• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növény-lak

Az vehetsz pl sera nitrivecet abbol a kicsi kupával szerintem kb 1500-1700ft körül van. Könnyebben beindul a szűrőd. Szerintem a emelheted a bubi számot. Amíg nincsenek élőlények nyugodtan kisérletezhetsz.
 
Nos, elöljáróban annyit, hogy ez az első növényes akim, kérlek benneteket, hogy így nézzétek! Nem versenyre készült, csak tanulni szeretnék, tapasztalatokat gyűjteni.:oops:

Először is jött az aljzatmosás. Hát, a manado-ban van kihívás. Több, mint egy óra próbálkozás után a harisnyás módszer vált be. Ezzel teljesen tiszta lett. Borzasztó trutyi jött le róla.
Ezután jött a legózás, bár sok minden nem került bele. A köveket itt vettem Szolnokon. A választék borzasztó, örültem, hogy ez is volt.
SDC17654.jpg


SDC17656.jpg

Bekerült a táptalaj és némi baci is:
SDC17659.jpg


Ültetésre kész:
SDC17661.jpg


A növények előkészítése a fél délutánomat elvette, de nagyon élveztem.
Elelocharis parvula mini
Pogostemon helferi
Vesicularia dubayna "Christmas" moha
Nymphoides SP "Taiwan"
Ammania bonsai
Alternanthera Reinickii mini
Beültetve:
20140906_160326.jpg


A lily-t a drága párom csinálta. Sütöttem is neki ma finom pizzát.:shame:

A DC-t most tesztelem a difi felett, mert a túloldalon nem csinált semmit. Kiváncsi vagyok, hogy itt bezöldül-e? A lily szépen letolja a bubikat a felszínről, de a fánál nem nagyon látok belőle. Ha nincs bubi a beszívó ág körül, akkor ott nincs CO2 sem? Vagy csak annyira apró, hogy nem látom? Bár fehér fal van mögötte, így is meregetnem kell a szemem rendesen!
Mivel késő este lettem kész, így nem is ment a lámpa csak fél órát, hogy mégis lássuk, hogy mit alkottunk. Ma megkapták az első adag tápot is.
A szűrő remekül indult, semmi gond nem volt vele. Annyira halkan dolgozik, hogy reggel oda kellett hajolnom, hogy halljam.:D
Egyedül a bazi vastag cső okozott gondot, mert mindenhova tekeredett, csak jó helyre nem. Alaposan ki kellett támogatnunk a befolyó ágat, hogy a helyén maradjon.o_O
Ma még szórakoztunk az időkapcsolókkal, de már azok is rendesen működnek.
Pár bubit már eregettek a növények is. A fán a moha kicsit viseltesnek tűnik, remélem, hogy magához tér!
Két naponta fogok vizet cserélni, a munkám sajnos ilyen. Remélem, hogy azért ez nem lesz gond.
A víz még homályos kicsit, de gondolom ez a baci kultúrának is köszönhető. A fán már most látszik a fehér trutyi, pedig takarító brigád még jó ideig nem lesz.o_O

Összességében már hónapok óta vártam ezt a napot, és most nagyon boldog vagyok. Nem a leggyönyörűbb, de az enyém és remélem, hogy azért valamit majd ki tudok hozni belőle!:happy:
Ha megengedsz egy tanácsot:
A dropchecker-t ne tedd ilyen közel a diffúzorhoz, mert nem az átlagos co2 értéket fogod látni.
Általában a legtávolabb helyezzük el diffitől, pl a túlsó oldalon. A co2 eloszlása szinte soha nem egyenletes. Ez nagyban függ az áramlástól. A dropchecker színét nézve pedig mindig számold bele a kb. 1 óra késést.
Szóval én a helyedben áttenném a túloldalra, nem túl lenn, nem túl magasan.
Ha ott beállt egy szép zöld szín, akkor próbaképp áthelyezheted máshová is, hogy lásd az eloszlást. A diffi környékén teljesen mást fog mutatni...
 
