• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, megéri-e manapság iphone 4s-t venni?Mennyire lesz időtálló telefon?Szóval ha megveszem nem akarom 1-2év múlve lecserélni.Válaszokat előre is köszi!
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, megéri-e manapság iphone 4s-t venni?Mennyire lesz időtálló telefon?Szóval ha megveszem nem akarom 1-2év múlve lecserélni.Válaszokat előre is köszi!
Attól függ, mire kell! Ha csak telefonálás, zenehallgatás, netezés és egyszerűbb játékok, akkor simán elvagy vele egy jó darabig. Erős vasak minőségi cuccokból és nagyon stabil rendszerrel.
Szóval alap dolgokra ma is tökéletes, nekem is az van, bár én hamarosan cserélem, de nem azért, mert elégedetlen lennék vele!
 
Attól függ, mire kell! Ha csak telefonálás, zenehallgatás, netezés és egyszerűbb játékok, akkor simán elvagy vele egy jó darabig. Erős vasak minőségi cuccokból és nagyon stabil rendszerrel.
Szóval alap dolgokra ma is tökéletes, nekem is az van, bár én hamarosan cserélem, de nem azért, mert elégedetlen lennék vele!
Köszi a választ!
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, megéri-e manapság iphone 4s-t venni?Mennyire lesz időtálló telefon?Szóval ha megveszem nem akarom 1-2év múlve lecserélni.Válaszokat előre is köszi!
Azért nem vagyok ebben olyan biztos.
Ha 1-2 év múlva nem akarod lecserélni, akkor szerintem ne vedd meg!
Az igaz, hogy S széria, de egy kollegámnak pont ilyen van, és az IOS8 már lassúnak tűnik rajta. Facebook, web, és jó pár alkalmazás sokkal lassabb, mint egy 5-ösön. Valamint vedd figyelembe azt is, hogy már kint van az iPhone 6, így 2 generációs késéssel kell számolnod. Az Apple nem arról híres, hogy az idők végezetéig támogatná a régebbi telefonokat...
Persze most még "elvagy" vele, de gondold át mit szeretnél: "ellenni", vagy kompromisszumok nélkül használni a friss dolgokat is?
Én nem javaslom neked.
 
Én már nem vennék a 4s-t, még az 5-öt is megfontolnám. Most azt érzem, hogy az Apple az 5s-sel egy rettentő időtálló telefont rakott össze és még mindig sokan veszik akik nem akarnak nagyobb kijelző iPhone-t. Vannak pletykák, hogy idén lesz 6C ami 4"-os kijelzővel jön és a 6-os specifikációjával.
Röviden, ha nem akarod lecserélni hosszabb ideig a telefonod akkor 5s.
 
Azért nem vagyok ebben olyan biztos.
Ha 1-2 év múlva nem akarod lecserélni, akkor szerintem ne vedd meg!
Az igaz, hogy S széria, de egy kollegámnak pont ilyen van, és az IOS8 már lassúnak tűnik rajta. Facebook, web, és jó pár alkalmazás sokkal lassabb, mint egy 5-ösön. Valamint vedd figyelembe azt is, hogy már kint van az iPhone 6, így 2 generációs késéssel kell számolnod. Az Apple nem arról híres, hogy az idők végezetéig támogatná a régebbi telefonokat...
Persze most még "elvagy" vele, de gondold át mit szeretnél: "ellenni", vagy kompromisszumok nélkül használni a friss dolgokat is?
Én nem javaslom neked.
Nekem is lassú volt, amikor ios7-ről 8-ra frissítettem, de csináltam egy gyári resetet és sokkal gyorsabb lett - egy tipp a kollégádnak. A másik, meg, hogy ha nem akar minimális lassulást sem, akkor felesleges frissíteni az új iosra. A 4S amúgy nem is fog már újabbat kapni, mert szerintem az újabb rendszer már nem fogja támogatni, szóval nagy lassulással nem kell számolni, de azt írtam is fentebb, hogy ha erős gép kell, akkor nem ez a választásod. Ennyi pénzért viszont szerintem jobb telefont nem találsz.
De ha tényleg hosszú távra kell és nem csak alapvető dolgokra+zenére, akkor tényleg érdemes inkább gyűjtögetni és valami erősebb cuccra beruházni. ;)
Azt azért tudni kell, hogy az 4s kb 4 éves cucc, szóval csodákra nem képes. De mondom, én most is tök meg vagyok elégedve vele.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nekem is 4S van, szeretem, kicsit lassult, azzal nem értek egyet, hogy nemkell frissíteni 8ra, mert előbb utóbb sajnos az appok nem fognak menni rajta rendesen :(
inkább 5C-t vennék most....
 
