• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növény-lak

Szépek a növényeid és jók ezek a halacskák is.Én sem értek a fotózáshoz de szerintem jók a fotóid. Én a képeimet egy PhotoScape nevezetű ingyenes szoftverrel szoktam egy kicsit meg tuningolni.:)
 
Ma vettem egy nagy levegőt és beküldtem a nevezést a HAC-re. Úgy érzem, hogy ennél jobbat nem tudok kihozni a masináimból, így a sok kép közül kiválasztottuk a leginkább használhatót. Meg időm sem lesz, mert a karácsonyi hajtás beindult, így nagyon sokat dolgozunk. Az akival minden rendben, nőnek a növények, mint a gomba. A helenák dolgoznak, egyre több az üres csigaház.:D A vörösfejűek nagyon mutatós halak, de soha többé nem veszek! Félősek, hisztisek, kiugrálnak. 12-ből 5 maradt meg, úgyhogy valószínű csere lesz. A lányom befogadja őket, nála van hely bőven.
Garnéla fronton az amanok folyamatosan láthatatlanok, néha jön elő 1-2. A sakurák már szerelmeskedtek, de nem láttam még petés nőstényt. Remélem, hogy szaporodnak majd. Képeket majd később hozok.
Köszi, hogy benéztél.
 
20141115_114710.jpg


Nos, ez a mostani állapot. Van pár szál fonal algám és néhány pamacs ecset is. Szerencsére kordában tudom tartani!
Köszi, hogy benéztél!
 
Megmutatom a versenyfotómat. Nem igazán profi munka, lévén, hogy tab-bal csináltam. Az összes fellelhető gépem közül ez csinálta a legjobb képet. Jövőre fogadok egy fotóst!:D
Még most is elfog a röhögés, amikor arra gondolok, hogy az uram tartja a hátteret, a gyererk fújja a tetejét hajszárítóval, és azt hajtogatja:Nem hiszem el, hogy ezt csinálom!:LOL:
20141115_114628.jpg
 
Sziasztok!
Ma csináltam egy nagyobb nyírást és áttettem egy kőre a monosoleumot. Borzasztó kosz volt alatta! Biztosan ez is jól jött a fonal algának.:confused:
Kidobtam a garnéla védőt, mert teljesen elrozsdásodott. Marad a szúnyogháló. Sajnos fogynak a garnéláim, egyre kevesebb van. A víz paraméterei jók, lehet, hogy a rozsda...Remélem, hogy megáll a folyamat! Ha a nőstényem nem petésedik be, vennem kell még garnikat.
Néhány kép:
20141214_153020.jpg~original


20141214_153015.jpg~original


20141214_153008.jpg~original


20141214_152934.jpg~original


Köszönöm, hogy benéztél!:)
 
Nagyon szuper dzsungel lett belőle a fa nem is látszik a sok növénytől.(y). Szép egészségesek a növények . Megnéztem volna egy nyírás előtti képet is.:)
 
Nalam a vorosorru vitezek sokszor rakaptak a fiatal garnela csemegere,ezert is kellett menniuk,mert egy nap arra ertem haza hogy ket hal szajabol is labak lognak kifele [emoji53]
Az akvarium meg szuper,jol beertek a novenyek [emoji106]
 
No, akkor minél előbb költöznek. Egyébként, most, hogy mondjåtok, tényleg azóta fogynak a garnélák! Holnap beszélek a gyerkőcömmel, hátha befogadja őket. Izzófényű pontylazac szerintetek jó lenne?
 
No, akkor minél előbb költöznek. Egyébként, most, hogy mondjåtok, tényleg azóta fogynak a garnélák! Holnap beszélek a gyerkőcömmel, hátha befogadja őket. Izzófényű pontylazac szerintetek jó lenne?
Inkább valami razbóraféle lenne a jó ,ha garnizni is szeretnél.;)Nekem a neonok is stresszelték a garnikat
 
Rendben, köszi! Mindenképp a garnélák az elsők, a halak nem annyira fontosak.:) A törpe cory-kat imádjuk, lehet abból veszünk még.
 
Rendben, köszi! Mindenképp a garnélák az elsők, a halak nem annyira fontosak.:) A törpe cory-kat imádjuk, lehet abból veszünk még.
Amanda,nalam az van es semmi jelet nem mutatja hogy egy garnela killer lenne,meg hat be sem ferne a szajan [emoji3]
 
Sziasztok!
Petitellák mentek, espei razbórák jöttek. Hihetetlen a különbség:folyamatosan látjuk az amanokat, cory-kat, oto-kat. Teljes a nyugalom az akváriumban, nem beszélve arról, hogy gyönyörűek ezek a kis halak!:) Bekerült még 20db vadas red cherry is, remélem, hogy most már nem fogynak el!
Ma szétszedtük a szűrőt, nagyon aktuális volt már a takarítás. A perlon nagyon koszos volt, a puri is megérett a regenerálásra! A csövek inkább feketék voltak már, egész fura, hogy átlátni rajtuk!:p
Kiszedtem a vasfát, átmostam a mohát is. Aztán gondoltam egyet, és kicsit átalakítottam az akit. A durván sűrű hydrocotyle-t leszedtem a fáról, maradt a bolbitis és a mohák. A blyxa-t szétszedtem, ültettem belőle hátrébb is. A myriophyllum red bekerült középre, remélem, hogy a plusz vastól majd szebb lesz, mint ahogy az alternanthera mini is! Jobbra tettem még egy kis bonsai-t is. Nagyjából ennyi történt, de nekünk tetszik.:)
A GA-ban beszereztünk JBL garnéla kaját, hát óriási kedvenc!
Terített asztal:
20141220_163240.jpg~original


Jelenlegi helyzet:
20141221_185219.jpg~original


20141221_185209.jpg~original


20141221_185159.jpg~original

Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Ma ismėt nyírás volt. Sajna a fonal alga már mindenhol ott van! Lassan beletörődök, és csak szedegetem, amit tudok. 3 petés garnim van, ebből az egyik a felét eldobta, a maradék még meg van. Remélem, hogy kineveli őket! A plusz vas lassan megmutatja a hatását, gyorsabban és szebben fejlődnek a növények. Az altrnanthera mini nem igazán akarja az igazat, majd meglátjuk.
Bubizás:
SAM_0403.jpg~original

Egy igen sötétre sikeredett totál:
SAM_0405.jpg~original


Köszi, hogy benéztél!:)
 
Szia! Köszönöm, hogy érdeklődsz!:)
Az akva megvan, nincs semmi különös. Az ecsetalga visszavonulóban, miután visszavettem a flow-t, de a fonal alga továbbra is örökös küzdelem. A növények meglassultak, kezd kimerülni a táptalaj. Majd kap némi gyökértápot.
A következőnél kap a szűrő még némi bio anyagot, remélem az majd segít a fonal ellen. Tervezem majd még egy fénycső beépítését is. Nyáron indítom majd.:)
 
Back
Oldal tetejére