A lámpatartó állványt szintén a párom csinálta apósommal. Fregoli görgőivel oldottuk meg a felfüggesztést, így remekül lehet állítani a magasságot.:)
 
Ha megengedsz egy tanácsot:
A dropchecker-t ne tedd ilyen közel a diffúzorhoz, mert nem az átlagos co2 értéket fogod látni.
Általában a legtávolabb helyezzük el diffitől, pl a túlsó oldalon. A co2 eloszlása szinte soha nem egyenletes. Ez nagyban függ az áramlástól. A dropchecker színét nézve pedig mindig számold bele a kb. 1 óra késést.
Szóval én a helyedben áttenném a túloldalra, nem túl lenn, nem túl magasan.
Ha ott beállt egy szép zöld szín, akkor próbaképp áthelyezheted máshová is, hogy lásd az eloszlást. A diffi környékén teljesen mást fog mutatni...
Csak tesztelés miatt volt ott, mert tegnap nem változott a szine. Mint kiderült, rendesen működik, úgyhogy visszakerült az eredeti helyére.:)
Köszönöm a tanácsot!:)
 
Ez a fregolis felfüggesztés jó ötlet. Én is elraktam a régi fregoli görgő készletet valami ilyesmi felhasználásra:).
 
Köszönöm, nem rossz ötlet. :) Anyám kertjében most ősszel fogunk kikapni mi is egyet, remélem találok benne használható részeket. :)
 
Fél évig ázott egy hordóban. Érdekes, de mikor leszedtem a kérgét, a szine világos volt, de pár hét alatt teljesen befeketedett.:)
 
Elakadtam, segítsetek légyszi!
Vízcseréhez le kell állítanom a szűrőt? Most fognék neki.:unsure:
 
Elakadtam, segítsetek légyszi!
Vízcseréhez le kell állítanom a szűrőt? Most fognék neki.:unsure:
Kérdés, hogy mennyi vizet cserélsz?
Ha csak 10-20%-ot, akkor nem feltétlenül szükséges, max. jobban fog csobogni a víz. Ettől függetlenül, ha leállítod, akkor sincs semmi gond, a szűrő kibír 1-2 órát.
 
Megvolt a vízcsere, 2 bps-en zöld a dc. Most így hagyom, majd meglátjuk. Csináltam néhány képet a növényekről, de csak telefonnal tudok fényképezni.:oops:
20140907_160621.jpg~320x480


20140907_160610.jpg~320x480


20140907_160554.jpg~320x480
 
Köszönöm! Remélem, hogy hamarosan kipróbálhatom az ollóm!;)
A karácsony moháért aggódom picit, bár nem tudom, hogy mennyire viseli meg a kötözés. Eléggé ramatyul néz ki. A látványon a nyálkásodó fa sem segít.(n)
Mértem ma a vizet, Jbl tesztcsíkkal:
NO3:15mg/l
NO2:0
GH:11
KH:9
PH:7,4
A vízcsere sokat segített, utána sokkal tisztább lett a víz.
 
Halihó,érdeklődnék a reduktor iránt,pár napos tapasztalatok is érdekelnek,mint például :
- elállítódik e a beállított bubiszám ?
- melegszik e mágneskapcsoló ?
- illetve jól lehet e szabályozni a palackból kijövő gáz nyomását a reduktorral.
Gondolom eu szabvány palack menettel volt és eu-s villanycsatlakozással.
Köszi a válaszokat !
 
A bubiszám nem állítódott el, csak én csavargattam rajta.:D
A mágnesszelep alig langyos, szinte nem is érezni. A palackból kijövő nyomást nem tudom, hogy lehet-e külön szabályozni, mert nekem 3-4 bar között áll, ahhoz nem nyúltam.
 
Ma 6 napos az akvárium és a pogo kivételével nagyon szépen nőnek a növények. Lejjebb engedtem a lámpát, most 13cm-en van. Tesztelgetem, ha jön az alga, vissza teszem. Még nincs algám, bár a fán lévő trutyi bebarnult itt-ott. Talán barna alga lehet, nem tudom. A pogo-is látok némi új hajtást, de sok levele elolvadt. Remélem, hogy magára talál. A mohát nem nyírtam meg kötözéskor, lehet, hogy kellene?(n)
Néhány gyenge minőségű fénykép:
SDC17663.jpg~320x480


SDC17669.jpg~320x480


SDC17664.jpg~320x480


SDC17665.jpg~320x480


SDC17679.jpg~320x480


SDC17666.jpg~320x480


SDC17676.jpg~320x480



SDC17668.jpg~320x480
 
Back
Oldal tetejére