• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes No sand, no cry.

Szia! Gratulálok az akváriumhoz. Megkérdezhetem, hogy hány kg a dragon kő súlya, ami benne van? Online szeretnék rendelni, de nem tudom, hogy mennyit kellene. Köszi előre is a választ!

Szia!

Pontosan nem emlékszem meg 2 adagban is vettem de kb olyan 4-5 kilót biztosan felhasználtam. Inkább számolj rá egy pici pluszt, hogy legyen mivel játszani vagy kisebb darabokat törni. De ha van rá lehetőséged mindenképpen személyesen válogass ;)
 
Kis helyzetjelentés: Van egy kis ecset problémám de carbozom folyamatosan illetve visszavettem a világítást fél órával. Így csak 6 órát megy egy nap.
A montecarlo nincs túl jó bőrben. Hozza az új leveleket de a régiek meg szétmállanak. Talán a meleg nem tetszik neki (25-26 °C) A bonsaiok is szépek. Pár hét és szép kis bokor lesz végre :) A palustris nem igazán akar előbújni hátulról. Van közte egy kis hydrocotyle tripartita japan. Talán sokat fog le a fényből? :cautious: A parvula végre úgy néz ki ahogy szeretném és ma a mulmozás közben 3 pici 2mm-es garnélát szedtem ki belőle :shame:

Ma nagytakarítottam is. Volt rotor tisztítás meg perlon csere is. Már nagyon esedékes volt :hungry: Ja és visszadobta a purigent is :nailbiting: A multkori elhulláskor szedtem ki. Egyenlőre minden okés. Ja és a szokásos.. keresem a vizet de nem látom :p

27346579650_a368cca0c4_b.jpg2016-06-12_05-07-32 by Norbert Tóth, on Flickr

27014905713_5c98165dca_b.jpg2016-06-12_05-07-44 by Norbert Tóth, on Flickr

27524618872_b609b157e5_b.jpg2016-06-12_05-08-45 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nem tudod áttenni a szűrő nyomó ágát a hosszú oldalra?

Így, hogy előre forgat nagyon sok gondot tud okozni egy ilyen kis akváriumnál.
Lehet a Cyano-d terjedésébe is szerepet játszik, hogy csak egy oldalon mozog a víz.
Tedd át a hosszúra és az ecset is kevesebb lesz.
 
Nem tudod áttenni a szűrő nyomó ágát a hosszú oldalra?

Így, hogy előre forgat nagyon sok gondot tud okozni egy ilyen kis akváriumnál.
Lehet a Cyano-d terjedésébe is szerepet játszik, hogy csak egy oldalon mozog a víz.
Tedd át a hosszúra és az ecset is kevesebb lesz.

Ott van. Kicsit srégen megy jobbra. Azért raktam így mert így veszi fel a legtöbb CO2 bubit gy, hogy a víz azért körbe forog. Inkább a difit rakjam máshová és a nyomó ágat meg forgassam el úgy, hogy keresztbe menjen a víz?

Itt talán jobban látszik, hogy hogyan vannak a csövek (a lámpán nem röhögni! :p ):

27526399312_0f231f7220_c.jpg2016-06-12_06-35-16 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Szia

Inkább a difit rakjam máshová és a nyomó ágat meg forgassam el úgy, hogy keresztbe menjen a víz?

Persze ez nem váltja ki Viktor válaszát, de én is értem, miért gondolod ezt optimális elrendezésnek. Nekem is hasonlóan kicsit átlósan van a kockámban, anno sokat szívtam vele. Látom, hogy korlátozva vagy a csövek elhelyezésével, ehhez mérten én azt az elrendezést tudnám javasolni (próba jelleggel), hogy mindkét szűrőcsövet rakd át a jobb hátsó sarokba (a befolyót ha kell megemelve, be a dzsungelbe) úgy hogy a kifolyó a hátsó üveggel párhuzamosan tolja - jobbról balra - a vizet. A diffi pedig legyen vele szemben az oldalüvegen..

szerk: a balról jobbra elrendezés szerintem azért nem jó, mert a víz előbb érkezne a dzsungelbe, ahol lelassul és a diffúzort is túl magasra kellene helyezni. A jobbról balra áramoltatásnál még talán segít is a középen hátul levő kő, mert palánkként nem engedi hogy a víz onnan érkezzen vissza a befolyóhoz, hanem csakis megkerülve azt, a dzsungelen át.

