• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Igy vagyok en is, a vizparameterek jok, megis van elhullasom latszolag ok nelkul, nagyjabol hasonlo tunetekkel mint neked. Talan azt veszem eszre, hogy mintha a hasuk fel lenne puffadva kisse, de amig elnek semmi nem latszik rajtuk.... Talan erzekenyebbek az oxygenhianyra? Nem levegoztatek egyaltalan, a befolyo kicsit fodrozza a vizfelszint

Nálam sincs levegőztető, de a Tetra áramlása a lilynél elég jó felszínfodrozást ad, így én ezt is kizárnám. :(
A hasukat sem látom nagyobbnak.
 
Érdekes egy hal ez az oto... Kb. mázli kérdése, ha jó szállítmányt kapsz ki, strapabíróak (nekem van majd' két éves halam ami mindent túlélt), ha nem, akkor a teljes állomány el tud hullani pár hónap alatt.
 
Nálam az vált be, hogy egy kis lábosba teszek fel vizet főni.Mikor elkezd forrni a víz egy kb.fél cm vastag karikát beleteszek és 7-8 percig főzöm! ( Nem tovább) Miután megfőtt és kihült, beteszem az akiba és jönnek az Otok- a Sakurák nem is foglalkoznak vele, de az Oto-k, zabálnak!;)
 
Érdekes egy hal ez az oto... Kb. mázli kérdése, ha jó szállítmányt kapsz ki, strapabíróak (nekem van majd' két éves halam ami mindent túlélt), ha nem, akkor a teljes állomány el tud hullani pár hónap alatt.
Pont így voltam én is. Vettem az előző csapathoz, még 10 darabot, aztán idővel feltűnt, hogy már nem látok olyan sokat. Mára meg már csak 4 darab van :(.
 
Pont így voltam én is. Vettem az előző csapathoz, még 10 darabot, aztán idővel feltűnt, hogy már nem látok olyan sokat. Mára meg már csak 4 darab van :(.

Hasonló itt is...
Lehet vajon összefüggés a vadon fogott példányok és a tenyésztettek pusztulási rátája között?
Úgy tudom, hogy a magas nitrátra érzékenyek, de az sincs már jó ideje.
 
Én is teljesen tanácstalan vagyok az ügyben. Jól beállt szűrőm van, egy Eheim 2080, a 243 literes akvárium alatt, azt ugyan nem tudom, hogy miért mohásodom durván(vagy ez is valamiféle alga o_O), de jelentős alga sincs, heti feles vízcsere is megvan RO vízzel. A maradékot áttettem abba a 26 literes akváriumba ahol a törpesügérjeim voltak, és folyamatosan volt szaporulat. Ezen egy házi készítésű, szennyvízcsőből készült külső szűrő van, de itt is elpusztult egy.
 
Sziasztok, 5 hetes 180literes akvába pénteken kerültek először halak, 6oto és 18 vörös neon. Előtte mértem 1 hétig minden nap a ammóniát meg a nitritet meg a nitrátot is csepptesztekkel, első kettő 0, a nitrát 10-15 körül volt minden nap. Első nap nem is volt semmi gond, második nap viszont egy oto latvanyosan rangatozni kezdett ezért elkülönítettük 5 lityós üvegbe malachit zöldbe hátha valami parazita. Aztán a többi is ugyanezt kezdte játszani ezért őket is betettük pár órára a gyogyszerbe, majd átkerültek mind a 6an a 30 literes karanténos akvába, ahol most egyenlőre nem rangatoznak. Mitől lehetett ez szerintetek? Elég volt ennyi kezelés nekik vagy parakill turbo fog kelleni? Esetleg csak valami mérgezés lehetett? A vörös neonoknak viszont semmi bajuk: kergették egymást meg kettes párzási táncokat jártak miután lekapcsolt a világítás. Az otokkal viszont mi lehet?
 
Sziasztok! Van aki egyedült tart otot? Mert már csak 1 darab maradt, többet nem veszek. Maradhat vagy inkámb adjam oda olyannak akinek több otoja van?
 
Sziasztok, 5 hetes 180literes akvába pénteken kerültek először halak, 6oto és 18 vörös neon. Előtte mértem 1 hétig minden nap a ammóniát meg a nitritet meg a nitrátot is csepptesztekkel, első kettő 0, a nitrát 10-15 körül volt minden nap. Első nap nem is volt semmi gond, második nap viszont egy oto latvanyosan rangatozni kezdett ezért elkülönítettük 5 lityós üvegbe malachit zöldbe hátha valami parazita. Aztán a többi is ugyanezt kezdte játszani ezért őket is betettük pár órára a gyogyszerbe, majd átkerültek mind a 6an a 30 literes karanténos akvába, ahol most egyenlőre nem rangatoznak. Mitől lehetett ez szerintetek? Elég volt ennyi kezelés nekik vagy parakill turbo fog kelleni? Esetleg csak valami mérgezés lehetett? A vörös neonoknak viszont semmi bajuk: kergették egymást meg kettes párzási táncokat jártak miután lekapcsolt a világítás. Az otokkal viszont mi lehet?
Szia!

Az Otoval sokunknak van pozitiv es negativ tapasztalata egyarant. Ha valamilyen ektoparazitaval lenne dolgod, azt egy egyszerü malachit zöldes "aztatas" nem fogja elpusztitani. Raadasul, ha valamilyen parazita irritalja a böret, akkor folyamatos lenne a tereptargyakhoz, levelekhez valo dörgölözese. Ha valamilyen endoparazita, akkor meg annak egyeb tünetei: etvagytalansag, sapadtsag, pikkelyek borzoltsaga esetleg, talan maga a parazita is lathato lenne a vegbelnyilasnal vagy hasonlo tüneteket tapasztalnal. Esetleg akar beverzest vagy egyebet is lathatnal a halakon.
Nehez igy megmondani, hogy a rangatozas mit jelent, esetleg a kopoltyut irritalta valami...
Figyeld öket tovabb a karanten akvariumban, ha 1 het mulva sem latsz semmi különöset, probalj meg 1-2-t kellö körültekintessel visszaszoktatni a nagy akvariumba. Közben merd meg a vized parametereit is.
 
Sziasztok! Van aki egyedült tart otot? Mert már csak 1 darab maradt, többet nem veszek. Maradhat vagy inkámb adjam oda olyannak akinek több otoja van?
Csoportban erzik inkabb jol magukat. De ha eszik rendesen, batran az akvarium több pontjan is legeleszik, es lathatoan "jol erzi magat" akkor maradhatna is.
 
Sziasztok! Van aki egyedült tart otot? Mert már csak 1 darab maradt, többet nem veszek. Maradhat vagy inkámb adjam oda olyannak akinek több otoja van?

Nálam is csak egy maradt meg. Elbóklászik az akváriumban és nem is sovány. De azért már intézem az utánpótlást :)
 
Back
Oldal tetejére