• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Nálam is csak egy maradt meg. Elbóklászik az akváriumban és nem is sovány. De azért már intézem az utánpótlást :)
Én már kétszer utánpótoltam, többet n fogok. De nem is találom már szegényt. Ha meg találom akkor oda adom valakinek akinek több oto-ja van. (Ha találok ilyet) Nekem az összes otom kövéren pusztult el, pedig a víz tulajdonságai megfelelnek nekik. Mondjuk a legutóbbi azért pusztult el mert beragadt a belső szűrő mögé és későn vettem észre. :(
 
Már másodszor jártam úgy, hogy halhálóval pecáztam ki Otót és a kis mafla szája "odaragadt" a hálóhoz. Ezúttal kb félóra után szabadult csak ki (de szerencsére végül azért csak kiszabadult) úgy, hogy a hálót bent hagytam a vízben lógni. Gondolom nem én vagyok az első aki így jár. Elkerülhető valahogy ez a dolog? Nem szeretném, ha előbb-utóbb végzetes lenne, arról meg elképzelésem sincs, hogy tudnék segíteni neki leválni a hálóról...
 
Már másodszor jártam úgy, hogy halhálóval pecáztam ki Otót és a kis mafla szája "odaragadt" a hálóhoz. Ezúttal kb félóra után szabadult csak ki (de szerencsére végül azért csak kiszabadult) úgy, hogy a hálót bent hagytam a vízben lógni. Gondolom nem én vagyok az első aki így jár. Elkerülhető valahogy ez a dolog? Nem szeretném, ha előbb-utóbb végzetes lenne, arról meg elképzelésem sincs, hogy tudnék segíteni neki leválni a hálóról...
Szia!
Mi is jártunk már így! Azóta vagy puszta kézzel (nálunk nagyon kezesek...)vagy valamilyen átlátszó műanyag dobozkával (szögletes praktikusabb) odatereljük az üveghez, majd egy vékony dosszié(irattartó vagy mi) darabot alácsúsztatva együtt kiemeljük. (Érthető ez így?)
 
Amúgy szeretném végre megfejteni, hogy miért hullanak el, mert 2 nappal ezelőtt is volt egy haláleset.
Jó ideje láttam már rajta, hogy szaporábban lélegzik a többieknél, 2 napja délután láttam cikázni az akvárium alja közelében, este már a hasát mutatta... :(

25 fokos a vízem jelenleg, NO3-szint normális, víz közepesen kemény.

10 volt, 2 maradt, mindezt kb. 2-3 hónap alatt.

Nálunk minden aksiban vannak Oto-k már.
Van amiben csak akasztós szűrő van (US-03) van amiben JBL E901.
Csak a vízet fodrozza a befolyó/esőztető.
Hőfok különböző, a kicsi aksikban (40liter) jelenleg 22-23 fok, a nagyobbakban (54 és 128l) 24-26 fok.

Nem lehet, hogy idős példányokat kaptál a boltban és azért hullanak el?
Vagy esetleg a víz keménysége zavarhat be?

Most 2 napig 2x6 órás áramszünetünk volt, mindenki túlélte. (még a pici Oto-k is)
 
Nálunk minden aksiban vannak Oto-k már.
Van amiben csak akasztós szűrő van (US-03) van amiben JBL E901.
Csak a vízet fodrozza a befolyó/esőztető.
Hőfok különböző, a kicsi aksikban (40liter) jelenleg 22-23 fok, a nagyobbakban (54 és 128l) 24-26 fok.

Nem lehet, hogy idős példányokat kaptál a boltban és azért hullanak el?
Vagy esetleg a víz keménysége zavarhat be?

Most 2 napig 2x6 órás áramszünetünk volt, mindenki túlélte. (még a pici Oto-k is)

Sajnos a korukat nem tudom megbecsülni, kinézetre kb. ugyanolyan/ugyanakkora volt mindegyik.
Vízkeménység nyilván faktor lehet, hiszen trópusi halról van szó. Ehhez képest itt a fórumon sokan tartják őket csapvízben minden fajta gond nélkül.

Egyre inkább az a gyanúm, hogy a vadon befogott példányok egy része egyszerűen nem tud alkalmazkodni az akváriumi körülményekhez.
 
Ma újabb meglepetés ért, mikor vízcsere után jobban megnéztem az akváriumot.

