá, vagy a talajba is, aztán kijönni már nem tud.
Nekem sikerült régebben... :(
Ezen kívül ott van a repülési képessége ( szekrény mögött), vagy ha vannak garnélák az akváriumban, egy este alatt eltakarítják.

Tapatalk-kal küldve...
 
Köszi, ezt nem gondoltam volna, úgyis egy nagy porszívózást terveztem. Garnéla nincs, tető van, szóval valahol lennie kell.

Tapatalkkal küldve az én Che2-L11 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére