1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes növényes teszaki

Kategória: 'Naplók', témanyitó: psy1234, téma nyitása: Nov 7, 2017.

1. psy1234
    Épp nem fórumozik ...

psy1234 Tapasztalt kertész

Tag:
    Okt 13, 2016
    Kedvelik:
    79
    Hely:
    Budapest
    Teszt akvárium, 1 év után is elég kezdőnek mondanám magam, egy iwagumi volt az előző nagyon kicsi és kevés növénnyel, át is mentem egy pár alga támadáson.

most kipróbálom magam nagy növényekkel, kezdetektől ADA tápozással, szuper co befecskendezéssel, twinstar nanoval, és kb 1 év tapasztalattal, hogy tudok-e algamentesen indulni

qvospvdhfjs17duvpxsz.

kövek lesznek még bent, hátul a homokon és a nagy növények között, de csakis kivehető állapotban.

elegem van a víz alatti drótkefézésből :D

szép estét...

Tibi

evavigh, csolrob és Selfedestroyer kedvelik.
  2. Selfedestroyer
    Épp nem fórumozik ...

Selfedestroyer VIP kertész

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    1,651
    Hely:
    Szeged / Sopron
    Szia! Először is sok sikert! :) Másodszor pedig mindenképpen válaszd el a talajt a homoktól mert össze fognak keveredni. Legegyszerűbben kövekkel tudod ezt megtenni de ha ezt mégsem akarod akkor valamilyen műanyag lapot használj amíg az előtéri növények (Brasiliensis/x?) be nem növi azt a sávot ;)
    Ja és azt a hátteret szedd le!!! :D

Szépe Kálmán kedveli.
  3. ezsolt80

ezsolt80 Főkertész

Tag:
    Júli 29, 2015
    Kedvelik:
    1,114
    Hely:
    Pomáz
    miért, meg akarod venni? :)

4. Selfedestroyer
    Épp nem fórumozik ...

Selfedestroyer VIP kertész

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    1,651
    Hely:
    Szeged / Sopron
    Igen. Lassan tervezem a következőt. Tihany lesz a neve :D
    De ne offoljuk a naplót. Egy komoly növényeshez már nem illik ilyen hátteret használni. Max ha török vagy.. :whistle::D:D

Micro kedveli.
  5. ezsolt80

ezsolt80 Főkertész

Tag:
    Júli 29, 2015
    Kedvelik:
    1,114
    Hely:
    Pomáz
    ez a háttér kevésbé giccses mint a török akváriumok :)
    Ha neki tetszik akkor miért ne nézegesse? Egyébként majd kitakarják a növények ;)

Selfedestroyer kedveli.
  6. psy1234
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Okt 13, 2016
    Kedvelik:
    79
    Hely:
    Budapest
    feleségem vette ezt a hátteret thaiföldön, nagy örömmel hozta haza, és csak azért raktam fel, mert nem akartam bunkó lenni :)

na jó, ez nem teljesen igaz azért, mert a kék szín a zöld növényekkel marha jól mutat...

ezsolt80 és Selfedestroyer kedvelik.
  7. psy1234
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Okt 13, 2016
    Kedvelik:
    79
    Hely:
    Budapest
    sziasztok, vettem egy ada lámpát (601 30w) a halak nem nagyon bírják egyelőre, remélem hozzászoknak majd, egyébként figyeltem, ahogy a lámpa lekapcs, azonnal előjönnek és igazából onnantól élnek..... egyedül attól félek, hogy lassan éhen halnak, mert nappal akármit szórok azzal semmi nem történik, este is adtam nekik lámpa után de azért sem mentek fel a víz tetejére. azért aggódok, mert új aki indítás volt, és 5 napig át voltak költöztetve egy másik akváriumba, persze ott sem ettek amikor szórtam nekik. az lenne a kérdésem, hogy a zöld neonhal az idővel az aljzatra süllyedő kaját azért megtalálja és megeszi este mikor nem látom őket, vagy tényleg éheztetem szegényeket 1 hete? szerintetek? ott lapulnak a piros körben a növények alatt egy már jó nagyranőtt sziámi algaevővel együtt, még ő sem jön elő fénynél.... valakinek tapasztalat ezzel a lámpával?

ud9n57wa6hedkacxhyrw.

8. psy1234
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Okt 13, 2016
    Kedvelik:
    79
    Hely:
    Budapest
    dúsul, 9 nap változása

x6z0fe94xybhg9d4fj01.

9. Greg Filth
    Épp nem fórumozik ...

Greg Filth VIP kertész

Tag:
    Nov 3, 2015
    Kedvelik:
    1,176
    Hely:
    Budapest, XIII. ker.
    Szép kövek nőttek jobb oldalra, főleg ilyen rövid idő alatt. Csak így tovább! :)

10. psy1234
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Okt 13, 2016
    Kedvelik:
    79
    Hely:
    Budapest
    2 hét múlva tiszta sziklakert lesz belőle :)

igazából tesztelem magam, hogy mennyire tudok algamentes és tiszta maradni nagyobb erdőt építve, aztán ha működik, 1 év múlva elkezdek komolyabb scape-et építeni.

az a baj, hogy már nem merek elásni egy követ sem, az utóbbi 8 hónapban annyit sikáltam a víz alatt, hogy ráment 2 fogkefe , 1 drótkefe, meg az idegeim..

evavigh, Micro és Greg Filth kedvelik.

Aktuális oldal megosztása