Nekem is lassú volt, amikor ios7-ről 8-ra frissítettem, de csináltam egy gyári resetet és sokkal gyorsabb lett - egy tipp a kollégádnak. A másik, meg, hogy ha nem akar minimális lassulást sem, akkor felesleges frissíteni az új iosra. A 4S amúgy nem is fog már újabbat kapni, mert szerintem az újabb rendszer már nem fogja támogatni, szóval nagy lassulással nem kell számolni, de azt írtam is fentebb, hogy ha erős gép kell, akkor nem ez a választásod. Ennyi pénzért viszont szerintem jobb telefont nem találsz.
De ha tényleg hosszú távra kell és nem csak alapvető dolgokra+zenére, akkor tényleg érdemes inkább gyűjtögetni és valami erősebb cuccra beruházni. ;)
Azt azért tudni kell, hogy az 4s kb 4 éves cucc, szóval csodákra nem képes. De mondom, én most is tök meg vagyok elégedve vele.
Az a gond, hogy ha nem frissítesz firmware-t, egyre kevesebb appot fogsz tudni használni. Az újakat majd nem tudod leszedni, mert nem támogatják a te iOS verziódat. Én annak idején egy 3G iPhone-al kezdtem (beszép is vót), és tapasztaltam mindezt, ahogy fejlődött az iOS.
Viszont ha meg tényleg csak zenét akar hallgatni, meg a számológépet nyomogatni, akkor ahhoz meg felesleges iPhone, vegyen valami noname-t amiért már a szolgáltató fizet neki, csak vigye el...
 
Az a gond, hogy ha nem frissítesz firmware-t, egyre kevesebb appot fogsz tudni használni. Az újakat majd nem tudod leszedni, mert nem támogatják a te iOS verziódat. Én annak idején egy 3G iPhone-al kezdtem (beszép is vót), és tapasztaltam mindezt, ahogy fejlődött az iOS.
Viszont ha meg tényleg csak zenét akar hallgatni, meg a számológépet nyomogatni, akkor ahhoz meg felesleges iPhone, vegyen valami noname-t amiért már a szolgáltató fizet neki, csak vigye el...
Ok, de ezeknél meg sokkal minőségibb az almás. Hiába egy elavult hardware, messze nem lehet egy lapon említeni a minőségét és a stabilitását egy bármilyen más, közép kategóriás telefonnal.
Az meg, hogy idővel kevesebb appot tudsz rajta haználni, az természetes, a számítógépekkel is így van.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, megéri-e manapság iphone 4s-t venni?Mennyire lesz időtálló telefon?Szóval ha megveszem nem akarom 1-2év múlve lecserélni.Válaszokat előre is köszi!

Én az asszonynak vettem fél éve egy 4s-t, a magentás cégnél most elég jó árban van. IOS 8 van rajta, teljesen jól működik, mindig frissitem a szoftvert, ha kijön az új, és nem tapasztalok lassulást. Szerintem asszonykám még két év múlva is boldog lesz vele, amire ő használja, (telefonálás, netezés, fotózás) arra később is elég lesz.
Ezek az új IOS rendszerek bár baromi jól vannak optimalizálva a régebbi vasakra is, pl. nemrég az eléggé belassult iPad 2-esemen csinàltam clean install-t, azóta, mint az új, úgy müködik.
Én amondó vagyok, hogy ennyi pénzért most nemigen találsz jobb telefont, ha csak két évig használod is, már akkor megérte az árát.
 
