• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Szerintem felesleges ilyen pontosan beállítani a hőfokot, a természetben sem állandó.
Tizedre meg pláne nem.
Mondom én akinél már csak egy árválkodik: 1éve indult akvába 2 hím és 1nőstény került mégaz elején bele. A nyáron lett összesen vagy 7-8 utód, de mára már csak növendék maradt meg.[emoji20]
Az anyát kb 1 hónapja vesztettem el[emoji22]
Okát sajnos nem tudom. Ezen kívül még két amanom lett oda, a razbórák viszont vígan elvannak.
Van egy kakukktojásom egy Aymonieri ami már olyan 7-8cm ő lehet még egy feltételezett elkövető.
 
Nekem most 2 oto-m van. Ha betennék még melléjük újonnan vásároltakat, akkor az újak a régiekkel bandáznának, vagy elkerülnék egymást, mint a neonok ilyenkor?
 
Nekem most 2 oto-m van. Ha betennék még melléjük újonnan vásároltakat, akkor az újak a régiekkel bandáznának, vagy elkerülnék egymást, mint a neonok ilyenkor?
Bandáznának! :D Hozzánk többször is érkeztek újak, de szinte azonnal megtalálták a régieket, akik örömmel fogadták őket.
 
Tegnap óta nekem is van 5 otóm.
Hát ezek piszok aranyosak. Általában szanaszét dolgoznak, nagyon szorgosan, aztán egyszer valahogy egymásba botlanak és összeállnak bandába. Azóta mintha a sziámik is szorgosabbak lennének, mióta az otók példát mutatnak nekik.
 
Köszönöm a videókat!

Csak itt ebben a topikban olvastam feljebb, hogy volt, akinél lettek utódok. Érdekelne, hogy milyen körülmények között sikerült.
Nem szeretnék komolyabban foglalkozni vele, de azért jó lenne egy kis utánpótlás. Van itthon 6+3db, egy pár csak akad köztük.
 
Ma vettem az oto affinis csapat mellé 12 oto negrost, holnap talán fotózok. Nagyon szép a mintázatuk, ha majd a sztressz elmúltával beszínesednek, fotókompatibilissé is válnak. :)
 
Köszönöm a videókat!

Csak itt ebben a topikban olvastam feljebb, hogy volt, akinél lettek utódok. Érdekelne, hogy milyen körülmények között sikerült.
Nem szeretnék komolyabban foglalkozni vele, de azért jó lenne egy kis utánpótlás. Van itthon 6+3db, egy pár csak akad köztük.


Csak véletlen születtek nem tenyésztettem de sima csap vízben Kb. 14nk 7,5-8 PH
 
Tegnap reggel mikor benéztem az akiba láttam 3db majdnem 1 centis kis csöppséget az üvegen. :)
Nagyon megörültem.
Pedig a hőfok eléggé ingadozott február óta (akkor indult az aki) 22-26 fok között.
3 felnőtt Oto + kb 50 Blue Dream van egy jól szűrt 54 literes akiban.
Remélem lesznek többen is. :D
 
Tegnap reggel mikor benéztem az akiba láttam 3db majdnem 1 centis kis csöppséget az üvegen. :)
Nagyon megörültem.
Pedig a hőfok eléggé ingadozott február óta (akkor indult az aki) 22-26 fok között.
3 felnőtt Oto + kb 50 Blue Dream van egy jól szűrt 54 literes akiban.
Remélem lesznek többen is. :D

De jó neked, nálam csak pusztulnak... :(:cry:
 
Tegnap reggel mikor benéztem az akiba láttam 3db majdnem 1 centis kis csöppséget az üvegen. :)
Nagyon megörültem.
Pedig a hőfok eléggé ingadozott február óta (akkor indult az aki) 22-26 fok között.
3 felnőtt Oto + kb 50 Blue Dream van egy jól szűrt 54 literes akiban.
Remélem lesznek többen is. :D
A pH egyébként kb 7.5, és 6 NK-s keménységa keménység (csapvíz).
Egy 15W-os növényes fénycső van csak bent.
A talaj fekete bazalt + fehér homok illetve van bent egy szőlőág.
Növények: HM, Flame moha, Indiai vizicsillag, egy kevés riccardia és főnix moha.
Enni a garnéla eleséget eszik + spirulina tablettát.
Szűrő: JBL E901 visszafolytva :)


De jó neked, nálam csak pusztulnak...
Ezt sajnálattal hallom :(
 
Amúgy szeretném végre megfejteni, hogy miért hullanak el, mert 2 nappal ezelőtt is volt egy haláleset.
Jó ideje láttam már rajta, hogy szaporábban lélegzik a többieknél, 2 napja délután láttam cikázni az akvárium alja közelében, este már a hasát mutatta... :(

25 fokos a vízem jelenleg, NO3-szint normális, víz közepesen kemény.

10 volt, 2 maradt, mindezt kb. 2-3 hónap alatt.
 
10 volt, 2 maradt, mindezt kb. 2-3 hónap alatt.

Igy vagyok en is, a vizparameterek jok, megis van elhullasom latszolag ok nelkul, nagyjabol hasonlo tunetekkel mint neked. Talan azt veszem eszre, hogy mintha a hasuk fel lenne puffadva kisse, de amig elnek semmi nem latszik rajtuk.... Talan erzekenyebbek az oxygenhianyra? Nem levegoztatek egyaltalan, a befolyo kicsit fodrozza a vizfelszint
 
Back
Oldal tetejére