Éppen most kel ki az újabb adag (eddig 5db-ot láttam, 3 kikelt, 2 még nem) kicsi Oto.
27-ről 24,5 fokra vittem le a víz hőmérsékletét az elmúlt pár napban (így is csak naponta 2 órát tudtam világítani a hőség miatt + ventillátor is ment)

A korábban született 5db-ból 2db ami biztosan megmaradt, ők már 1,5 centisek.

Íme 2 kép:
OTO1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg OTO2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok! Mielőtt fagyasztott vörös szunyoglárvával etettem a halakat, elötte olvasgattam, és csak jókat írtak róla. Most miután megdöglöttek oto im véletlenül találtam egy oldalt ahol irták hogy a vörös szunyoglárva egyik felén kitin van amin kampó van, ez megakadhat a halak beleiben és bélgyulladást, halált okozhat. Volt hogy este 10 kor vopt csak időm megetetni a halakat, az otok nagyon szerették a szunyoglárvát, pocakosra ették magukat. Másnap reggel mindig találtam 1-2 döglött otot. Egy darab maradt a 6 bol, ma reggel nagyon megsajnáltam mert magába van fordulva és elég szarul néz ki, alig akar enni. Eddig azért nem vettem társakat mert nem tudtam mitől döglöttek meg. Valószínű hogy a szunyoglárvától? Vagy ez véletlen lenne hogy pont utána pusztultak meg? (nemhiszem)
 
Sziasztok! Mielőtt fagyasztott vörös szunyoglárvával etettem a halakat, elötte olvasgattam, és csak jókat írtak róla. Most miután megdöglöttek oto im véletlenül találtam egy oldalt ahol irták hogy a vörös szunyoglárva egyik felén kitin van amin kampó van, ez megakadhat a halak beleiben és bélgyulladást, halált okozhat. Volt hogy este 10 kor vopt csak időm megetetni a halakat, az otok nagyon szerették a szunyoglárvát, pocakosra ették magukat. Másnap reggel mindig találtam 1-2 döglött otot. Egy darab maradt a 6 bol, ma reggel nagyon megsajnáltam mert magába van fordulva és elég szarul néz ki, alig akar enni. Eddig azért nem vettem társakat mert nem tudtam mitől döglöttek meg. Valószínű hogy a szunyoglárvától? Vagy ez véletlen lenne hogy pont utána pusztultak meg? (nemhiszem)
Érdekes, amit írsz. Egy időben én is etettem vörös szúnyoglárvával, de pont a veszélye miatt felhagytam vele (na meg most csak nano halaim vannak, amik még a vörös cyclops-szal is küzdenek :) ) Amikor még adtam a szúnyoglárvát a halaknak, nálam akkor sem ették az otok. Ők mindig az algatablettára és a fenéklakóknak szánt tablettás kajára mentek csak rá. Illetve a főzött zöldségekre, levelekre.
 
Sziasztok! Mielőtt fagyasztott vörös szunyoglárvával etettem a halakat, elötte olvasgattam, és csak jókat írtak róla. Most miután megdöglöttek oto im véletlenül találtam egy oldalt ahol irták hogy a vörös szunyoglárva egyik felén kitin van amin kampó van, ez megakadhat a halak beleiben és bélgyulladást, halált okozhat. Volt hogy este 10 kor vopt csak időm megetetni a halakat, az otok nagyon szerették a szunyoglárvát, pocakosra ették magukat. Másnap reggel mindig találtam 1-2 döglött otot. Egy darab maradt a 6 bol, ma reggel nagyon megsajnáltam mert magába van fordulva és elég szarul néz ki, alig akar enni. Eddig azért nem vettem társakat mert nem tudtam mitől döglöttek meg. Valószínű hogy a szunyoglárvától? Vagy ez véletlen lenne hogy pont utána pusztultak meg? (nemhiszem)
A vörös szunyoglarva kedvezötlen hatasairol mar en is hallottam. Nekem most az aki berendezeset követöen 5 Otobol 3 dobta fel a talpat...fogalmam sincsen miert, de hasonlo esetekröl mar en is olvastam itt a forumon is. Latszolag nincsenek tünetek, egyik nap meg vigan uszkal masik nap meg csak lebegett a vizben ide-oda a szürö aramlatatol. Nincs pikkelyborzolodas, fekelyek, uszasi nehzesegek, semmi...meg kettö van az 5-böl, egyenlöre nem is potolom öket. Az összes többi halfaj kitünöen erzi magat, eleterösek szepek, szinesek...
 
