• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növény-lak

Szia
Nem kényeztetsz minket nagy fotókkal de úgy látom szép tiszta a vized. Pogo nekem nincs de úgy hallottam nem egy egyszerűen tartható növény. A mohát bármikor megnyírhatod de ha világosabb színű hajtások vannak rajta akkor szerintem rendben van. Nekem jávai mohám volt(van egy pár szál még a fán ami ráragadt) de állandóan bealgásodott úgyhogy kiszedtem.Most Riccardiám van @inadsz Dani-tól szépen hajt remélem rendben lesz mert nagyon tetszik.
 
Köszi a segítséget!
A fotók méretén még dolgozom, valamiért ilyen kicsiben tölti fel a photobucket-re. Majd megpróbálom beállítani.
 
Ez már kicsit nagyobb.
20140911_152521.jpg
 
Ezek már szerintem elég nagyok. Nagyon tetszik ez a Nymphoides SP "Taiwan" .Majd nálad kifigyelem hogy, alakul és a következő akiba teszek én is.:)
 
Igazi sprinter! Ez a növény fejlődött a legjobban eddig.:)
Most, hogy lejjebb engedtem a lámpát, a pogo is és a moha is elkezdett bubizni!:D
Remélem, hogy nem algásodik majd, és maradhat így!
 
@friz74 Most kicsit tanácstalan vagyok, mert egyik napról a másikra, elöntötte az akit az alga. Pontosan nem tudom, hogy milyen, de lehet, hogy haj-, vagy szakál alga. Mindenhol ott van, a moha és a parvula is tele van.


Itt válaszolok mert én sajnos nem vagyok nagy alga szakértő de biztos akad a fórum társak között aki tud segíteni. Szerintem az a gond hogy, rendesen tápozol de kevés a növényed és nem jelentenek konkurenciát az algáknak. Többek között azért ajánlottam a rotalát és a hottoniát. Ha később nem is akarsz ilyen növényeket kiveheted ha beindult a többi növény.
 
De most már neked köszönhetően több a növény!:) Remélem, hogy segíteni fog!
Ma 12 napos az akvárium és az algát leszámítva nagyon szépen fejlődnek a növények. A pogot kiszedtem, levágtam a rohadt részeket, az egészséges hajtásokat visszaültettem. Egyenlőre jó vannak.
Hihetetlen bubizás folyik! Ma harcoltam az algákkal, most sokkal tetszetősebb az aki. Kifésültem a parvulát, a mohát, átsikáltam fogkefével a köveket. Némi alga maradt a köveken, de még tetszik is, hogy lett némi zöld rajtuk.:)
Számítok rá, hogy újra bealgásodik az aki, de majd eltelik a bejáratá, megy bele a takarító brigád.
A fáról a nyálka most sokkal könnyebben lejött, mint eddig. Remélem, hogy lassan majd az is megszűnik majd.
Néhány kép az akiról:
SDC17700.jpg



SDC17694.jpg



SDC17693.jpg


SDC17692-2.jpg


SDC17695.jpg


SDC17696.jpg


SDC17690.jpg


SDC17688.jpg


SDC17687.jpg


A képek szokás szerint nem a legjobbak.:unsure:
 
Sajnos egyre több az algám. Szabadnapon folyamatosan takarítom, de nem akar ritkulni. Kicsit tekertem a co2-n, sárgában van a dc. Visszavettem a tápot is, 3ml mic-3ml mac, emeltem az easy carbo-n, 5ml/nap. Csináltam reggel pár vakus képet, hátha így jobban látszik.
SDC17705.jpg

SDC17704.jpg


A mohát és a parvulát kimondottan szereti, de kivétel nélkül minden növényen ott van. A takarító brigád később jön.:(
Már arra is gondoltam, hogy kölcsön kérem a lányom kifejlett anciját, de félek, hogy kitúrja a növényeket. Nagyon sajnálom, mert a növények szépen fejlődnek, bubiznak is, de azzal együtt az alga is bubizik veszettül. Holnap nyomok a parvulára egy kis carbot, meglátjuk, hogy mi lesz. A balck out az utolsó, mert a parvula nem szereti, ahogy itt már többször olvastam.
A szűrőt is rövidesen szét kell szednem, mert érezhetően csökkent a flow. Talán hétvégén.
Jelenleg így állunk. Mindenképp tervezek bele még növényeket, remélem, hogy az is segít majd.
Most kicsit el vagyok szomorodva, de nem adom fel! Innen szép nyerni!
 
Köszi, már írtam múltkor. Ott javasolták, hogy vegyek vissza a tápból. @viktorlantos szerint szilikátot sem ártana mérni a köveim miatt, de sajna nincs olyan tesztem. Mindjárt felteszem oda is a képeket.:(
 
Lehet kellene mérni víz paramétereket hátha abból kiderülne valami. Vissza néztem a képeket de nem tudom pontosan kivenni. Milyen vastag a talajod és a táptalajod? Azt látom hogy, a fontüvegtől elhúztad a táptalajt de megtetted ezt körbe minden oldalon?
 
Igen, minden oldalon elhúztam. Itt olvastam ezt is, hogy nem jó, ha a táptalaj közvetlenül bemosódik. 3cm táptalaj, 5-6cm mando van az akiban. Ma mértem vizet, de csak JBL csíktesztem van:
NO3:15
NO2:0
GH:8
KH:6
PH:7
Cl:0
Jelenleg csak ezeket tudom tesztelni.
 
Nekem is ilyen csík tesztem van, ez szerin az is rendben van. A talaj csak egy ötlet volt de ezek szerint rendben van. Itt megállt a tudományom.Ezt az algát az anci. nem szereti. A sziámi algaevő az amano és a molli lehet hatásos ez az alga ellen.
 
Szerintem kezdésnek elég lesz 3 nap is. Nálam ennyi idő alatt kipucolt szinte mindent, amikor egy malőr miatt nyaraláskor 1 hétig ment felette a világítás. Olyan algám volt hogy fésülni lehetett :). 4 amano és a blackout 95%-ban kipucolt mindent. +a 3 nap nem viseli meg annyira a parvulát sem.
 
Köszönöm a segítséget!:)
Nekem is megfordult a 3 fejemben, de még most nincs lehetőségem amanot venni. A helyi boltban havonta egyszer ha van, azt is ki kell fogni. Megadtam nekik a számomat, remélem, hogy hívnak majd, ha lesz nekik.
 
Back
Oldal tetejére