Tényleg jó az akid (y)
 
Utoljára módosított:
Szia



Persze ez nem váltja ki Viktor válaszát, de én is értem, miért gondolod ezt optimális elrendezésnek. Nekem is hasonlóan kicsit átlósan van a kockámban, anno sokat szívtam vele. Látom, hogy korlátozva vagy a csövek elhelyezésével, ehhez mérten én azt az elrendezést tudnám javasolni (próba jelleggel), hogy mindkét szűrőcsövet rakd át a jobb hátsó sarokba (a befolyót ha kell megemelve, be a dzsungelbe) úgy hogy a kifolyó a hátsó üveggel párhuzamosan tolja - jobbról balra - a vizet. A diffi pedig legyen vele szemben az oldalüvegen..

szerk: a balról jobbra elrendezés szerintem azért nem jó, mert a víz előbb érkezne a dzsungelbe, ahol lelassul és a diffúzort is túl magasra kellene helyezni. A jobbról balra áramoltatásnál még talán segít is a középen hátul levő kő, mert palánkként nem engedi hogy a víz onnan érkezzen vissza a befolyóhoz, hanem csakis megkerülve azt, a dzsungelen át.

Tényleg jó az akid (y)

Köszönöm a segítséget és az elismerő szavakat is :)

Mindjárt át is alakítom az elrendezést! ;):)
 
Szia



Persze ez nem váltja ki Viktor válaszát, de én is értem, miért gondolod ezt optimális elrendezésnek. Nekem is hasonlóan kicsit átlósan van a kockámban, anno sokat szívtam vele. Látom, hogy korlátozva vagy a csövek elhelyezésével, ehhez mérten én azt az elrendezést tudnám javasolni (próba jelleggel), hogy mindkét szűrőcsövet rakd át a jobb hátsó sarokba (a befolyót ha kell megemelve, be a dzsungelbe) úgy hogy a kifolyó a hátsó üveggel párhuzamosan tolja - jobbról balra - a vizet. A diffi pedig legyen vele szemben az oldalüvegen..

szerk: a balról jobbra elrendezés szerintem azért nem jó, mert a víz előbb érkezne a dzsungelbe, ahol lelassul és a diffúzort is túl magasra kellene helyezni. A jobbról balra áramoltatásnál még talán segít is a középen hátul levő kő, mert palánkként nem engedi hogy a víz onnan érkezzen vissza a befolyóhoz, hanem csakis megkerülve azt, a dzsungelen át.

Tényleg jó az akid (y)

Át is rendeztem gyorsan. valahogy így gondoltad?

27528799362_0e5ba65b53_b.jpg2016-06-12_08-32-36 by Norbert Tóth, on Flickr

és egy borzalmas minőségű videó:

 
valahogy így gondoltad?
Hát tökre nem :)

mindkét szűrőcsövet rakd át a jobb hátsó sarokba (a befolyót ha kell megemelve, be a dzsungelbe) úgy hogy a kifolyó a hátsó üveggel párhuzamosan tolja - jobbról balra - a vizet. A diffi pedig legyen vele szemben az oldalüvegen..
De mindez tényleg csak egy javaslat - így távolról. Ha a régi elrendezés többé-kevésbé működik, akkor "baj" esetén simán visszarendezheted oda.

Vagy lehet, hogy az oldalfalra egyáltalán nem tudod akasztani a szűrőcsöveket (még egész hátulra sem) ?
 
Hát tökre nem :)


De mindez tényleg csak egy javaslat - így távolról. Ha a régi elrendezés többé-kevésbé működik, akkor "baj" esetén simán visszarendezheted oda.

Vagy lehet, hogy az oldalfalra egyáltalán nem tudod akasztani a szűrőcsöveket (még egész hátulra sem) ?

Ja bocs. Ezekszerint kicsit felületesen olvastam el :bucktooth:

Oldalra sehogy sem megy. Esetleg egy esőztető a rövid oldalra? o_O
 
Back
Oldal tetejére