Nálam az vált be, hogy egy kis lábosba teszek fel vizet főni.Mikor elkezd forrni a víz egy kb.fél cm vastag karikát beleteszek és 7-8 percig főzöm! ( Nem tovább) Miután megfőtt és kihült, beteszem az akiba és jönnek az Otok- a Sakurák nem is foglalkoznak vele, de az Oto-k, zabálnak!;)
Nekem sajna nem eszik,szinte nem is foglalkoznak vele.Pedig jó lenne valamire rá bírni őket mert hiába nyalogatják az üveget meg a leveleket nekem egyáltalán nincsen algám,ami nem baj de nálam is akad/akadt elhullás.
 
Nekem sajna nem eszik,szinte nem is foglalkoznak vele.Pedig jó lenne valamire rá bírni őket mert hiába nyalogatják az üveget meg a leveleket nekem egyáltalán nincsen algám,ami nem baj de nálam is akad/akadt elhullás.
Milyen zöldségekkel próbálkoztál? Nekem amikor még éltek, akkor a saláta jobban bejött nekik mint az ubi. Amúgy fölösleges 7-8percig főzni. Nekem salátánál annyi elég hogy amikor forr a víz az edénybe beledobtam, lekapcsoltam a gázt, fél percet vártam és egy pohár hideg vízbe ellenőriztem higy le megy e az aljára vagy kell e még főzni(meg ugye abba le is hűlt.) Uborkánál meg 2 perc főzés miután beledobtam a forró vízbe és már le is ment az akvárium aljára. :) Ha nem jön be nekik ubi akkor próbálkozz más zöldségekkel: Cukkini, sütőtök, sóska, saláta, stb.. ;)
 
Na most látom hogy az utolsó megmaradt oto, holtan fekszik az akvárium alján.... :'( :( Ahogy egyedül maradt nem evett semmit csak bújkált... Úgyhogy már nem kell neki társakat vennem...
 
Sajnos úgy tűnik a meleg (26fokos víz) kinyírta az összes kicsit, pedig több mint 10-en voltak :(
A nagyoknak semmi baja.
 
Sajnos úgy tűnik a meleg (26fokos víz) kinyírta az összes kicsit, pedig több mint 10-en voltak :(
A nagyoknak semmi baja.



Sajnálom.:(Szerintem 26 foknál még nem kellene,hogy bajuk legyen. Lehet jobban kell levegőztetned mert a melegebb vízben kevesebb az oxigén.
 
Sajnálom.:(Szerintem 26 foknál még nem kellene,hogy bajuk legyen. Lehet jobban kell levegőztetned mert a melegebb vízben kevesebb az oxigén.
Egy JBL E901-es külső szűrő van esőztetővel egy 54 literesben, fodrozza a vizet rendesen, csak elég kellene, hogy legyen, nem?
 
Egy JBL E901-es külső szűrő van esőztetővel egy 54 literesben, fodrozza a vizet rendesen, csak elég kellene, hogy legyen, nem?
@Barnapival egyetertek, elvileg nem kellene, hogy bajuk legyen 26°C körül.
Bar a felszin fodrozodasa nem feltetlenül elegendö, hatekonyab a hütes, ha egy ventillator aktivan parologtatja a vizfelszint. Erdekes amit irtal, ilyen hömerseklet nem kellene, hogy problemat okozzon.
 
@Barnapival egyetertek, elvileg nem kellene, hogy bajuk legyen 26°C körül.
Bar a felszin fodrozodasa nem feltetlenül elegendö, hatekonyab a hütes, ha egy ventillator aktivan parologtatja a vizfelszint. Erdekes amit irtal, ilyen hömerseklet nem kellene, hogy problemat okozzon.
A nagyoknak (kb 4 centisek) nincs baja, csak a kicsiknek, amik kb 2 hete születtek. Ők nem bírták. :(
De hamarosan lesz klíma aztán 22-23fokon lesz mindenki, aztán jöhetnek az újabb kicsik :) Garnélák sem örülnek az ilyen melegnek.
 
Back
Oldal tetejére