Negyedik éve nyúzok WP-s telókat, Samsung Omnia 7 (WP 7.5-7.8) volt az első, most Lumia 925 (WP 8-8.1) van. Végig követtem az eddigi fejlődést, szerettem/szeretem őket, de...
Ajánlanám de sajnos nem merem, nekem tökéletes munkatelefon, de appok terén sajnos nem áll jól. Sok dolog nincs, ami van az többnyire funkcióhiányos, vagy hónapokat csúszik a másik két platformhoz képest.
Időközben pár hétig volt nálam iPhone 5 és 1 évig Samsung szerviz voltunk...
Ezeknél appok terén nincs hiány, van minden mi szem-szájnak ingere, néha talán túl sok is :) Ami miatt ezekbe is bele tudok kötni:
Droid: rengeteg szemét app, az aktuális csúcskütyük is képesek akadni akár a menüben is, és félévente reset mert durván visszalassul a rendszer
iPhone: objektíven nézve, félretéve minden egyéni nyűgöm (kinézet, hype), csak az árába tudok belekötni
 
Ha valakit érdekel, április 29-ig ingyen letölthető a teljes Magyarországot tartalmazó IGO androidra és ios-re.
Ma ki is próbáltam hazafele. Kicsit nehezen indult, konkrétan nem igazán tudtam volna az első 50 méteren, hogy jó irányba indultam-e egyáltalán. Aztán a Tatai úton haladva ő folyamatosan azt mutatta, hogy a Szent László utcában haladok, ami bár párhuzamos utca, de 50 méterre van. Más szoftvernél ilyen durva hibát még nem láttam, de sok mást igen. Viszont reklamációnak helye nincs, hiszen ingyen adták :D
 
Annak idején(3éve) úgy voltam vele ,hogy üsse kő megnézem mit tud a 4s. Életem legjobb döntései közé sorolnám. Sose volt vele semmi gondom. 2,5 évig használtam minden pöcre azonnal indult , nem akadt az aksija is elég jól bírta. Eladtam (életem egyik legrosszabb döntése) és vettem helyette egy LG G3-at (Ez is nagyon rossz döntés volt ). Azért esett a választásom az LG-re mert nem voltam hajalndó 60e+ kifizetni egy gyenébb samsungért... Soha többet android. Ez az én véleményem mivel egy csúcskategóriás telefonon akadozik a menüben a lapozás , várni kell az appok betöltésére, lefagy stb stb stb. Áhhh szenvedés , de legalább marha jó a kijelzője mert ezen kívül más előnye nincs...
 
Mindenki azt a platformot szereti, amit ismer, amit használ. Viszont már az android és az ios első verzióinál is alapvető különbség volt, hogy az ios a "felhasználói élmény" fokozására hegyezte ki az oprendszer timesharing technikáját. Érthetőbben fogalmazva: ha a user hozzányúl a kijelzőhöz, és elindít valamilyen műveletet amihez visszacsatolás kell (visszjelzés vizuálisan, pl egy animáció, vagy az ikonok mozgatása), akkor a lehető legtöbb erőforrást fogja ehhez hozzárendelni, a háttérben futó alkalmazások hátrányára. Ez az android korai fejlesztésénél nem így működött. Ezért tapasztalhattad anno, hogy a képernyő laggol. Ma már olyan brutál CPU-kat raknak a telefonhoz, és akkora memóriát, hogy a felhasználó élmény közel azonos mindkét platformon. Bár hozzátenném, az IOS-t csak néhány hardverhez kell igazítani, szemben az androidos telefonok garmadájával, így érthető, hogy az Apple termékek ugyan ahhoz a teljesítményhez általában kevesebb hardvert igényelnek.
 
Back
Oldal tetejére